اخبار ارز دیجیتال

تگزاس نزدیک به 30 درصد از کل هش بیت کوین را در اختیار دارد – Foundry

بر اساس گزارش Foundry Datapool، تگزاس 28.5 درصد از کل هش بیت کوین در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین نقشه هش‌ریت ارائه‌دهنده خدمات استخراج ارزهای دیجیتال Foundry USA، ایالت تگزاس ایالات متحده بیش از 28 درصد از کل قدرت هش بیت کوین (BTC) در ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

نقشه جدید به روز شده نشان می دهد که تگزاس 28.5 درصد از کل هش بیت کوین در کشور را به خود اختصاص داده است، پس از آن گرجستان با 9.64 درصد، نیویورک با 8.75 درصد و نیوهمپشایر با 5.33 درصد قرار دارند. نرخ هش بیت کوین نشان دهنده سرعت عملکرد یک ماشین ماینینگ هنگام محاسبه هش بلاک معتبر است.

یک عکس فوری در دسامبر 2021 از استخر Foundry، تصویر متفاوتی را نشان می دهد. در آن زمان، تگزاس 8.43 درصد از هش ریت ملی را کنترل می کرد، در حالی که جورجیا 34.17 درصد را در اختیار داشت. در همین حال، کنتاکی 12.40 درصد و نیویورک 9.53 درصد از هش ریت ایالات متحده را در اختیار داشتند. در مقایسه با سال 2021، ایالت های ایالات متحده در سال جاری بیت کوین بیشتری استخراج می کنند.

به گفته فاندری، در ژوئیه 2023، هش ریت جهانی بیت کوین به 400EH/s رسید که تقریبا دو برابر 174EH/s در پایان سال 2021 بود.

نقشه هاشرت برای ژوئیه 2023. منبع: Foundry USA

این داده ها بین 21 و 27 ژوئیه 2023، زمانی که تگزاس با قطع برق مواجه بود، جمع آوری شد. این گزارش می‌گوید داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول کاهش به این معنی است که هش تگزاس ممکن است “بیشتر از آنچه در نقشه گزارش شده است” باشد.

در طول قطع برق، ماینرهای بیت کوین تولید را کاهش می دهند تا عرضه و تقاضای انرژی را در شبکه برق متعادل کنند. اساساً، این راهی برای متعادل کردن مصرف انرژی در زمان اوج مصرف است. تگزاس در حال اجرای برنامه ای است که مصرف کنندگان بزرگ انرژی مانند استخراج کنندگان بیت کوین را تشویق می کند تا در مصرف انرژی خود انعطاف پذیرتر باشند.

یکی از ماینرهای بیت کوین که در برنامه کاهش تگزاس شرکت می کند، Riot Platforms است. اگرچه این شرکت در ماه آگوست نسبت به ماه جولای بیت کوین کمتری استخراج کرد، اما بیش از 31 میلیون دلار اعتبار از دولت دریافت کرد.

تگزاس به لطف انرژی ارزان‌تر و یک چارچوب نظارتی استقبال‌کننده، به‌عنوان مرکزی برای استخراج رمزارز تکامل یافته است. بر اساس داده های اداره اطلاعات انرژی، قیمت انرژی در این ایالت کمتر از میانگین ایالات متحده است.

از ژانویه 2023، متوسط ​​نرخ برق مسکونی در تگزاس 0.14 دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) است که 8.3 درصد تخفیف در مقایسه با میانگین ملی 0.15 دلار در هر کیلووات ساعت دارد. برای مصرف کنندگان بزرگ مانند ماینرهای رمزنگاری، هزینه حتی کمتر است.

پس از سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال در سال 2021 توسط چین، این ایالت به کانونی برای عملیات استخراج در مقیاس بزرگ تبدیل شد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟مطالعه موردی کتاب کودکان بیت کوین

نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا