اخبار ارز دیجیتال

پادکست دستور کار بررسی می کند که چگونه DAO ها می توانند حقوق کارگران را تقویت کنند

CaféDAO و TheLaborDAO به Agenda می‌پیوندند تا درباره اینکه چگونه سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز می‌توانند مبارزه برای حقوق کارگران را متحول کنند، بحث کنند.

کنش جمعی، مبارزات کارگری و اعتراضات دست به دست هم می دهند و بر کسی پوشیده نیست که تشکیل اتحادیه و سازماندهی برای مبارزه برای حقوق کارگران کاری خسته کننده است. اما آیا راهی برای ساده کردن فرآیند و کارآمدتر کردن آن وجود دارد؟

درباره قسمت این هفته از پادکست تازه راه اندازی شده دستور جلسه، جاناتان دی یانگ سردبیر ارشد Cointelegraph و ری سالموند رئیس بازار با لری ویلیامز جونیور، بنیانگذار TheLaborDAO، دانیل کاریوس و داستین تانگ از بنیانگذاران CaféDAO نشستیم و در مورد وضعیت فعلی حقوق کارگران بحث کردیم. چگونه ایالات متحده و بلاک چین می توانند جنبش کارگری را تقویت کنند.

این سه نفر همچنین به این موضوع پرداختند که آیا یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) می تواند یک کسب و کار را به طور عادلانه با موفقیت اداره کند یا خیر.

کارگران ذینفع هستند و باید به حقوق صاحبان سهام دسترسی داشته باشند

برای Carias، ایده اولیه CaféDAO (که هدف آن ایجاد یک کافی شاپ فیزیکی با مدیریت DAO است) در اوج همه گیری COVID-19 بود، زمانی که اکثر همکارانش در کافی شاپی که او در آن کار می کرد به دنیا آمدند و از کار اخراج شدند. . خاموش، او آزادی جدیدی را به عنوان عضوی از Skeleton Crew تجربه کرد.

رئیس او به کارمندانش اجازه داد تا کار کافی شاپ را مدیریت کنند و آن را به دلخواه اداره کنند. او به اشتراک گذاشت: «خیلی ممنون بودم. مردمی که پشت سر گذاشتند آنقدر خوشحال بودند که با آنها کار می کردند که تقریباً بدون درز بود.»

این زمانی بود که من برای اولین بار به ایده CaféDAO رسیدم. […] مشتری ما بسیار خوشحال شد. ما خیلی خوشحال بودیم انصافاً به نظر شادترین دوران زندگی من بود. و من فقط به این فکر می‌کردم که آیا راهی برای انجام این کار در دنیای واقعی وجود دارد، جایی که من می‌توانم نظر بدهم، رای بدهم؟»

وقتی از کاریوس پرسیده شد که در نهایت چه چیزی الهام بخش او برای تأسیس کافه دائو شد، کاریوس گفت:

“حداقل برای من، اساساً از ناامیدی ناشی از ناتوانی در کنترل سرنوشت خود به وجود آمد. بنابراین ما به معنای واقعی کلمه این کارها را بیش از پنج روز در هفته انجام می دهیم. بیشتر وقت خود را می گذرانیم و من وقتم را در این مکان های کاری می گذرانم. ، اما من در جهت کسب و کار حرفی ندارم و DAO ممکن است به کارگران در مورد سرنوشت خود اظهار نظر کند.”

او همچنین توضیح می دهد که چرا مدل DAO را به تعاونی های کارگری انتخاب کرده است: تعاونی کشاورزی دارید. آنها از قبل وجود دارند. اما چگونه می‌توانیم از این فناوری بلاک چین برای افزایش آن استفاده کنیم؟»

استفاده از بلاک چین برای تقویت جنبش کارگری

theCaféDAO به دنبال راه‌هایی است که به باریستاها در فرآیند روزانه اداره یک کافی‌شاپ، اختیار بیشتری بدهد، در حالی که به آنها اجازه می‌دهد مهارت‌های قهوه‌ساز خود را توسعه دهند و از آنها استفاده کنند. شما همچنین می‌توانید TheLaborDAO کارگران را به روش های مختلف جابجا می کند.

ویلیامز معتقد است که فناوری بلاک چین می تواند همراه با ساختار DAO برای تامین مالی کارگران اعتصابی، تقویت ارتباطات و همسویی با اهداف گروه های مختلف اتحادیه استفاده شود. من اینجا هستم. او به اشتراک گذاشت:

“سازمان دهندگان در برخی از مهمترین مهارت ها برتر هستند: گوش دادن به صحبت های کارکنان، مستندسازی آنها، حل مشکلات گذشته، و گرد هم آوردن آنها برای پیروزی و ایجاد قدرت.” اما انجام این کار زمانی که حریف شما تمام فناوری را دارد بسیار دشوار است. و اساساً همه کارت‌ها، بنابراین فناوری زمین بازی را هموار می‌کند.”

ویلیامز توضیح داد که اتحادیه های بزرگ و سنتی معمولاً بسیار بزرگ و دارای بودجه خوبی هستند، در حالی که اتحادیه های مستقل دارای منابع بسیار کوچکی هستند. اینجاست که ساختارهای بلاک چین و DAO وارد عمل می شوند.

مربوط: از آنجایی که اختلافات کارگری در کانون توجه قرار می گیرد، آیا DAO می تواند کارگران را دموکراتیک کند؟

آقای تانگ از theCaféDAO دیدگاه متفاوتی داشت و پیشنهاد کرد که اگر DAO شرکت را اداره کند، ممکن است اتحادیه ها ضروری نباشند. به نظر من اتحادیه ها به این دلیل تشکیل می شوند که بین شرکت و کارمند اختلاف نظر وجود دارد.

DAO، Web3، قهوه، سازمان مستقل غیرمتمرکز
TheCaféDAO قهوه تازه دم را در NFT Seattle ارائه می دهد. منبع: TheCaféDAO

تانگ معتقد است DAO راهی بالقوه برای کمک به ایجاد ساختار قدرت عادلانه تر و ایجاد رابطه پایدارتر بین ابتکارات شرکت و کارکنانی است که باید کار کنند. من توضیح دادم که وجود دارد

او گفت: ما بر این باوریم که ساختار DAO می تواند نه تنها اهداف تجاری، بلکه حقوق کارکنان را نیز هماهنگ کند. ”

وقتی در مورد آینده جنبش کارگری و نقش احتمالی DAO های مبتنی بر بلاک چین پرسیده شد، هر سه مهمان گفتند که آینده روشن است و مردم علاقه مند به مشارکت در اتحادیه ها و DAO ها هستند. من که از دیدن افزایش هیجان زده بودم، موافقت کردم. .

ویلیامز گفت: می توانید تمام وقت کار کنید یا در چندین DAO کار کنید. مانند دان، می توانید در حالی که تمام وقت کار می کنید به اتحادیه بپیوندید. ”

تانگ احساسات گروه را به شرح زیر خلاصه کرد:

“من فکر می کنم DAO پاسخی است به اینکه چگونه می توانیم در آینده گرد هم بیایم. من فکر می کنم که زمین بازی را در کل سطح می کند زیرا همه در سطح سازمانی می توانند تمام تصمیماتی را که در هر سطح گرفته می شود ببینند. به دلیل اینکه چگونه بلاک چین شفافیت در مقیاس را ممکن می کند، آینده بهتر خواهد بود.

قسمت کامل را تماشا کنید تا درباره نحوه استفاده CaféDAO و TheLaborDAO از زنجیره بلوکی برای برجسته کردن جنبش‌های کارگری سازمان‌یافته با استفاده از ساختارهای سازمانی مستقل غیرمتمرکز بیشتر بدانید. دستور جلسه صفحه جدید پادکست Cointelegraph یا در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn.

دستور جلسه پادکست جدید کوین تلگراف است که به بررسی احتمالات ارزهای دیجیتال، بلاک چین، وب ۳ و چگونگی استفاده افراد عادی از فناوری برای ارتقاء سطح و بهبود زندگی خود می پردازد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در این پادکست فقط مربوط به شرکت کنندگان است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ray Salmond

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا