اخبار ارز دیجیتال

۵ مهم ترین تحولات نظارتی برای Cryptos در سال ۲۰۲۲

اتحادیه اروپا یک چارچوب قانونی دارد، اما رقابت در ایالات متحده تازه شروع شده است.

بدون شک سال ۲۰۲۲ به عنوان سال سرخوردگی ارزهای دیجیتال در یادها خواهد ماند. سالی که قیمت بیت‌کوین سه بار سقوط کرد، بسیاری از شرکت‌های بزرگ ورشکست شدند و صنعت با یک سری کاهش‌های شغلی قابل توجه مواجه شد. با این حال، سال مهمی برای مقررات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان بوده است. در حالی که برخی از تحولات نظارتی از نظر موضع سخت‌تر در مورد دارایی‌های دیجیتال نگران‌کننده بوده است، تاثیر آن در بلندمدت با بلوغ صنعت قابل مشاهده است. ممکن است مفید باشد. برای

نگاهی به رویدادهای نظارتی کلیدی در سال ۲۰۲۲ ممکن است به خوش بینی ما به آینده بیافزاید. یک سیاست بحث برانگیز برای محدود کردن استخراج اثبات کار (PoW) در نیویورک حمایت شد، اما سیاست مشابهی در اتحادیه اروپا شکست خورد. در برخی از کشورها مانند برزیل و روسیه، ارزهای رمزنگاری شده قطعا در حال افزایش هستند.

البته، بسیاری از نقاط عطف دیگر وجود دارد که باید به خاطر بسپارید، اما کوین تلگراف سعی کرده است مواردی را انتخاب کند که نشان دهنده روندها در منطقه بزرگتر است.

بازار قبوض دارایی های رمزنگاری شده

منصفانه است که بازار اروپا را در وهله اول برای لایحه دارایی های رمزنگاری قرار دهیم، زیرا تمام مراحل رای گیری پارلمان اروپا را پشت سر گذاشته و قرار است در سال ۲۰۲۴ به قانون تبدیل شود. یک چارچوب رمزنگاری جامع برای اولین بار توسط کمیسیون اروپا در سپتامبر ۲۰۲۰ پیشنهاد شد و از آن زمان تاکنون مراحل مختلفی از بررسی را پشت سر گذاشته است. برخی در صنعت، مانند Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance، امیدوارند که این استاندارد به یک استاندارد نظارتی تبدیل شود که در سراسر جهان قابل تقلید است.

این لایحه شامل یک رژیم مجوز شفاف با سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا به عنوان نهاد مسئول تعیین شده است. این مقررات شامل استانداردهای سختگیرانه تر برای اپراتورهای استیبل کوین و مسئولیت قانونی بالاتر برای تأثیرگذاران ارزهای دیجیتال است. نکته مثبت این است که اصلاحات پیشنهادی به لایحه ممنوعیت استخراج PoW و سقف مرموز روزانه ۲۰۰ میلیون یورو (۲۱۲ میلیون دلار) در معاملات استیبل کوین در پیش نویس نهایی منعکس نشد. این لایحه رویکردی معتدل را نشان می دهد که بر حمایت از سرمایه گذار تاکید دارد.

همچنین بخوانید: بریتانیا قصد دارد رمزارزها را تنظیم کند و امکان پایان دادن به رژیم مساعد برای مجوز کریپتو در فرانسه وجود دارد.

لومیس گیلیبراند مقابل وارن مارشال

برخلاف اتحادیه اروپا، رقابت برای قانونگذاری جامع در ایالات متحده به تازگی آغاز شده است. خبر خوب این است که رقبای زیادی وجود دارد.

پیش نویس مشترک سناتورهای سینتیا رامیس و سناتور کریستن گیلیبراند رقابت را در ژوئن آغاز کرد. قانون نوآوری مالی مسئول (RFIA) که مدت ها مورد انتظار بود شامل تقسیم اختیارات بین تنظیم کننده های فدرال است. بر اساس این لایحه، کمیسیون معاملات آتی کالا، قراردادهای سرمایه گذاری را که RFIA تحت عنوان جدید “دارایی های کمکی” شناسایی کرده است، تنظیم خواهد کرد. ما همچنین سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز را تعریف می‌کنیم، مالیات استخراج و سهام ارزهای دیجیتال را روشن می‌کنیم و گزارشی درباره موضوع بسیار بحث برانگیز سرمایه‌گذاری بازنشستگی در دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌کنیم.

سینتیا رامیس، سناتور وایومینگ به عنوان یکی از مدافعان قدیمی ارزهای دیجیتال شناخته می شود.منبع: فلیکر

تعدادی اسکناس وجود دارد که به استیبل کوین ها اختصاص داده شده است. اولین مورد، که توسط جاش گاتهایمر، نماینده کنگره نیوجرسی حمایت می شود، شرکت بیمه سپرده فدرال را شاهد بازگشت یک استیبل کوین مانند سپرده فیات خواهد بود. دومی که در سپتامبر معرفی شد، با هدف ممنوعیت استیبل کوین های الگوریتمی به مدت دو سال است.

در انتهای دیگر لایحه لومیس-گیلیبراند، قانون ضد پولشویی دارایی های دیجیتال است که توسط سناتورهای الیزابت وارن و راجر مارشال در دسامبر معرفی شد. موسسات مالی را از استفاده از میکسرهای دارایی دیجیتال منع کنید و دستگاه های خودپرداز رمزنگاری را تنظیم کنید. کیف‌پول‌های غیر میزبان، استخراج‌کننده‌های رمزنگاری و اعتبارسنجی‌ها باید تراکنش‌های بیش از ۱۰۰۰۰ دلار را گزارش کنند. سناتور وارن متعهد شده است که قوانین جامعی برای مقررات ارزهای دیجیتال ایجاد کند که به نفع کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در نقش نظارتی آن باشد.

همچنین بخوانید: قانون حمایت از سرمایه گذار مصرف کننده رمزنگاری و قانون افشای تبادل ارز رمزنگاری شده توسط نماینده ریچی تورس.

روسیه به سمت ارزهای دیجیتال روی می آورد

روسیه، یکی از بزرگترین بازارهای استخراج ارزهای دیجیتال، به دلایل اشتباه، امسال را به یاد ماندنی کرد. این کشور به وضعیت تحریم‌شده‌ترین کشورهای جهان رسیده است و به کلوپ کشورهایی پیوسته است که ارزهای دیجیتال را ابزاری برای کاهش محرومیت خود از سیستم مالی جهانی می‌دانند. دیدگاه‌های متضاد وزارت خزانه‌داری بحث در مورد مقررات داخلی ارزهای دیجیتال را تعریف می‌کند. در حالی که بانک مرکزی به شدت با تلاش‌ها برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال مخالف بود، وزارت خزانه‌داری رویکرد معتدل‌تری در پیش گرفت.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

زمانی که بانک مرکزی اولین مجوز دارایی دیجیتال خود را صادر کرد، تعادل در بهار تغییر کرد. مقامات دولتی علناً به گزینه استفاده از بیت کوین (BTC) به عنوان ارز تجارت خارجی اشاره کرده اند، در حالی که معاون وزیر انرژی پیشنهاد قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال را داده است. از آن زمان، دومای روسیه حداقل سه لایحه را بررسی کرده است. یک لایحه استخراج را تحت یک رژیم آزمایشی قانونی می کند و لایحه دوم شامل ارزهای دیجیتال در قوانین مالیاتی ملی می شود. لایحه سوم ممنوعیت پرداخت دارایی های مالی دیجیتال در کشور قبلاً توسط رئیس جمهور امضا شده بود.

همچنین بخوانید: آنچه در مورد استفاده ایران از کریپتو برای تجارت خارجی می دانیم.

مهلت قانونی برای استخراج ارزهای دیجیتال در ایالات متحده و کانادا

شاید نگران کننده ترین تحولات نظارتی در سال جاری در نیویورک در ایالات متحده و مانیتوبا در کانادا رخ داد. هر دو منطقه که به دلیل شرایط طبیعی جذاب خود برای استخراج ارزهای دیجیتال شناخته شده‌اند، تصمیم گرفته‌اند تا عملیات استخراج ارزهای دیجیتال را متوقف کنند. این گزینه از زمانی که بحث جهانی درباره مضرات زیست محیطی رمزنگاری اثبات کار آغاز شد، روی میز بوده است.

نیروگاه برق آبی در کبک، کانادا

قابل ذکر است، تعلیق نیویورک اساساً استخراج PoW را ممنوع نمی کند و این حق را برای آن قائل است که بر اساس شرایط انحصاری استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر ۱۰۰٪ کار کند. یک بار دیگر بحث را به بحث در مورد “انرژی پاک” گره می زنیم، زیرا رمزنگاران و طرفداران آن بحث را برای جلب افکار عمومی آماده می کنند. تنها دو منطقه کوچک تعلیق را آغاز کرده اند، اما نبرد بزرگ بین حامیان PoW و PoS هنوز به پایان نرسیده است.

همچنین بخوانید: ماینرهای بیت کوین در حال تجدید نظر در استراتژی های تجاری خود برای بقای طولانی مدت هستند و قزاقستان یکی از سه مقصد برتر استخراج بیت کوین پس از ایالات متحده و چین است.

برزیل ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت قانونی می کند

در پایان نوامبر، مجلس نمایندگان برزیل یک چارچوب قانونی را تصویب کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در این کشور قانونی می کرد. در حالی که این لایحه مانند آنچه در السالوادور اتفاق افتاد ارزهای دیجیتال را به صورت قانونی تبدیل نمی کند، اما همچنان مهم است زیرا زمینه را برای یک رژیم نظارتی جامع فراهم می کند.

این خبر ممکن است در مقایسه با داستان های بزرگ نظارتی در ایالات متحده و اروپا بی اهمیت به نظر برسد. با این حال، این نشان دهنده یک روند ادامه دار حرکات ارز دیجیتال در آمریکای لاتین است. در حالی که حوزه‌های قضایی آسیایی سیگنال‌های بازدارنده‌ای را در چند سال گذشته ارسال کرده‌اند، زیرا واشنگتن و بروکسل مشغول اتخاذ رویکردی محتاطانه در مورد دارایی‌های دیجیتال بوده‌اند، کشورهای آمریکای لاتین گام‌های جسورانه‌ای به سمت پذیرش برداشته‌اند. من اینجا هستم. هندوراس گردشگران را به دره بیت کوین خود کشانده است، السالوادور به پیشبرد برنامه بیت کوین خود ادامه می دهد، پاراگوئه راه را برای مقررات ارزهای دیجیتال هموار کرده است، و استان مندوزا آرژانتین پذیرش رمزارز را به عنوان مالیات و هزینه آغاز کرده است.

همچنین نادر است: قانون کنیا مالیات رمزنگاری را تعیین می کند، نیجریه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی ایجاد می کند و جمهوری آفریقای مرکزی بیت کوین را به عنوان ارز قانونی می پذیرد.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا