اخبار ارز دیجیتال

مقامات تایلندی 5 نفر را در کلاهبرداری ارز مجازی با 3200 قربانی و مجموعا 27 میلیون دلار دستگیر کردند.

دوره های اندرو تیت

قربانی 27 میلیون دلار بات تایلند را در نتیجه سرمایه گذاری در یک پلتفرم سرمایه گذاری تقلبی ارزهای دیجیتال از دست داد.

مقامات تایلند پنج خارجی را دستگیر کردند که در یک پلتفرم سرمایه گذاری تقلبی در ارزهای دیجیتال دخیل بودند که بیش از 27 میلیون دلار از سرمایه گذاران محلی اخاذی کردند.

بانکوک پست ابتدا گزارش داد که اداره تحقیقات جرایم سایبری تایلند (CCIB) چهار نفر از چین و یک نفر از لائوس را به دلیل سازماندهی یک طرح سرمایه گذاری تقلبی که بیش از 3200 نفر از مردم محلی را کلاهبرداری کرده بود، دستگیر کرده است. این نام دستگیر شد.

CCIB اعلام کرد که سرمایه‌گذاران آسیب‌دیده در اواخر سال 2022 سرمایه‌گذاری‌های خود را در این تجارت از دست داده‌اند، و مدعی شد که سرمایه‌گذاری‌های خود را که از طریق bchgloballtd.com با کمک تحقیقات امنیت داخلی ایالات متحده و سایر آژانس‌های مجری قانون بین‌المللی انجام شده بود، از دست داده‌اند.

پنج متهم به اتهام اجتماع و تبانی به منظور ارتکاب جرایم فرامرزی، کلاهبرداری عمومی و پولشویی دستگیر و متهم شدند.

دفتر دادستانی کل تایلند در آگوست 2022 اقدام به محاکمه مظنونان کرد، قبل از اینکه اداره مبارزه با پولشویی اموال شخصی به ارزش 585 میلیون بات را از مظنونان مصادره کرد.

مطالب مرتبط: سورت تابیسین، نخست وزیر بعدی تایلند، سابقه ای در زمینه ارزهای دیجیتال دارد

کیسانا فاساناچارون، سخنگوی CCIB گفت که این طرح سرمایه گذاری همچنان مضرترین کلاهبرداری مالی گزارش شده در کشور است. گفته می شود که قربانیان پس انداز خود را در این طرح سرمایه گذاری کرده اند یا برای خانه و املاک وام گرفته اند.

در ژانویه 2023، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند الزامات جدیدی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی در این کشور با هدف تقویت حمایت از سرمایه گذار و حفاظت از وجوه کاربران که توسط ارائه دهندگان نگهبانی نگهداری می شود، صادر کرد.

همانطور که گزارش اخیر کوین تلگراف نشان داد، کلاهبرداران کاربران متامسک را با استفاده از نشانی‌های اینترنتی وب‌سایت‌های دولتی هدف قرار می‌دهند تا قربانیان را فریب دهند و حتی به دارایی‌های کیف پول ارزهای دیجیتال آنها دسترسی پیدا کنند.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شود

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا