اخبار ارز دیجیتال

همه چیز با نامه ای آغاز شد که در پی مقررات اتحادیه اروپا هوش مصنوعی توسط 160 مدیر فنی امضا شد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که اتحادیه اروپا با لایحه آینده هوش مصنوعی خود دست و پنجه نرم می کند، مدیران 160 شرکت صنعتی پیش نویس نامه ای سرگشاده درباره تأثیر مقررات بیش از حد محدودکننده تهیه کرده اند.

بیش از ۱۶۰ مدیر اجرایی از شرکت‌های فناوری در سراسر جهان نامه‌ای سرگشاده به قانون‌گذاران اتحادیه اروپا صادر کرده‌اند و از آن‌ها خواسته‌اند مقررات هوش مصنوعی (AI) را با دقت در نظر بگیرند تا مانعی برای صنعت و بازار ایجاد نکنند.

مدیران شرکت‌هایی از جمله رنو، متا، شرکت مخابراتی اسپانیایی سلنکس و بانک سرمایه‌گذاری آلمانی برنبرگ در 30 ژوئن به قانون پیشنهادی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا اشاره می‌کنند که رقابت و نوآوری منطقه‌ای را به خطر می‌اندازد.

به طور خاص، او هشدار داد که قوانین پیشنهادی اتحادیه اروپا منجر به مقررات سختگیرانه ابزارهای مولد هوش مصنوعی می‌شود که هم ریسک‌های مسئولیت و هم هزینه‌های بالای انطباق را برای شرکت‌هایی که این فناوری را توسعه می‌دهند، متحمل می‌شود.

دو هفته قبل از این نامه، در 14 ژوئن، پارلمان اروپا اولین قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را تصویب کرد. این شامل قانونی برای افشای تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در سیستم هایی مانند ChatGPT و سایر اقدامات علیه محتوای غیرقانونی است.

علاوه بر این، قانون فعلی برای منع استفاده از برخی خدمات و محصولات هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است. فن‌آوری‌هایی مانند نظارت بیومتریک، سیستم‌های امتیازدهی اجتماعی، پلیس پیش‌بینی‌کننده، به‌اصطلاح «تشخیص احساسات» و سیستم‌های تشخیص چهره بدون هدف به طور کامل ممنوع شدند.

مربوط: ایالات متحده در نظر دارد کنترل صادرات تراشه های هوش مصنوعی را تشدید کند

مذاکرات جداگانه ای بین نمایندگان پارلمان برای نهایی کردن جزئیات قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا قبل از تبدیل شدن این لایحه به قانون انجام خواهد شد. نامه اخیر در زمانی منتشر شده است که شرکت های فناوری هنوز فرصت دارند تا از قانونگذاران برای نرمش بیشتر درخواست کنند.

یک روز قبل از انتشار این نامه، رئیس مایکروسافت به اروپا سفر کرد تا با تنظیم‌کننده‌ها درباره بهترین نحوه تنظیم هوش مصنوعی ملاقات کند.

در ماه مه، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI نیز با رگولاتورهای اروپایی در بروکسل ملاقات کرد. او در مورد آسیب های احتمالی که می تواند بر صنعت هوش مصنوعی داشته باشد هشدار داد.

روسای فناوری اتحادیه اروپا به طور سابقه ای از اتحادیه اروپا و ایالات متحده خواسته اند تا با هم همکاری کنند تا یک “آیین رفتار هوش مصنوعی” داوطلبانه ایجاد کنند تا زمانی که قانونگذاران اقدامات دائمی تر را نهایی کنند.

در ماه مارس، نامه سرگشاده دیگری توسط بیش از 2600 رهبر و محقق صنعت فناوری، از جمله ایلان ماسک، منتشر شد. اما سپس توسعه بیشتر هوش مصنوعی را متوقف کرد و خواستار تنظیم مقررات شد.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیم

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا