اخبار ارز دیجیتال

سازندگان FTSE100 شاخص ارزهای دیجیتال را راه اندازی کردند

سکه هایی که این شاخص را تشکیل می دهند هنوز منتشر نشده اند، اما شامل داده های عملکرد برای سه فصل اول سال 2022 است.

FTSE راسل، بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در وب سایت خود در 29 نوامبر، سازندگان شاخص سهام FTSE100 مجموعه ای از شاخص ها را منتشر کرده اند که اجزای تشکیل دهنده آنها دارایی های دیجیتال هستند. این مجموعه با همکاری Digital Asset Research ساخته شده است. FTSE Russell یکی از شرکت های تابعه بورس لندن است.

عملکرد شاخص دارایی دیجیتال FTSE 2022 – بزرگ / متوسط در برگه اطلاعات شاخص

شاخص ها در بازار سهام در طول تاریخ خود برای ردیابی مناطق خاصی از بازار مورد استفاده قرار گرفته اند. با این حال، قبل از سال 2021، تعداد نسبتا کمی از ارزهای مجازی تشکیل شده بودند.

به نظر می‌رسد سری شاخص دارایی‌های دیجیتال FTSE اولین موردی است که توسط یک شرکت بریتانیایی در سری شاخص‌های ارز دیجیتال S&P منتشر می‌شود، فهرستی از شاخص‌های رمزنگاری منتشر شده توسط شرکت‌های آمریکایی و آلمانی از اوایل سال 2021، از جمله شاخص رمز ارز نزدک. سری شاخص CMC Crypto 200 توسط Soloactive.

سری جدید در مجموع شامل هشت شاخص می‌شود که شامل یک شاخص برای هر سکه بزرگ، متوسط، کوچک و کوچک و چهار شاخص است که چندین سکه با ارزش بازار را ترکیب می‌کند. این شرکت هنوز فهرستی از مؤلفه‌ها را برای هر شاخص منتشر نکرده است، اما برگه‌هایی را برای هر شاخص منتشر کرده است که داده‌های عملکرد سه‌ماهه اول تا سوم سال 2022 را نشان می‌دهد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، آرنه استال، مدیرعامل FTSE Russell مدعی شد که این شاخص جدید به شفافیت در بازار ارزهای دیجیتال کمک می کند و اظهار داشت:

“FTSE Russell رویکرد محتاطانه ای را برای این فضای سرمایه گذاری مرزی اتخاذ کرده است، با پشتوانه حاکمیت قوی و داده های جامع برای پاسخگویی به نیازهای سرمایه گذارانی که برای شرایط فعلی و تغییرات این بازار آماده شده اند. ما چارچوبی سفت و سخت و شفاف ایجاد کرده ایم که به آن کمک می کند.

بر اساس وب سایت این شرکت، شاخص جدید بر مجموعه استاندارد شده ای از 21 معیار تکیه می کند تا مشخص کند به کدام مؤسسه می توان برای تأیید داده های دقیق قیمت اعتماد کرد. هنگامی که مجموعه موسسات مشخص شد، داده های قیمت از این موسسات برای تعیین اینکه کدام سکه در هر شاخص گنجانده شده است و برای تعیین عملکرد کلی شاخص استفاده می شود.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا