اخبار ارز دیجیتال

مجریان تگزاس از سم بنکمن-فرید می خواهند که در جلسات استماع در ماه فوریه شرکت کند: قانون شکسته شد

کمیسیون اوراق بهادار تگزاس (SSB) مدیر عامل سابق را به جلسه استماع در 2 فوریه در رابطه با فروش ادعایی اوراق بهادار ثبت نشده دعوت کرد.

به Law Decoded خوش آمدید. این خلاصه هفتگی شما از همه تحولات عمده در فضای نظارتی است.

علیرغم برخی اخبار بسیار خوب در مورد ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، خط داستانی غالب همچنان عرضه FTX است. استرداد موسس ناموفق صرافی سام بنکمن-فرید از همان ابتدا بسیار منطقی به نظر می رسید، اما هفته گذشته این مرد 30 ساله اولین تماس تلفنی رسمی خود را دریافت کرد. اینجاست. کمیسیون اوراق بهادار تگزاس (SSB) از مدیر عامل سابق این شرکت در جلسه استماع در 2 فوریه در مورد فروش ادعایی اوراق بهادار ثبت نشده درخواست خواهد کرد.

اما خود او عجله ای برای بازگشت به آمریکا حتی به دعوت کنگره ندارد. بنکمن-فرید پیشنهاد می کند که تا زمانی که “یاد گرفته و آنچه را که اتفاق افتاده” بررسی نکرده باشد، حاضر به شهادت در مقابل کنگره ایالات متحده نیست.

در همین حال، FTX Clash همچنان به اثرات موج دار در سراسر جهان ادامه می دهد. در سنگاپور، نخست‌وزیر لی هسین لونگ و معاون نخست‌وزیر لارنس وانگ قرار است با پرسش‌های سختی در مورد شکست خود در حمایت از سرمایه‌گذاران خرد مواجه شوند. تمسک، یک سرمایه‌گذار تحت حمایت دولت سنگاپور، یکی از 69 سرمایه‌گذاری بود که در دور سرمایه‌گذاری 420 میلیون دلاری صرافی ارزهای دیجیتال FTX در اکتبر 2021 سرمایه‌گذاری کرد، بنابراین قانون‌گذاران مخالف غرق شدند. کمیته حزبی را توصیه کرد که از Temasek در مورد استراتژی‌های سرمایه‌گذاری سوال کند.

در اروپا، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، شکست FTX را برجسته کرده و گفته است که پس از تصویب بازار کریپتو (MiCa) به بسته دوم مقررات ارزهای دیجیتال نیاز است. همکاران او در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در جلسه ویژه ای که برای 13 دسامبر برنامه ریزی شده است، به پرونده FTX توجه بیشتری خواهند کرد. من سؤال می کنم که رئیس، روستین بهنام، انتظار می رود اختیارات بیشتری از کمیته درخواست کند.

برزیل قانونی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت تصویب کرد

و حالا خبر خوب! نهاد قانونگذاری فدرال، مجلس نمایندگان برزیل، چارچوب قانونی قانونی استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در این کشور تصویب کرده است. این سند مانند السالوادور بیت‌کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی تبدیل نمی‌کند، اما قصد دارد ارزهای دیجیتال و برنامه‌های پرواز مکرر خطوط هوایی را در تعریف روش‌های پرداخت تحت نظارت بانک مرکزی این کشور لحاظ کند.

جدا از تعیین رمزارز به عنوان یک روش پرداخت، قانون اجازه ایجاد مجوز برای پلتفرم های مبادلات رمزنگاری و همچنین ذخیره و مدیریت کریپتو توسط اشخاص ثالث را می دهد. علاوه بر این، قانون صرافی‌ها را ملزم می‌کند که تمایز واضحی بین سرمایه‌های شرکت و کاربران برای جلوگیری از حادثه دیگری مانند سقوط FTX حفظ کنند.

به خواندن ادامه دهید

ایتالیا 26 درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر سود ارزهای دیجیتال اعمال می کند

ایتالیا قصد دارد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را با گسترش قوانین مالیاتی به منظور شامل تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در سال 2023 تشدید کند. بودجه سال 2023 شامل برنامه‌هایی برای اعمال مالیات 26 درصدی بر سود بیش از 2000 یورو (2062 دلار) است که از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال انجام می‌شود. از لحاظ تاریخی، ارزهای دیجیتال «ارزهای خارجی» در نظر گرفته شده اند و بنابراین نرخ مالیات پایین تری دارند. اگر لایحه پیشنهادی به قانون امضا شود، مالیات دهندگان این اختیار را خواهند داشت که ارزش دارایی های دیجیتالی خود را از اول ژانویه اعلام کنند و 14 درصد مالیات بپردازند. هدف از این کار تشویق ایتالیایی‌ها به اعلام دارایی‌های دیجیتالی خود در اظهارنامه مالیاتی است.

به خواندن ادامه دهید

قاضی کره جنوبی حکم بازداشت همکار سابق دو کوون را رد کرد

طبق گزارش ها، یک قاضی در دادگاه منطقه جنوبی سئول حکم بازداشت شین هیون سونگ، بنیانگذار Terra، سه سرمایه گذار Terra و چهار توسعه دهنده را لغو کرده است. قاضی هونگ جین پیو گفت که خطر کمی وجود دارد که مقامات شین یا ترا شواهد مربوط به شکایت خود علیه شرکت‌های ارز دیجیتال را از بین ببرند. به گفته رسانه های محلی، دو کوون همچنین در کره جنوبی به دلیل دست داشتن در از بین رفتن این شرکت با شکایت هایی روبرو است، اما بعید است که او به کره جنوبی بازگردد.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا