🚨 اخبار ارز دیجیتال

دو بانک تایلندی و خدمات پرداخت سنگاپور آزمایشی CBDC خرده فروشی را راه اندازی کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پروژه که از سال گذشته به تعویق افتاده است، بانکداران و مشاغل همسایه را به صورت آزمایشی درگیر می کند. هر ارائه دهنده پرداخت برنامه خود را منتشر می کند.

بانک تایلند در ماه جاری پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDC) را در سندباکس نظارتی خود راه اندازی خواهد کرد. به گفته رسانه های محلی، سه ارائه دهنده پرداخت مشارکت خواهند کرد. این پروژه حداکثر ۱۰۰۰۰ کاربر را شامل می شود و تا اوت ادامه خواهد داشت.

Bank of Ayudhya (Krungsri)، Siam Commercial Bank و ارائه دهنده خدمات پرداخت مستقر در سنگاپور ۲C2P در این پروژه با بانک تایلند شریک خواهند شد. هر یک از این سازمان ها برنامه های حاوی کیف پول و اسکنر کد QR را در دسترس کاربران منتخب قرار می دهند.

کرونگسری قصد دارد تا ۲۰۰۰ کارمند را به همراه حدود ۱۰۰ بازرگان در اطراف دفتر مرکزی بانک به این پروژه بیاورد. این پروژه به شعبه Ploenchit نیز گسترش خواهد یافت. سام تانسکال، مدیر عامل Krungsri Innovate، گفت:

“بانک ها باید در مورد استراتژی برای تمایز بین CBDC های خرده فروشی و سایر CBDC ها تصمیم بگیرند.” [its] سرویس PromptPay ”

پایلوت بانک تجاری سیام مانند بانک کرونگسری با کارکنان و بازرگانان مجاور شرکت خواهد کرد.

مرتبط: بانک تایلند بر روی موارد استفاده از DeFi برای بات دیجیتال تمرکز می کند

این آزمایشی در ماه آگوست اعلام شد و در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ آغاز شود. بانک تایلند این پروژه را به جای راه اندازی آزمایشی، «پایلوت یادگیری» می نامد. بانک مرکزی هیچ برنامه رسمی برای راه اندازی CBDC ندارد.

بانک تایلند در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که در حال توسعه یک CBDC عمده فروشی است. این بانک در پروژه پرداخت‌های فرامرزی mBridge «بانک تسویه‌های بین‌المللی» و پروژه «شیر راک پروژه اینتانون» با اداره پولی هنگ‌کنگ شرکت کرد.

در ماه مارس، این کشور شرکت هایی را که توکن های سرمایه گذاری صادر می کنند از مالیات بر درآمد شرکتی و مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد. سخنگوی دولت گفت تایلند ممکن است حدود ۱ میلیارد دلار از درآمد خود را از دست بدهد، اما انتظار می رود که توکن های سرمایه گذاری در دو سال آینده ۳.۷ میلیارد دلار درآمد داشته باشند.

مجله: آرمان‌شهر رمزارز تایلند – “بدون چیزهای عجیب، ۹۰% فرقه”نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا