🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیاد اتریوم ۳۰ میلیون دلار اتر فروخته است، آیا قیمت اتریوم اکنون کاهش می یابد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فروش های قبلی اتریوم در مقیاس بزرگ توسط بنیاد اتریوم قبل از بازار نزولی انجام می شد، اما شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد چنین فروش هایی بر روند کلی بازار تأثیر می گذارد.

در ۶ می، بنیاد اتریوم نزدیک به ۳۰ میلیون دلار در اتر (ETH) به صرافی کریپتوکارنسی کراکن انتقال داد که باعث نگرانی بازار در مورد یک رویداد فروش احتمالی شد.

قیمت اتریوم ۴.۸ درصد کاهش یافت و به ۱۹۰۰ دلار رسید، اما این افت تاکنون در روند بهبود گسترده‌تر حداقل بوده است.

پشتیبانی از کلید نگهداری قیمت ETH

قیمت اتر در ۷ می پس از آزمایش نزدیک به ۱۸۵۰ دلار با پشتیبانی از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) اندکی بهبود یافت و به ۱۹۲۰ دلار رسید.

علاوه بر این، با توجه به باریک شدن عرض باندهای بولینگر در نمودار زیر، کراکن شاهد نوسانات قیمت کمتری در طول دوره فوق بود. این بیشتر نشان می دهد که معامله گران در میان حرکت بنیاد اتریوم آرام هستند.

قابل ذکر است که متحرک نمایی ۵۰ روزه، تلاش‌های نزولی اتر را تا کنون در سال ۲۰۲۳ متوقف کرده است و از فروش اوایل ماه مارس جلوگیری کرده است، زمانی که قیمت برای مدت کوتاهی به زیر موج قرمز نزول کرد. در همین حال، آزمایش آن به عنوان پشتیبانی باعث شده است که قیمت ETH به دنبال شکستن بالای ۲۰۰۰ دلار باشد.

در نتیجه این حمایت، گاوهای ETH ممکن است دوباره قیمت های بالای ۲۰۰۰ دلار را هدف قرار دهند.

برعکس، شکستن زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه شاهد تلاقی حمایت ها از جمله خط روند صعودی چند ماهه و متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (موج آبی) نزدیک به ۱۷۰۰ دلار خواهد بود که حدود ۱۳ درصد کمتر از قیمت های فعلی است. ممکن است به این شکل نگاه کنیم. هدف روند نزولی بعدی مرحله.

از پایین ترین سطح ژوئن ۲۰۲۲ یعنی ۸۸۰ دلار، ETH احتمالاً روند بهبود کلی خود را حفظ خواهد کرد حتی اگر به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

رزرو اتریوم و کراکن رزرو

افزایش موجودی ارز نشان دهنده فشار بالقوه فروش است و بالعکس. در مورد اتریوم، با وجود اینکه بنیاد اتریوم ۳۰ میلیون دلار را به کراکن منتقل کرد، موجودی در تمام صرافی‌ها پایین بود.

برای مثال، موجودی اتر کراکن از ۱.۸۳ میلیون اتر به ۱.۸۴ میلیون اتر در ۶ می افزایش یافت.

تعادل اتر کراکن و موجودی مبادله.منبع: Glassnode

با این وجود، موجودی در تمام مبادلات در واقع از ۱۸.۲۲ میلیون اتریوم در روز به ۱۸.۱۵ میلیون ETH کاهش یافت.

لزوماً در صدر بازار ETH نیست

آخرین انتقال بزرگ بنیاد اتریوم ۲۰۰۰۰ ETH در نوامبر ۲۰۲۱ بود، با قیمتی بالاتر از حدود ۴۸۵۰ دلار و افت ۸۰ درصدی از آن زمان. به طور مشابه، بنیاد ۳۵۰۵۳ ETH را در می ۲۰۲۱ در بازار محلی حدود ۳۵۰۰ دلار فروخت.

مطالب مرتبط: اتریوم در ماه آوریل ۲۰ درصد رشد کرد، بازارهای پرو در یک روز ۳۷۹ درصد افزایش یافت.

بسیاری از تحلیلگران با این استدلال که قیمت ها ممکن است در جلسات آتی کاهش یابد، این فراکتال ها را نشانه هایی از یک شکل گیری احتمالی دیگر در بالاترین سطح بازار نزدیک به ۲۰۰۰ دلار می دانند.

با این حال، داده های گسترده چیز دیگری را نشان می دهد. به عنوان مثال، فروش گسترده ETH بنیاد اتریوم نیز در بازار صعودی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ رخ داد. این امر با افزایش تقاضا برای دارایی های ریسک پذیر در یک محیط کلان با نرخ بهره پایین تقویت شد.

بنیاد اتریوم اخیراً از انتقال گسترده ETH به صرافی خبر داده است.منبع: وو بلاک چین

به عبارت دیگر، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد فروش بنیاد اتریوم تأثیری بر تغییرات قیمت اتریوم داشته است، مجبور خواهد شد افزایش نرخ را متوقف کند و نرخ‌ها را کاهش دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا