اخبار ارز دیجیتال

به لطف اتریوم، آلت کوین ها دیگر تهمت نیستند

به لطف اتریوم که از شر بدنامی مرتبط با «آلت کوین‌ها» خلاص می‌شود، پروژه‌های بیشتری این فرصت را پیدا می‌کنند که ثابت کنند نام آن مهم نیست.

آلت کوین ها در اصل به معنای «جایگزین های بیت کوین» بودند. این به این دلیل است که در روزهای اولیه توسعه رمزارزها، همه ارزهای مبتنی بر بلاک چین به نوعی بیت کوین (BTC) در نظر گرفته می شدند. در آن زمان، ارزهای دیجیتال عمدتاً برای پرداخت هایی مانند لایت کوین (LTC)، XRP (XRP) و Peercoin (PPC) استفاده می شدند. آلت کوین به عنوان یک اصطلاح چتر برای ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین استفاده می شد.

از سال ۲۰۱۱ تغییر کرده است. با ظهور بیش از ۲۰۰۰۰ ارز رمزنگاری شده، هر کدام به انواع مختلفی از پروژه ها و توکن های رمزنگاری مرتبط هستند. مهارت سکه همچنین به بخش هایی مانند زنجیره های عمومی، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، لایه ۲، سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و استیبل کوین ها نیز گسترش می یابد.

اگر «آلت کوین» به ارزهای دیجیتالی غیر از بیت‌کوین اشاره دارد که ویژگی‌های مشابه بیت‌کوین را دارند، این تعریف دیگر برای همه ۲۰۰۰۰ مورد نمی‌آید.

تعریف تکامل یافته آلتکوین ها اکنون بسیار دقیق تر است. به طور کلی به یک سکه جایگزین در یک مسیر خاص اشاره دارد. آلت‌کوین‌ها اغلب در قابلیت‌های فنی و کاربردهای اکوسیستمی خود پیشرفته‌تر هستند، اما تاکنون هیچ آلت‌کوینی از نظر اجماع، فراگیر بودن یا ارزش بازار از بیت‌کوین پیشی نگرفته است.

همه موارد در نظر گرفته شده، آیا اتر (ETH) در این جعبه قرار می گیرد؟

تغییر وضعیت آلتکوین اتریوم

حتی اتریوم برای اولین بار زمانی که در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد، به عنوان یک بیت کوین مورد علاقه دیگر در چشم سرمایه گذاران شناخته شد. در آن مرحله، اتریوم کاملاً با توصیف قدیمی چیزی که یک آلتکوین در نظر گرفته می شد، مطابقت داشت.

از بین بردن این ننگ داستان دیگری است. وضعیت اتریوم به عنوان آلتکوین برجسته از پیشرفت‌های جدید در اکوسیستم رمزنگاری گسترده‌تر و قابلیت‌های عملیاتی آن ناشی می‌شود. از نظر فنی، اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت و به اولین زنجیره عمومی برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند تبدیل شد که اساساً DeFi را تسریع می کند.

مربوط: مالیات بر درآمدی که هرگز به دست نیاورده اید؟پس از ادغام اتریوم امکان پذیر است

نیازی به گفتن نیست، ما متوجه شده ایم که برنامه غیرمتمرکز و جنبه های اجتماعی رشد اتر، جامعه پر جنب و جوش تری را ایجاد کرده است. این نه تنها یک ارز، بلکه یک پلت فرم اکوسیستم است. این رشد با رونق عرضه اولیه سکه (ICO) در سال ۲۰۱۷، تابستان DeFi سال ۲۰۲۰ و راه اندازی زنجیره های عمومی متعددی که از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می کنند تشدید شد. اتر با قدرتی که در کاربردهای مختلف دارد، به یک جایگزین مناسب برای ایجاد اجماع قانونی و پشتیبانی جامعه تبدیل شده است.

اعطای عنوان آلتکوین به اتریوم در سال ۲۰۱۵ منطقی بود، اما کاربرد و رشد گسترده از آن زمان تا کنون این طبقه بندی را کمی محدود کرده است.

تغییر دهنده ی بازی

ادغام اتریوم در واقع اولین گام در یک فرآیند شش مرحله ای بود، یک انتقال نقطه عطف برای مکانیسم اجماع اتریوم برای انتقال از Proof of Work به Proof of Stake. هدف تمام مراحل بعدی این است که اتریوم را قادر سازد «در هر ثانیه ۱۰۰۰۰۰ تراکنش را پردازش کند».

اگرچه این ادغام بهبودهایی از جمله کاهش شدید مصرف انرژی و افزایش امنیت را به همراه داشت، اما سرمایه گذاران انتظار نداشتند قیمت ها به این زودی افزایش یابد. در عوض، این فقط پایه و اساس زیرساخت های بیشتری را ایجاد کرد که می تواند مشکلات را برای سال های آینده حل کند.

همچنین می‌توان انتظار داشت که برخی از این زیرساخت‌ها شامل ارزهای نوآورانه‌تر باشد که به‌عنوان رقیب بازار اتریوم و بیت‌کوین در حال ظهور هستند. دارندگان اتریوم اکنون چشمشان به چرخش است، جایی که ارزش بازار ETH می تواند از ارزش بیت کوین پیشی بگیرد، و گیتس از دیگر بازیگران بلاک چین می خواهد یک بار برای همیشه به طبقه بندی آلتکوین پایان دهند. این به معنای بسته شدن آن نیست. به هر حال، ارزهای رمزپایه قرار نیست انحصارطلب باشند.

مربوط: ETH پس از ادغام منسوخ شده است

تسلط برخی از شرکت‌های بزرگ مانند بیت‌کوین و اتریوم در فضای بلاک چین نباید مانع دیگر توسعه‌دهندگان بلاک چین یا روحیه کارآفرینی شبکه‌های جایگزین شود. شبکه‌هایی مانند Polygon و Kusama قبلاً نشان داده‌اند که ایجاد جامعه و کاربردهای متنوع بلاک‌چین فقط به وزن‌های سنگین فضای رمزنگاری محدود نمی‌شود.

اگر موقعیت بیت‌کوین به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی به این معنی باشد که تمام سکه‌های دیگر برای همیشه آلت‌کوین در نظر گرفته می‌شوند، پیشرفت‌های اتریوم، ادغام شده یا غیر آن، نمی‌تواند آن را تغییر دهد. اما اگر عناوین صرفاً جنبه معنایی دارند، آلت‌کوین‌ها این فرصت را دارند که ثابت کنند نام‌ها اینطور نیست. به نفع جامعه گسترده‌تری از زنجیره‌ها و توسعه‌دهندگان رمزارز است.

جیمز وو بنیانگذار در سال ۲۰۱۵ مدیر عامل گروه مالی دیجیتال بود و بر دارایی های دیجیتالی یک میلیارد دلاری نظارت داشت. او یک سرمایه گذار اولیه در شرکت هایی مانند LedgerX، Coinlist، Circle و ۳iQ بود. او بنیانگذار و مدیر صرافی مجاز ماتریس در امارات متحده عربی است و دارای مدرک کارشناسی ارشد در آمار کاربردی از کالج معلمان دانشگاه کلمبیا است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: James Wo

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا