🚨 اخبار ارز دیجیتال

سرنوشت استیبل کوین ثابت با دلار: قانون رمزگشایی شده، ۱۳ تا ۲۰ فوریه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به Paxos Trust دستور داده است که انتشار بایننس USD را متوقف کند. این می تواند پیامدهایی برای کل اکوسیستم استیبل کوین داشته باشد.

یک هفته جدید، عنصر جدیدی از اکوسیستم کریپتو مورد حمله قرار گرفته است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اکنون به Paxos Trust دستور داده است که انتشار استیبل کوین بایننس USD (BUSD) را متوقف کند. Paxos یک دستور توقف و توقف از اداره خدمات مالی نیویورک (NYDFS) دریافت کرده است.

بدون هیچ گزینه دیگری، Paxos اعلام کرده است که رابطه خود را با Binance در رابطه با استیبل کوین BUSD با برند USD، از ۲۱ فوریه قطع خواهد کرد. تمام توکن‌های موجود BUSD به طور کامل از طریق Paxos Trust Company تا “حداقل فوریه ۲۰۲۴” پشتیبانی و قابل بازخرید خواهند بود. مشتریان می توانند وجوه خود را به دلار آمریکا بازخرید کنند و توکن های BUSD خود را به یک استیبل کوین دیگر صادر شده توسط Paxos، Pax Dollar (USDP) تبدیل کنند. در همان زمان، این شرکت “کاملاً” با نظر SEC مبنی بر اینکه BUSD یک اوراق بهادار است، مخالف بود.

اعضای جامعه کریپتو از رد این موضوع به‌عنوان «FUD» تا حمله به صرافی Binance، تئوری‌های مختلفی را در مورد امنیت ثبت نشده BUSD ارائه کرده‌اند. مایلز دویچر، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، آشکارترین نکته سردرگمی را بیان کرد – هیچ کس در هنگام خرید استیبل کوین انتظار سودی را ندارد.

این وضعیت می تواند پیامدهای گسترده ای برای استیبل کوین ها به طور کلی داشته باشد. همانطور که Changpeng Zhao مدیر عامل بایننس قبلاً اشاره کرده است، صنعت ممکن است دلار آمریکا را به عنوان یک ارز ثابت کنار بگذارد و به یورو، ین یا دلار سنگاپور روی بیاورد. با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که بررسی دقیق Paxos یک حمله مستقیم به استیبل کوین ها نیست، بلکه یک اقدام احتیاطی به ویژه در برابر Paxos است.

SEC از Do Kwon و Terraform Labs به دلیل کلاهبرداری شکایت کرد

SEC شکایتی علیه آزمایشگاه Terraform و بنیانگذار آن، Do Kwon، به دلیل “سازماندهی یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری در اوراق بهادار رمزنگاری شده” تنظیم کرده است. به گفته این آژانس، Kwon و Terraform “یک سری از اوراق بهادار ارزهای دیجیتال به هم پیوسته هستند که بسیاری از آنها تراکنش های ثبت نشده هستند.” کوون، یک تبعه کره جنوبی، در حال حاضر متواری است و گمان می‌رود پس از خروج از اقامتگاه خود در سنگاپور در سپتامبر ۲۰۲۲ پس از صدور حکم بازداشت دادگاه سئول در صربستان به سر می‌برد. گزارش شده است که اینترپل در اواخر سپتامبر اخطار قرمز Kwon را به سازمان های مجری قانون در سراسر جهان صادر کرد.

به خواندن ادامه دهید

روسیه آزمایشی CBDC را با مصرف کنندگان واقعی در ماه آوریل راه اندازی می کند

بانک روسیه در حال آماده شدن برای راه اندازی اولین آزمایشی مصرف کننده ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور (CBDC) در ۱ آوریل ۲۰۲۳ است. خلبان های آینده CBDC شامل عملیات واقعی و مصرف کنندگان واقعی در روسیه خواهد بود، اما به تعداد معینی محدود می شود. پس از مرحله آزمایشی اولیه تراکنش ها و مشتریان، بانک روسیه تصمیم خواهد گرفت که چگونه روبل دیجیتال را بیشتر گسترش دهد. این خبر در حالی منتشر می شود که برخی از مقامات روسی ادعا می کنند که بانک روسیه در حال بررسی یک توکن با پشتوانه طلا است که برای تراکنش های فرامرزی در نظر گرفته شده است.

به خواندن ادامه دهید

قانونگذار ایالت کانزاس در نظر دارد کمک های سیاسی ارزهای دیجیتال را به ۱۰۰ دلار محدود کند.

موضوع کمک‌های کمپین در کریپتو قطعاً چیزی است که پیش از چرخه انتخابات بعدی در ایالات متحده ظاهر خواهد شد. بر اساس این لایحه جدید، هیچ کس مجاز نخواهد بود در انتخابات مقدماتی یا عمومی ایالتی کمک های مالی بیش از ۱۰۰ دلار به هر نامزدی از ارزهای دیجیتال بپردازد یا دریافت کند. برای کمک‌های زیر ۱۰۰ دلار، گیرنده باید فوراً ارز مجازی را به دلار تبدیل کند و نباید از ارز مجازی برای خرج کردن یا وجوه معوق استفاده کند.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا