🚨 اخبار ارز دیجیتال

افشاگری های انفجاری کارولین الیسون: قانون شکست

دوست دختر سابق SBF در زمانی که مدیرعامل Alameda Research بود، اعتراف کرد که مرتکب کلاهبرداری شده است.

هفته گذشته، حماسه حقوقی FTX دارای عناصری از یک درام تلویزیونی بود، با کارولین الیسون، شریک تجاری سابق و دوست دختر بانکمن فرید، سم “SBF”، داستان های تکان دهنده ای را در مورد کنترل SBF بر شرکت به اشتراک گذاشت. خودنمایی کرد. آقای الیسون اعتراف کرد که در حین خدمت به عنوان مدیرعامل آلامدا در زمان آقای بانکمن فرید، مرتکب کلاهبرداری شده است. با این حال، او SBF را مستقیماً برای سوء استفاده از وجوه کاربران FTX مقصر دانست و ادعا کرد که Alameda “سیستمی را راه اندازی کرده است” که منجر به دریافت تقریباً ۱۴ میلیارد دلار از این صرافی شده است.

الیسون فاش کرد که وام‌های بد آلامدا باعث وحشت بازار، به‌ویژه در FTX شد و باعث شد کاربران وجوه خود را برداشت کنند. پس از آن FTX برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد تا وضعیت را مهار کند و صرافی ظرف چند روز سقوط کرد. هنگامی که یکی از کارمندان در جلسه از الیسون پرسید که چگونه FTX قصد دارد به مشتریان خود بازپرداخت کند، او پاسخ داد که صرافی ارز دیجیتال قصد دارد برای جبران کسری بودجه بیشتری جمع آوری کند.

او همچنین در مورد جاه‌طلبی‌های SBF برای رئیس‌جمهوری ایالات متحده، تلاش او برای «برگرداندن یک سکه و نابود کردن جهان» و برنامه‌هایش برای جذب سرمایه‌گذاری از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی گفت.

در همین حال، گری وانگ، افسر ارشد فناوری سابق FTX نیز در دادگاه شهادت داد و به چهار اتهام از جمله توطئه اعتراف کرد.

IRS باید الزامات گزارش ارزهای دیجیتال را تا سال ۲۰۲۶ اجرا کند

هفت سناتور ایالات متحده از وزارت خزانه داری و سرویس درآمد داخلی (IRS) خواسته اند تا قوانینی را که الزامات گزارش مالیاتی خاصی را برای کارگزاران رمزنگاری اعمال می کند، در اسرع وقت پیش ببرند. گروهی از سناتورهای آمریکایی، از جمله الیزابت وارن و برنی سندرز، از تاخیر دو ساله در معرفی الزامات گزارش مالیات ارزهای دیجیتال، که قرار است در سال ۲۰۲۶ برای تراکنش های انجام شده در سال ۲۰۲۵ اجرایی شود، انتقاد کردند. قانونگذاران استدلال کردند که تاخیر در معرفی قوانین می تواند منجر به موارد زیر شود: IRS حدود ۵۰ میلیارد دلار در سال از درآمد مالیاتی خود را از دست می دهد و به سیاست هایی ادامه می دهد که به بازیگران بد اجازه می دهد از پرداخت مالیات اجتناب کنند.

به خواندن ادامه دهید

DeFi هنوز یک “خطر مادی” برای ثبات مالی اروپا نیست

سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA)، ناظر بازار مالی اتحادیه اروپا، مقاله ای را در مورد تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و خطرات آن برای بازارهای اتحادیه اروپا منتشر کرده است. ESMA در گزارش ۲۲ صفحه ای خود، مزایای وعده داده شده DeFi، از جمله گسترش شمول مالی، توسعه محصولات مالی نوآورانه، و افزایش سرعت، ایمنی و هزینه تراکنش های مالی را تایید کرد.

رگولاتورها در مورد خطرات این فناوری هشدار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که DeFi و ارزهای دیجیتال به طور کلی در حال حاضر “خطر مادی” برای ثبات مالی ندارند. این به این دلیل است که اندازه بازار ارزهای دیجیتال نسبتا کوچک است و ارتباط بین بازار ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی سنتی محدود است.

به خواندن ادامه دهید

مالزی پنجمین صرافی دیجیتال را تایید کرد

شرکت هاتا مستقر در مالزی تأییدیه اصولی کمیسیون اوراق بهادار مالزی را برای ثبت به عنوان اپراتور بازار معتبر به عنوان بورس دارایی دیجیتال و کارگزار دیجیتال دریافت کرده است. این تأیید به این معنی است که هاتا می تواند ظرف شش تا نه ماه خدمات خود را آغاز کند. هاتا پنجمین صرافی دارایی دیجیتال تنظیم شده مالزی و اولین نهاد حقوقی است که به عنوان یک کارگزار دیجیتال تأییدیه دریافت می کند و به آن اجازه می دهد تا سفارشات تجاری سایر صرافی های تنظیم شده را نمایش دهد.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا