اخبار ارز دیجیتال

SEC تایلندی قوانین ارزهای دیجیتال را تقویت می کند و بر حمایت از سرمایه گذاران تمرکز می کند

رگولاتور اصلی تایلند بر اهمیت کنترل های سخت تر بر تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال تاکید کرده است.

تایلند به فهرست کشورهایی پیوست که خواستار بازنگری مقررات ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی FTX هستند. و مانند بسیاری از این کشورها، هدف آن تقویت دستورالعمل های صنعت و تمرکز بر حمایت از سرمایه گذاران است.

طبق گزارش بانکوک پست که در ۱۳ دسامبر منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) در حال آماده سازی مقررات سخت گیرانه تر در مورد دارایی های دیجیتال است تا “بازتاب بازار جهانی” باشد. گزارش شده است که برای توجیه چنین تصمیمی، نمایندگان SEC به شکست FTX، Three Arrows Capital، TerraUSD، Celsius Network و صرافی محلی Zipmex اشاره کردند.

رگولاتور همچنین نسبت به روندهای اخیر در تبلیغات کریپتو، به ویژه استفاده از “فینفلوئنسرها” برای ارسال پیام ها و به طور بالقوه جذب بینندگان به سمت ریسک سرمایه گذاری ابراز نگرانی کرد. آنها صنعت دارایی دیجیتال را “آسیب پذیر” و نیازمند نظارت می دانستند.

SEC حفاظت از سرمایه گذاران، مدیریت تبلیغات ارزهای دیجیتال، جلوگیری از تضاد منافع و امنیت سایبری را به عنوان محورهای اصلی مورد توجه قرار داد. این کمیته یک کمیته کاری با ترکیب مقامات و ذینفعان خصوصی برای ارزیابی و آماده سازی اصلاحات مربوط به مقررات موجود ایجاد کرد.

مربوط: SEC تایلند Bitkub ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد

جالب اینجاست که این اولین بار نیست که SEC تایلند بر اساس استانداردهای تبلیغات کریپتو عمل می کند. قبلاً در ماه سپتامبر، بازیگران بازار را ملزم کرد که هشدارهای شفاف سرمایه گذاری را به مصرف کنندگان صادر کنند.

در همان ماه، SEC یک جلسه استماع در مورد ابتکار عمل برای ممنوع کردن پلتفرم‌های کریپتو از ارائه یا حمایت از خدمات نگهداری دارایی‌های دیجیتال برگزار کرد. قرار است ممنوعیت احتمالی خدمات سهامداری و وام دهی از تجار و عموم مردم محافظت کند.

در تایلند، موجی از ورشکستگی‌های کسب‌وکار ارزهای دیجیتال، Zipmex، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های محلی را تحت تأثیر قرار داده است. در ماه ژوئیه، این شرکت با استناد به “ترکیبی از شرایط” برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد. [its] کنترل. SEC Zipmex و بنیانگذار آن Akalarp Yimwilai را به عدم رعایت قوانین محلی متهم کرده و موضوع را به پلیس گزارش داده است.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا