اخبار ارز دیجیتال

عواقب LBRY: پیامدهای فرآیند نظارتی مداوم ارزهای دیجیتال

مورد LBRY برای پروژه های توکن آینده در ایالات متحده چه معنایی دارد؟

پرونده LBRY موج جدیدی از فشارهای نظارتی را برجسته می کند که می تواند هم صادرکنندگان توکن بلاک چین و هم سرمایه گذاران آنها را تحت تأثیر قرار دهد.

در ماه نوامبر، یک نبرد حقوقی یک ساله بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و توسعه دهنده بلاک چین LBRY و توکن LBRY Credit (LBC) آن، علیرغم ادعاهای شرکت، منجر به یک امنیت ثبت نشده شد. به عنوان محصول در پلتفرم استفاده کنید.

حکم دادگاه در این مورد سابقه‌ای را ایجاد می‌کند که می‌تواند نه تنها بر ادراک نظارتی پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین، بلکه بر ارزهای دیجیتال نیز تأثیر بگذارد.

هووی پیر

وقتی صحبت از تنظیم فناوری های جدید می شود، استانداردهای قدیمی همیشه اعمال نمی شوند.

پرونده LBRY بر اساس تست هوی استوار بود، چارچوبی که نتیجه یک پرونده دادگاه عالی ایالات متحده در سال ۱۹۴۶ بود. دارایی‌هایی مانند بیت‌کوین (BTC) و اکثر استیبل کوین‌ها به‌عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نمی‌شوند، اما تصمیم‌گیری‌ها به ویژگی‌های توکن بستگی دارد و ممکن است تغییر کند.

SEC استدلال کرد که LBRY از “استفاده بالقوه” از اعتبارات LBRY به عنوان یک سرمایه گذاری آگاه بود که برای ارزیابی دادگاه کاملاً قابل قبول بود.

این حکم که توسط قاضی دادگاه ناحیه نیوهمپشایر، پل باربادورو صادر شد، حکم داد که LBRY آشکارا افزایش ارزش توکن‌های خود را فرض می‌کند و انتظاراتی را ایجاد می‌کند که توکن‌ها به عنوان یک «سرمایه‌گذاری احتمالی» عمل کنند.

به گفته باربادورو، این واقعیت که LBRY مالک این توکن است و آن را به عنوان “مشوق پاداش” به کارمندان خود ارائه می دهد، به سرمایه گذاران نشان می دهد که این شرکت قصد دارد ارزش بلاک چین را افزایش دهد. به عبارت دیگر، LBRY امیدوار بود که دارندگان توکن، سهام شرکت را به عنوان نوعی افزایش ارزش اعتبارات LBRY درک کنند.

بر اساس نظرات پاتریک داگرتی، رئیس دارایی های دیجیتال در Foley & Lardner LLP، حکم قاضی آن را در قلمرو قانونی ناشناخته قرار می دهد.

داگرتی گفت: «دادگاه برای این نظر به قانون قضایی استناد نکرد، احتمالاً به این دلیل که رویه قضایی وجود ندارد.

در همان پست، جیمز گاتو، که سرپرست تیم بلاک چین و فین‌تک در Sheppard Mullin Richter & Hampton LLP است، گفت بسیاری از مسائل حقوقی موجود در پرونده LBRY می‌تواند در پروژه‌های دیگر نیز تکرار شود. کپی کردن روش‌های قانونی رایج مورد استفاده در پروژه‌های توکن». او گفت: “بسیاری از مردم این کار را انجام نمی دهند و همه فقط کارهایی را که انجام داده اند دنبال می کنند.”

تاثیر نظارتی

جرمی کافمن، بنیانگذار و مدیر عامل LBRY، عواقب حکم دادگاه را برای کوین تلگراف توضیح داد.

نتیجه محاکمه پیامدهای مالی قابل توجهی برای شرکتی داشت که قبلاً توسط مدیر عامل آن “تقریباً مطمئناً مرده” اعلام شده بود.

اخیراً: اعتماد کلید پایداری ارز رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

اول، کافمن بر هزینه فوق‌العاده بالای دادرسی، با توجه به اینکه شرکت مجبور است میلیون‌ها هزینه حقوقی بپردازد و ده‌ها میلیون دلار سرمایه سرمایه‌گذاری را از دست داده، تاکید کرد.

کافمن می‌گوید فراتر از هزینه‌های مالی محاکمه، بزرگترین پیامد این حکم، کند شدن پذیرش توکن LBC است.

کافمن در مصاحبه با رویترزمنبع: رویترز/برایان اسنایدر

“شاید بدتر از همه، [we’ve] پذیرش از طرف اشخاص ثالث، مانند صرافی هایی که از SEC می ترسند، نسبتاً دشوار بوده است.

با این حال، با وجود تأثیر فوری بر LBRY، Inc به عنوان یک شرکت، پروتکل بلاک چین پلتفرم از این رویارویی با SEC جان سالم به در خواهد برد.

کافمن گفت: «LBRY یک پروتکل غیرمتمرکز است که توسط ده‌ها میلیون نفر برای اشتراک‌گذاری محتوا بدون سردرگمی، علی‌رغم مشکلات قانونی، استفاده می‌شود. او افزود: “LBRY به عنوان یک شرکت تقریباً به طور قطع مرده است. اما Odysee، محبوب ترین راه برای استفاده از LBRY، و خود پروتکل آینده روشنی دارند.”

آقای کافمن از نتیجه شکایت SEC ناراضی بود و سرنوشت نهایی شرکت را ناشی از عدم شفافیت دولت دانست.

او گفت: “یک چیزی که من قطعا آموخته ام این است که شما نمی توانید به دولت ها اعتماد کنید و شفاف باشید. اجازه دهید.”

اجرا در مورد دارایی های دیجیتال ناهموار و نامطمئن است، بنابراین هدف خدمات بلاک چین کنونی پیش بینی هر سناریوی احتمالی فعالیت غیرقانونی، یادگیری هرچه بیشتر و تشدید مشکلات احتمالی است تا قبل از وقوع با آن مقابله شود.

بعد چی

حکم دادگاه در مورد LBRY ممکن است بر دعوای حقوقی جاری نیز تأثیر بگذارد. دعوای دو ساله SEC علیه آزمایشگاه های ریپل دارای عناصر مشابهی است، زیرا ادعاهای این شرکت به آنچه توسط تیم کافمن استفاده شده مربوط می شود.

دوگرتی به کوین تلگراف گفت که شکایت LBRY از سال ۲۰۱۶ فعال بوده است، بنابراین مهم است که این بحث را در چارچوب مناسب خود قرار دهیم.

او گفت: «شش سال پیش، اطلاعات بسیار کمی در مورد قانونی بودن یا نبودن آن در چارچوب زمانی مربوطه وجود داشت. او گفت: «شما باید قضاوت کنید.

به احتمال زیاد تا مارس ۲۰۲۳ حکمی در مورد پرونده ریپل صادر خواهد شد.

یکی از مقامات وزارت خزانه داری ایالات متحده در گفتگو با کوین تلگراف به شرط ناشناس ماندن گفت که رگولاتورها در مراحل اولیه درک ارزهای دیجیتال هستند و بر محافظت از کاربران متمرکز هستند.

آنها گفتند: “در حال حاضر، تمرکز بر کاهش تقلب و حمایت از مصرف کننده است. اما جدا از آن، من می گویم که ما در مراحل اولیه درک و تعریف صنعت هستیم.”

داگرتی گفت توصیه او برای شرکت ها و پروژه های صنعت بلاک چین این است که LBRY را به عنوان نمونه ای از یک استراتژی قانونی حفظ کنند.

او گفت: «تیم‌هایی که پروژه‌های پروتکل و توکن را آماده می‌کنند باید حکم LBRY را در نظر بگیرند و با وکلایی کار کنند که این حکم را درک می‌کنند و چه چیزی را حاکم نمی‌کند.

اخیرا: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

داگرتی همچنین توصیه کرد که پروژه‌های صدور توکن باید دو اقدام احتیاطی عمده برای جلوگیری از اشتباهات LBRY انجام دهند.

“یک راه این است که توکن ها را قبل از فروش در ایالات متحده غیرمتمرکز کنید، و راه دیگر این است که از ترویج بازار ثانویه برای توکن ها خودداری کنید. یک وکیل خانگی می تواند تصویر را کامل کند.”

وقتی از کافمن پرسیده شد که نظرش در مورد آنچه که تنظیم‌کننده‌ها برای درک بلاک چین و ارزهای دیجیتال باید روی آن تمرکز کنند، گفت که آنها باید «از مسیر خود خارج شوند».

او گفت: “قانون‌گذاران فقط باید بر توقف کلاهبرداری و فعالیت‌های مجرمانه تمرکز کنند. بلاک چین می‌تواند بخش بزرگی از آینده آمریکا باشد اگر از مسیر خارج شود و به کارآفرینان اجازه دهد آن را بسازند.”

نویسنده: Diana Aguilar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا