اخبار ارز دیجیتال

در میان مبارزه با FUD، تتر وام های تضمین شده را در سال ۲۰۲۳ به صفر خواهد رساند

این اقدام در پاسخ به موجی از حملات رسانه‌ای جریان اصلی و FUD، عمدتا از سوی وال استریت ژورنال است.

تتر، بزرگترین ناشر استیبل کوین در جهان، متعهد شده است که در نهایت روند وام دهی پول از ذخایر خود را متوقف کند و گفت که این “ماموریت برای بازگرداندن اعتماد” به بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

در یک پست در ۱۳ دسامبر، ناشر استیبل کوین به FUD رسانه اصلی اخیر (ترس، عدم اطمینان، شک) در مورد وام های وثیقه خود، در میان سایر FUD هایی که به “کارخانه شایعه سازی” ضربه زده اند، پاسخ داد. من با آن برخورد کرده ام.

تتر بار دیگر تاکید کرد که وام های تضمین شده اش بیش از حد وثیقه شده و تحت پوشش “دارایی های بسیار نقدشونده” قرار گرفته است، و افزود که این وام ها را تا سال ۲۰۲۳ به تدریج حذف خواهد کرد و گفت:

تتر اعلام کرده است که از هم اکنون تا سال ۲۰۲۳، وام های تضمین شده در ذخایر تتر به صفر می رسد.

این شرکت گفت که وام های تضمین شده Tether مشابه بانک های تجاری است که از وثیقه تضمین شده برای وام دادن به مشتریان استفاده می کنند. با این حال، برخلاف بانک‌هایی که با ذخایر جزئی کار می‌کنند، تتر ادعا کرد که وام‌هایش به طور کامل بیش از ۱۰۰ درصد پشتیبانی می‌شوند.

به نظر می رسد این اقدام در پاسخ به گزارش WSJ در اوایل ماه جاری است که گفته بود وام ها خطرناک هستند. این استدلال می کند که “شرکت ممکن است دارایی های نقدی کافی برای پرداخت بازپرداخت در شرایط بحرانی نداشته باشد.”

این اولین باری نیست که WSJ تتر را هدف قرار می دهد. در ماه آگوست، آن را اعلام کرد که اگر دارایی‌هایش تنها ۰.۳ درصد کاهش یابد، تتر می‌تواند «از لحاظ فنی ورشکسته» در نظر گرفته شود.

بر اساس این شواهد، ۸۲ درصد از ذخایر تتر در دارایی های “بسیار نقدشونده” نگهداری می شود.

در ماه اکتبر، تتر بیشتر اوراق تجاری را از ذخایر خود حذف کرد و در پاسخ به افزایش FUD رسانه ای، اسناد خزانه داری ایالات متحده را جایگزین سرمایه گذاری کرد.

مربوط: Crypto Biz: Tether FUD را نمی توان متوقف کرد

در آخرین بیانیه خود، این شرکت گفت که به ماموریت خود برای کاهش تجارت وام بدون ضرر و اولویت دادن به شفافیت و پاسخگویی ادامه خواهد داد.

انعطاف‌پذیری تتر در نامطمئن‌ترین زمان‌ها، صرف‌نظر از جعل‌های روایی و اطلاعات نادرست ساخته‌شده توسط Tether Trousers و عناوین اصلی طعمه کلیک رسانه‌ها که به طور مداوم در مورد Tether برای نزدیک به یک دهه اشتباه بوده‌اند، همچنان نشان می‌دهد.

به گفته CoinGecko، تتر در حال حاضر با ۶۵.۸ میلیارد USDT در گردش و ۴۶.۶ درصد از سهم بازار، صادرکننده استیبل کوین پیشرو است.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا