اخبار ارز دیجیتال

بنیاد اتریوم 30 میلیون دلار اتر فروخته است، آیا قیمت اتریوم اکنون کاهش می یابد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فروش های قبلی اتریوم در مقیاس بزرگ توسط بنیاد اتریوم قبل از بازار نزولی انجام می شد، اما شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد چنین فروش هایی بر روند کلی بازار تأثیر می گذارد.

در 6 می، بنیاد اتریوم نزدیک به 30 میلیون دلار در اتر (ETH) به صرافی کریپتوکارنسی کراکن انتقال داد که باعث نگرانی بازار در مورد یک رویداد فروش احتمالی شد.

قیمت اتریوم 4.8 درصد کاهش یافت و به 1900 دلار رسید، اما این افت تاکنون در روند بهبود گسترده‌تر حداقل بوده است.

پشتیبانی از کلید نگهداری قیمت ETH

قیمت اتر در 7 می پس از آزمایش نزدیک به 1850 دلار با پشتیبانی از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) اندکی بهبود یافت و به 1920 دلار رسید.

علاوه بر این، با توجه به باریک شدن عرض باندهای بولینگر در نمودار زیر، کراکن شاهد نوسانات قیمت کمتری در طول دوره فوق بود. این بیشتر نشان می دهد که معامله گران در میان حرکت بنیاد اتریوم آرام هستند.

قابل ذکر است که متحرک نمایی 50 روزه، تلاش‌های نزولی اتر را تا کنون در سال 2023 متوقف کرده است و از فروش اوایل ماه مارس جلوگیری کرده است، زمانی که قیمت برای مدت کوتاهی به زیر موج قرمز نزول کرد. در همین حال، آزمایش آن به عنوان پشتیبانی باعث شده است که قیمت ETH به دنبال شکستن بالای 2000 دلار باشد.

در نتیجه این حمایت، گاوهای ETH ممکن است دوباره قیمت های بالای 2000 دلار را هدف قرار دهند.

برعکس، شکستن زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه شاهد تلاقی حمایت ها از جمله خط روند صعودی چند ماهه و متحرک نمایی 200 روزه (موج آبی) نزدیک به 1700 دلار خواهد بود که حدود 13 درصد کمتر از قیمت های فعلی است. ممکن است به این شکل نگاه کنیم. هدف روند نزولی بعدی مرحله.

از پایین ترین سطح ژوئن 2022 یعنی 880 دلار، ETH احتمالاً روند بهبود کلی خود را حفظ خواهد کرد حتی اگر به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

رزرو اتریوم و کراکن رزرو

افزایش موجودی ارز نشان دهنده فشار بالقوه فروش است و بالعکس. در مورد اتریوم، با وجود اینکه بنیاد اتریوم 30 میلیون دلار را به کراکن منتقل کرد، موجودی در تمام صرافی‌ها پایین بود.

برای مثال، موجودی اتر کراکن از 1.83 میلیون اتر به 1.84 میلیون اتر در 6 می افزایش یافت.

تعادل اتر کراکن و موجودی مبادله.منبع: Glassnode

با این وجود، موجودی در تمام مبادلات در واقع از 18.22 میلیون اتریوم در روز به 18.15 میلیون ETH کاهش یافت.

لزوماً در صدر بازار ETH نیست

آخرین انتقال بزرگ بنیاد اتریوم 20000 ETH در نوامبر 2021 بود، با قیمتی بالاتر از حدود 4850 دلار و افت 80 درصدی از آن زمان. به طور مشابه، بنیاد 35053 ETH را در می 2021 در بازار محلی حدود 3500 دلار فروخت.

مطالب مرتبط: اتریوم در ماه آوریل 20 درصد رشد کرد، بازارهای پرو در یک روز 379 درصد افزایش یافت.

بسیاری از تحلیلگران با این استدلال که قیمت ها ممکن است در جلسات آتی کاهش یابد، این فراکتال ها را نشانه هایی از یک شکل گیری احتمالی دیگر در بالاترین سطح بازار نزدیک به 2000 دلار می دانند.

با این حال، داده های گسترده چیز دیگری را نشان می دهد. به عنوان مثال، فروش گسترده ETH بنیاد اتریوم نیز در بازار صعودی 2020-2021 رخ داد. این امر با افزایش تقاضا برای دارایی های ریسک پذیر در یک محیط کلان با نرخ بهره پایین تقویت شد.

بنیاد اتریوم اخیراً از انتقال گسترده ETH به صرافی خبر داده است.منبع: وو بلاک چین

به عبارت دیگر، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد فروش بنیاد اتریوم تأثیری بر تغییرات قیمت اتریوم داشته است، مجبور خواهد شد افزایش نرخ را متوقف کند و نرخ‌ها را کاهش دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا