اخبار ارز دیجیتال

عرضه تتر برای اولین بار از می 2022 به 80 میلیارد دلار رسید – رقیب استیبل کوین دچار لغزش شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با این حال، عرضه تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال در سال 2023 به میزان 28 درصد کاهش یافت که نشان می‌دهد تقاضا برای استیبل کوین‌ها به طور کلی در حال کاهش است.

تتر (USDT) همچنان از آشفتگی های مداوم در صنعت استیبل کوین با پشتوانه دلار سود می برد و ارزش بازار آن به میزان قابل توجهی به قیمت سایر استیبل کوین ها در سه ماهه اول 2023 رشد می کند.

ارزش بازار Tether به 80 میلیارد دلار رسید

در 6 آوریل، ارزش بازار USDT برای اولین بار از ماه می 2022 از 80 میلیارد دلار گذشت و تا کنون در سال 2023 تا کنون 15 میلیارد دلار افزایش یافته است.

عملکرد 12 ماهه سقف بازار چرخه ای USDT.منبع: مساری

در همین حال، ارزش بازار رقبای اصلی آن USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) به ترتیب حدود 12 میلیارد دلار و 9.4 میلیارد دلار کاهش یافت.

عملکرد سالانه ارزش بازار دوره ای USDC و BUSD.منبع: مساری

مزایای تتر بر اساس وضعیت غیر آمریکایی

معامله گران ارزهای دیجیتال Tether را به دلیل نگرانی های فزاینده در مورد USD Coin و Binance USD انتخاب کردند.

به طور خاص، ارزش بازار USDC به دلیل قرار گرفتن 3.3 میلیارد دلاری آن در معرض بانک سیلیکون ولی در حال سقوط و بانک سیلورگیت کاهش یافت. BUSD پس از آن که تنظیم‌کننده‌های نیویورک به Paxos دستور دادند صدور استیبل‌کن‌ها را متوقف کند، آسیب دید.

USDC پس از اینکه شرکت بیمه سپرده فدرال یکپارچگی سپرده گذاران بانکی ورشکسته را تضمین کرد، از بحران جان سالم به در برد. در نتیجه، استیبل کوین پس از از دست دادن آن در اوج بحران بانکی در اواسط ماه مارس، پیوند دلاری خود را دوباره به دست آورد.

عملکرد قیمت USDC YTD.منبع: مساری

با این حال، سرکوب شدید ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، سرمایه گذاران را بر آن داشته است تا فاصله خود را از شرکت های محلی حفظ کنند. به عنوان مثال، Paxos تأیید کرده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) با BUSD به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده رفتار می کند.

از سوی دیگر، تتر بارها اطمینان داده است که یک شرکت غیرآمریکایی است و در معرض بانک‌های ورشکسته ایالات متحده نیست، با این وجود، همچنان با نظارت مداوم و عدم حسابرسی صحیح دارایی‌های ذخیره خود در طول سال‌ها مواجه است.

کاهش عرضه USDT در صرافی ها

جالب توجه است که افزایش عرضه USDT در گردش همزمان با کاهش عرضه در سراسر مبادلات است.

CTO می گوید: تتر صادرکننده USDT تا 1.7 میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد

بر اساس گزارش Glassnode، موجودی تتر در صرافی ها با 28 درصد کاهش به 12.88 میلیارد دلار آمریکا رسید. در مقایسه، موجودی استیبل کوین جمع آوری شده در صرافی ها با 41% YTD کاهش یافت و به 22.31 میلیارد دلار رسید.

تعادل USDT در مقابل استیبل کوین رقیب در صرافی های ارز دیجیتال.منبع: Glassnode

کاهش ذخایر استیبل کوین همزمان با افزایش بازار ارزهای دیجیتال است، که نشان می دهد معامله گران در حال مبادله دلارهای رمزنگاری برای خرید بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) هستند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا