اخبار ارز دیجیتال

صندوق VC تایلند صرافی مشکل دار Zipmex را به قیمت 100 میلیون دلار می خرد: گزارش

طبق گزارش‌ها، Zipmex قصد دارد تا با استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده دریافتی از خرید، حساب‌های مسدود شده مشتریان را در پلتفرم خود تا آوریل 2023 باز کند.

پس از هفته ها مذاکره در مورد خرید احتمالی Zipmex، صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر V Ventures گزارش شده است که به معامله ای برای خرید صرافی مشکل دار ارز دیجیتال رسیده است.

بلومبرگ در 2 دسامبر گزارش داد V Ventures، یک شرکت تابعه Thoresen Thai Agencies (TTA)، به دنبال خرید 90 درصد از سهام صرافی ارز دیجیتال Zipmex است.

به گفته یک منبع ناشناس که با این موضوع آشناست، یک صندوق VC به دنبال خرید Zipmex به قیمت حدود 100 میلیون دلار دارایی دیجیتال و پول نقد است. این گزارش با استناد به جلسه دادگاهی که در روز جمعه در سنگاپور برگزار شد، می‌گوید 30 میلیون دلار نقدی به Zipmex و بقیه به صورت ارزهای دیجیتال پیشنهاد شده است.

طبق یک جلسه دادگاه، Zipmex قصد دارد تا آوریل 2023 از دارایی‌های رمزنگاری دریافتی از معاملات برای باز کردن حساب‌های مسدود شده مشتریان در صرافی استفاده کند.

گزارش خرید چند هفته پس از آن منتشر می شود که رسانه های محلی گزارش دادند که V Ventures و Zipmex قرار است توافقنامه خرید اکثریت را امضا کنند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، Zipmex به طور ناگهانی برداشت از پلتفرم خود را در ژوئیه 2022 متوقف کرد و به دلیل “ترکیبی از شرایط” خارج از کنترل خود است. این صرافی که در تایلند، سنگاپور، اندونزی و استرالیا فعالیت می کند، پس از سه ماه حمایت از طلبکار از دادگاه عالی سنگاپور، روند بازسازی را آغاز کرده است.

زیپمکس هم ارسال شده درخواستی برای تمدید مهلت قانونی تا آوریل 2023 برای حمایت از تلاش‌های بازسازی ثبت شده است. این در حال بررسی توسط دادگاه های سنگاپور است.

علیرغم مواجهه با مشکلات بزرگ، به نظر می رسد که Zipmex پس از از سرگیری بخشی از برداشت، به ارائه برخی از خدمات خود ادامه می دهد. طبق وب سایت Zipmex، این صرافی در دو ماه گذشته برخی از کارمزدها و لیست های برداشت خود را تغییر داده است.

Zipmex و TTA بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مربوط: بایننس صرافی ارز دیجیتال تحت نظارت ژاپن را خریداری کرد

این خبر پس از آن منتشر شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) صرافی ارز دیجیتال Zipmex و یکی از بنیانگذاران آن Akalarp Yimwilai را به نقض قوانین محلی متهم کرد. مقامات به صراحت ادعا کردند که Zipmex اطلاعاتی در مورد کیف پول های دیجیتال و تراکنش های ارزهای دیجیتال مطابق با قانون دارایی های دیجیتال کشور ارائه نکرده است.نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا