🚨 اخبار ارز دیجیتال

راندن پذیرش کریپتو در آمریکای لاتین در سال ۲۰۲۲

تورم رشد ارزهای رمزنگاری شده در منطقه را تسریع کرده است و توسعه زیرساخت های توکن سازی دارایی و حواله را تحریک می کند.

بر اساس اطلاعات منطقه‌ای، تورم، پرداخت‌های فرامرزی، توکن‌سازی دارایی‌ها و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از محرک‌های اصلی پذیرش رمزنگاری در سراسر آمریکای لاتین در سال ۲۰۲۲ خواهند بود. منبعی به کوین تلگراف گفت که نمونه‌ای هیجان‌انگیز از پیشرفت در بسیاری از کشورها است. .

آمریکای لاتین ۹.۱ درصد از ارزش ارزهای دیجیتال دریافتی جهانی در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص خواهد داد که بین ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ به ۵۶۲ میلیارد دلار می رسد که نشان دهنده رشد ۴۰ درصدی در این دوره است. در آخرین شاخص پذیرش جهانی Chainalysis، چهار کشور آمریکای لاتین در میان برترین پذیرندگان رمزنگاری قرار دارند.

تحولات عمده در ۱۲ ماه گذشته به این نتایج کمک کرده است. مقامات در حال کار بر روی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، اجرای استانداردها برای عملیات تجاری و شفاف سازی مقررات هستند. در همین حال، بسیاری از شرکت‌ها در آمریکای لاتین در حال بررسی راه‌هایی برای استفاده از فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال برای حل چالش‌های مختلف کشورهای منطقه هستند.

سخنگوی Bitso، یک صرافی ارز دیجیتال که در برزیل و آرژانتین و در میان دیگر کشورهای آمریکای مرکزی فعالیت می‌کند، گفت: «منطقه پر از فرصت‌ها برای پذیرش ارزهای دیجیتال است. من اینجا هستم.

هم برای آرژانتین و هم برای کلمبیا، تاثیر تورم بسیاری را به استفاده از ارزهای دیجیتال سوق داده است. […] بر اساس گزارش بانک بوگوتا، حواله‌ها یکی دیگر از محرک‌های کلیدی پذیرش کلمبیا است، حتی از زغال‌سنگ به‌عنوان محرک درآمد دلاری در سال ۲۰۲۲ پیشی گرفت. ”

Crypto Latam

پذیرش نهادی و تحولات نظارتی راه را برای Mercado Bitcoin برای انتشار اولین استیبل کوین برزیل، MBRL هموار کرد. MBRL از طریق همکاری با Stellar توسط ارز فیات برزیلی ۱:۱ پشتیبانی می شود. بانک مرکزی کشور قصد دارد ارز دیجیتال را در سال ۲۰۲۳ آزمایش کند و در سال ۲۰۲۴ برای بیش از ۲۰۰ میلیون نفر عرضه شود. ارائه دهندگان دارایی های مجازی را پس از سال ها بحث تنظیم می کند.

برزیل نقش مهمی در اقتصاد ارزهای دیجیتال آمریکای لاتین به دلایل مختلف ایفا کرده است: پذیرش نهادی، پیشرفت نظارتی و خرید عمومی. از این نظر، مشارکت بخش عمومی اجتناب ناپذیر است. این نشان دهنده یک حرکت بسیار مثبت است که صنعت ارزهای دیجیتال را تقویت می کند. فابریسیو توتا، مدیر مرکادو بیت کوین گفت: در عین حال امنیت بیشتری برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

کلمبیا همچنین در حال برنامه ریزی برای معرفی یک ارز دیجیتال با هدف افزایش شفافیت و جلوگیری از فرار مالیاتی است. تخمین زده می شود که این رقم حدود ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد. در شیلی، بانک مرکزی برنامه های انتشار پزو دیجیتال شیلی را به دلیل انجام تجزیه و تحلیل عمیق تر از مزایا و خطرات به تعویق انداخت.

برای مبارزه با تورم در آرژانتین، شهرهایی مانند بوینس آیرس و مندونزا شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال برای پرداخت مالیات کرده اند. همزمان، استان سانتافه قصد دارد فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال را برای جمع‌آوری سرمایه برای ارتقای زیرساخت‌های ریلی انجام دهد. اینها می توانند ابتکارات به موقعی باشند، زیرا پیش بینی می شود نرخ تورم آرژانتین تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۷۳.۵ درصد برسد، به گفته اعضای پانل FocusEconomics.

رایان دنیس، مدیر ارشد بنیاد توسعه استلار گفت: این امر به طور طبیعی توسط تعداد زیادی از استارت‌آپ‌های داخلی به توسعه بلاک چین سرازیر شده است و تعداد توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذارانی که در زمینه بلاک چین و رمزارز همکاری می‌کنند، افزایش یافته است.»

نشانه گذاری

فضای رمزنگاری لاتام نیز از توکنیزه کردن محصولات سرمایه‌گذاری سود برده است و محصولاتی را که قبلاً فقط برای سرمایه‌گذاران بزرگ در دسترس قرار می‌گرفت، قابل دسترس‌تر می‌کرد. دنیس می‌گوید: «توکن‌سازی دارایی‌های دیجیتال از جمله دارایی‌هایی مانند اوراق قرضه شرکتی و بدهی املاک و مستغلات در چند سال گذشته رشد کرده است.

یکی دیگر از دلایلی که به افزایش توکنیزه شدن دارایی های مالی کمک می کند، نرخ بهره بالای منطقه است. با نرخ بهره دو رقمی در اکثر کشورهای آمریکای لاتین، سرمایه گذاران به دنبال دارایی هایی با بازده قابل پیش بینی و نوسان کم هستند. این سناریوی ایده‌آل برای شرکت‌های مالی است که روی توکن‌سازی و راه‌حل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) کار می‌کنند.

نمادسازی موسیقی و هنر نیز در آمریکای لاتین رو به افزایش است. دنیس توضیح می‌دهد: «یکی از انقلاب‌هایی که در آمریکای لاتین رخ داده است، این است که به هنرمندان دریچه‌ای به دنیای Web3 داده شود. هنرمندان زیادی وجود دارند که توانسته‌اند از جوامع محلی و کشورهای خود بیرون بیایند و در سطح بین‌المللی مشهور شوند.

چالش‌های صنعت ارزهای دیجیتال در منطقه مشابه چالش‌هایی است که در سطح جهانی دیده می‌شود. فقدان آموزش، مقررات ضعیف و عدم اعتماد به فناوری بلاک چین. سخنگوی Bitso گفت: «شرکت‌ها و پروژه‌هایی که سال آینده ارزهای دیجیتال را در آمریکای لاتین رهبری می‌کنند، در مورد نیاز به افزایش شفافیت و اعتماد محتاط خواهند بود.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا