اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی ژاپن آزمایشی CBDC را تا ماه مه راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی ژاپن پس از انجام آزمایش اثبات مفهومی که در سال ۲۰۲۱ آغاز شد، تصمیم گرفته است یک برنامه آزمایشی برای «ین دیجیتال» در ماه آوریل راه اندازی کند.

ژاپن، کشوری که استیبل کوین‌های خارجی مانند USDT را ممنوع کرده است، قصد دارد در آوریل ۲۰۲۳ آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را آغاز کند. هدف آن آزمایش اکوسیستم از جمله شرکت های خصوصی است.

در ۱۷ فوریه، بانک ژاپن سخنان افتتاحیه مدیر عامل شینیچی اوچیدا را در کمیته CBDC اعلام کرد. در آن، اوچیدا اعلام کرد که بانک تصمیم گرفته است پس از انجام آزمایش اثبات مفهوم که در سال ۲۰۲۱ آغاز شود، یک برنامه آزمایشی برای “ین دیجیتال” در آوریل راه اندازی کند.

آزمایش آزمایشی به کار بر روی امکان‌سنجی فنی «دایره دیجیتال» ادامه می‌دهد و آزمایش را به مدل‌سازی اکوسیستم CBDC با مشارکت شرکت‌های خصوصی گسترش می‌دهد. همانطور که فرمول مشخص می کند، هیچ معامله خرده فروشی واقعی در طول دوره آزمایشی وجود نخواهد داشت، فقط معاملات شبیه سازی شده است.

سخنرانی اوچیدا بر طرح‌های آینده CBDC و نیاز به مشورت با بخش خصوصی در مورد مدل‌های داده جایگزین، معماری‌های پرداخت آفلاین و سایر عناصر کلیدی سیستم متمرکز بود. یک انجمن CBDC برای این منظور ایجاد شده است.

مربوط: نخست‌وزیر ژاپن می‌گوید DAO و NFT به حمایت از استراتژی «ژاپن خنک» دولت کمک خواهند کرد

اخبار مربوط به آزمایشی CBDC بسیار پیش بینی می شد، زیرا رسانه های محلی قصد بانک ژاپن را در نوامبر ۲۰۲۲ گزارش کردند. از این گزارش ها مشخص می شود که حداقل سه مگابانک ژاپنی و بانک منطقه ای با بانک ژاپن همکاری خواهند کرد.

در همین حال، مقامات ژاپنی همچنین در حال بررسی لغو ممنوعیت استیبل کوین های خارجی هستند که در سال ۲۰۲۲ اجرایی می شود. سکه هایی که چک های فردی را پاس می کنند، هنگامی که به طور خودکار در بازار قرار می گیرند، چراغ سبز نشان می دهند.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا