🚨 اخبار ارز دیجیتال

بهترین اسکیپ روم و اتاق فرار کرج کجاست؟

به احتمال زیاد شما هم در هنگام تماشای فیلم‌های جنایی و هیجان انگیز خواسته‌اید یک بار هم که شده به جای آن‌ها باشید و این هیجان و استرس را از نزدیک تجربه کنید. برای بسیاری از افراد ماجراجو تجربه چنین صحنه‌ها و موقعیت‌های هیجان‌انگیز و استرس‌زا، بسیار خاطره انگیز و با نشاط است.

اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید آدرنالین خون خود را بالا ببرید و تجربه‌ای هیجان انگیز داشته باشید؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است با اسکیپ روم‌ها آشنا شوید. مراکزی پر هیجان و استرس که می‌توانید تمام انرژی خود را در آنجا تخلیه کنید و در نقش یک دزد، کارآگاه، دکتر، مجرم، زندانی و غیره ایفای نقش کنید. برای فرار از اسکیپ روم‌ها تنها به تمرکز و ذهنی خلاق احتیاج دارید.

در این مقاله بر آن شدیم بهترین اتاق فرار کرج را به شما معرفی کنیم، تا در هنگام بی‌حوصلگی همراه دوستان یا اعضای خانواده‌تان به آنجا رفته و یک سرگرمی و ماجراجویی جدید و هیجان انگیز را تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر با این اتاق‌ها تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار یک تفریح و سرگرمی است که از سال ۱۳۹۵ به ایران وارد شده است. این بازی برخلاف بازی‌های کامپیوتری که طرح و ایده خود را از زندگی روزمره انسان‌ها دریافت می‌کنند، طرح و ایده خود را از بازی‌های کامپیوتری گرفته است.

به عبارتی شما در داخل اتاقی با سناریو و طرح بازی مختلف می‌روید و برای فرار و خارج شدن از آن اتاق مجبور هستید معماهای موجود را حل کنید. در اسکیپ روم‌ها باید دنبال سرنخ‌ها باشید تا با حل معماها و پازل‌های موجود استراتژی رهایی از آنجا را بیابید. این اتاق‌ها با توجه به داستان و طرح بازی می‌توانند یک زندان، یک تیمارستان، یک ایستگاه فضایی، یک خانه مخوف، یک بانک یا غیره باشند.

بخش‌های مختلف اتاق فرار

همان طور که گفتیم، برای موفق شدن در این سرگرمی‌ و بازی جذاب باید با بخش‌های مختلف آن آشنا باشید، در این مقاله به بررسی و توضیح هریک می‌پردازیم تا آگاهانه اقدام به شرکت در آن کنید.

سناریو بازی

اتاق فرار کرج

 هر یک از اتاق‌های فرار سناریوی خاص خود را دارند. بهتر است پیش از خرید بلیت‌های بازی نظر هم گروهی‌های خود را درباره سناریو مورد علاقه‌شان بپرسید. معمولا سناریوهای ترسناک، کارآگاهی، فانتزی و معمایی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین سناریوها برای اتاق‌های فرار هستند.

اگر به دنبال ماجرایی جذاب و نفس‌ گیر هستید، پیش از انتخاب حتما به سناریوی اتاق فرار توجه کنید تا نهایت لذت را از آن ببرید. همچنین با انتخاب سناریوی جذاب و هیجان انگیز می‌توانید خود و هم گروهی‌هایتان را به چالش بکشید و ذهن و جسم خود را به تحرک وادارید.

محیط بازی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک اتاق فرار می‌تواند محیط آن باشد. هرچه این محیط حرفه‌ای‌تر طراحی شود، شما بیشتر با داستان بازی هماهنگ خواهید شد و خود را دل بازی خواهید یافت.

برای مثال در اتاق‌های فرار ترسناک جلوه‌های ویژه موجود و همچنین طرح‌ و جزئیات می‌توانند کمک ویژه‌ای به شما بکنند تا ترس و دلهره لازم برای ایجاد انگیزه فرار از آنجا را کسب کنید. محیط بازی به هیجان، معمایی و اسرارآمیز بودن بازی کمک می‌کند.

همچنین در برخی از موارد خلاقیت در طراحی محیط بازی می‌تواند معما و سرنخ را در اختیار افراد موجود در اتاق قرار دهد. در برخی از اتاق‌های فرار حرفه‌ای دیده شده است که صدای تعبیه شده در قسمتی از دکور بازی توانسته راهنمای خوبی برای حل معما داستان باشد.

هم گروهی

یکی از تاثیرگذارترین موارد در اسکیپ روم، هم‌گروهی‌هایتان هستند. این بازی یک سرگرمی گروهی محسوب می‌شود و شما برای موفقیت در آن باید اعضای گروهتان را به درستی انتخاب کنید. با توجه به سناریو و نوع بازی تعداد گروه می‌تواند بین ۴ تا ۱۰ نفر باشد و افرادی که به تنهایی یا با تعداد کمتر از حد نرمال بازی می‌کنند، محکوم به شکست هستند. سعی کنید در هنگام انتخاب اعضای تیمتان، افرادی را انتخاب کنید که واقعا با شما همراه و هم‌مسیر هستند و می‌توانند با تعامل و همکاری در طول بازی بخشی از معماها و چاش‌های بازی را حل کنند.

اپراتور بازی

اسکیپ روم

آخرین موردی که می‌تواند بر بازی شما در اسکیپ روم تاثیر بگذارد، اپراتور بازی است. این شخص از دور بر بازی شما نظارت می‌کند و می‌تواند در بخش‌های مختلف بازی نقش هدایت‌گر، ایجاد کننده رعب و ترس و همچنین افزودن صدا و دیگر موارد را برعهده داشته باشد. همچنین در صورت وجود مشکل و حل نشدن معما می‌توانید با اپراتور در تماس باشید و از او راهنمایی و کمک بگیرید.

برترین اتاق فرار کرج

حال که در مورد اتاق فرار و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شدید، وقت آن رسیده است چند مورد از برترین و پرطرفدارترین اتاق‌های شهر کرج را به شما معرفی کنیم. در این شهر اتاق‌های فرار مختلفی وجود دارد که هریک با سناریو و داستان مختلفی طراحی شده‌اند و می‌توانند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشند. در ادامه برترین اتاق فرار کرج را به شما معرفی می‌کنیم.

اتاق فرار money heist یا سرقت پول

اسکیپ روم

یکی از پرماجراترین داستان‌ها، داستان‌های سرقت از بانک است. این اتاق فرار کرج، این طرح و نقش را چیده است تا شما با همکاری هم به سرقت از بزرگترین بانک اسپانیا بپردازید.

نقش اصلی این داستان و مفز متفکر بازی، شخصی به نام مهندس است که سال‌های زیادی از عمر خود را برای چیدن نقشه دزدی سپری کرده است تا طرحی بدون خطا و عالی ایجاد کند. این اتاق فرار برای ۴ الی ۶ نفر طراحی شده است و سناریوی آن مهیج، جنایی و اکشن است. برای معمای این بازی شما تنها ۹۰ دقیقه زمان دارید و میزان سختی آن ۸ از ۱۰ گزارش شده است.

اتاق فرار غریبه

یکی از اتاق‌های هیجان انگیز و پرچالش کرج بی‌شک، اتاق فرار غریبه است. این اتاق فرار کرج داستان جنایی یک خانواده را به تصویر می‌کشد، مادر یک خانواده به ظاهر شاد و صمیمی دو سال پیش کشته شده است و کسی از چگونگی این قتل اطلاع ندارد، شما و اعضای تیمتان به عنوان پلیس وارد این خانه می‌شوید تا پرده از راز سر بسته آن‌ها بردارید و حقایق را هر چند تلخ برملا کنید.

این بازی سناریوی وحشت و تئاتر تعاملی دارد و در ۹۰ دقیقه با اعضای تیم ۴ الی ۱۰ نفره قابل حل شدن است. البته باید به سختی این بازی توجه کنید زیرا ۹ از ۱۰ گزارش شده است.

اتاق فرار مردگان متحرک

اگر می‌خواهید به اتاق فراری بروید که در جریان بازی آن غرق شوید، اتاق فرار مردگان متحرک بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این اتاق فرار کرج داستان دوره‌ای را بیان می‌کند که همه انسان‌ها از بین رفته‌اند، جز تعدادی محدود و انگشت شمار.

در این میان دکتر ریچارد، محققی است که راز تبدیل زامبی به انسان‌ را کشف کرده است و نتیجه آن را در فلش ذخیره کرده است. شما به عنوان مردگان نجات یافته آیا آماده نجات دنیا و یافتن این راز هستید؟ این اتاق فرار دارای سناریوی وحشت، دلهره‌آور و تئاتر تعاملی است و با اعضای تیم ۴ تا ۱۲ نفره در مدت زمان ۹۰ دقیقه قابل حل کردن است.

سخن پایانی

در بخش‌های قبل توضیحات کامل و جامعی در مورد اسکیپ روم در اختیار شما قرار داده شد و همچنین شما برترین اتاق فرار کرج آشنا شدید. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با اتاق‌های فرار موجود در شهر کرج به سایت تایم فور فان مراجعه کنید و از میان داستان‌ها و بازی‌های متنوع موجود، سناریوی دلخواه خود را انتخاب کرده و اقدام به رزرو و تهیه بلیت بازی کنید.

این سایت یکی از معتبرترین سایت‌هایی است که فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده و به نقد و بررسی سرگرمی‌ها و بازی‌ها می‌پردازد. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت علاوه بر افزایش آگاهی در مورد بازی‌های انتخابی خود، بلیت ورود آن‌ها را نیز تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا