اخبار ارز دیجیتال

نوسانات بازار تتر و تأثیر آن بر خریداران ارز‌های دیجیتال!

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

تتر را باید معروف ترین، امن ترین و محبوب ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال دانست. قیمت این ارز همیشه چیزی در حدود یک دلار است. اما لازم است بدانید که تتر بدون نوسان نیست و نوسانات بازار تتر می‌توانند روی فعالان این حوزه و خریداران ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند. موارد متفاوتی سبب می‌شوند تا تتر که در میان پنج ارز ارزشمند بازار ارزهای دیجیتال از نظر مارکت کپ قرار دارد، نوسان داشته باشد. در این مطلب قصد داریم تا در خصوص عواملی که باعث ایجاد نوسانات بازار تتر می‌شوند و تأثیر این نوسان بر خریداران نکاتی را بیان کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

دلایل نوسانات بازار تتر چیست؟

این روزها تقریباً تمام افرادی که در بازار کریپتوکارنسی فعالیت می‌کنند، حداقل یک بار به خرید و فروش تتر اقدام کرده اند. قیمت تتر معمولاً همیشه برابر با یک دلار آمریکاست اما در برخی مواقع اندکی بیشتر یا کمتر می‌شود. این نوسانات می‌توانند روی خریداران و فعالان این بازار تأثیر بگذارند. بررسی این عوامل و توجه به آن‌ها سبب می‌شود تا خریداران بتوانند معاملات بهتری داشته باشند و سرمایه و سود خود را به درستی حفظ کنند. در ادامه مهم ترین دلایل ایجاد نوسان روی قیمت ارز دیجیتال تتر را با هم بررسی می‌کنیم.

1- دلار آمریکا

اولین موردی که باعث ایجاد نوسانات بازار تتر می‌شود، قیمت و ارزش دلار آمریکاست. نوسان قیمت دلار باعث ایجاد نوسان در قیمت تتر و بازار آن می‌شود. پس افرادی که قصد آن‌ها از خرید تتر سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول است، باید به این مورد توجه بسیاری داشته باشند. موارد بسیاری مانند رویدادهای جهانی و اقتصادی روی قیمت دلار تأثیر می‌گذارند که خریداران باید به آن‌ها توجه داشته باشند.

2- میزان عرضه و تقاضا

میزان عرضه و تقاضا از نکاتی است که می‌تواند روی تمام بازارهای مالی تأثیر بگذارد و بازار کریپتوکارنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. خریدار تتر باید به میزان عرضه و تقاضا با توجه به وضعیت بازار توجه داشته باشد. در زمان ریزش بازار همه افراد دوست دارند که سریع تر ارزهای دیجیتال خود را به فروش برسانند و با بررسی قیمت لحظه ای تتر در این زمان متوجه خواهید شد که قیمت آن اندکی افزایش پیدا خواهد کرد.

تاثیر میزان عرضه و تقاضا تتر بر قیمت آن

این امر در زمان افزایش قیمت کوین‌های متفاوت بر عکس است و افراد دوست دارند که با فروش تتر خود، کوین‌های متفاوت را دریافت کنند که در این زمان قیمت تتر از دلار اندکی کمتر خواهد بود.

3- رقابت‌های بازار کریپتوکارنسی

یکی دیگر از عوامل مؤثر در نوسانات بازار تتر، وجود رقابت‌های بسیار در بازار ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر تتر در میان 5 ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد اما تنها استیبل کوین موجود نیست. در صورتی که رقبای آن بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند، ممکن است شاهد کاهش قیمت و ایجاد نوسانات زیاد در بازار تتر باشیم.

4- اخبار و حواشی

اخبار مربوط به تتر می‌تواند تأثیر زیادی روی قیمت این ارز دیجیتال داشته باشد. به همین دلیل تحلیل قیمت تتر به صورت فاندامنتال از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است. به عنوان مثال زمانی که قانون ممنوعیت استفاده از تتر در یک کشور تصویب شود، قیمت تتر دچار نوسان خواهد شد و معمولاً کاهش پیدا خواهد کرد. پس خریداران باید به این اخبار توجه ویژه ای داشته باشند.

میزان نوسانات بازار تتر چقدر بوده است؟

باید بدانید که افزایش و کاهش قیمت تتر و به طور کلی نوسانات بازار تتر بسیار جزئی است. بررسی قیمت این ارز دیجیتال از زمان ایجاد تا کنون نشان می‌دهد که بالاترین قیمت تتر در مقایسه با دلار آمریکا 1.21 دلار و کمترین قیمت آن 0.9135 بوده است. پس می‌توان گفت که ثبات قیمتی تتر در حد بالا و قابل قبولی است.

بررسی نوسانات بازار ارز دیجیتال تتر

افراد هر چه بتوانند تتر را در زمان مناسب تر و با قیمت کمتری خریداری کنند یا با قیمت بالاتری به فروش برسانند، سود بیشتری کسب خواهند کرد. اما به طور کلی نوسان قیمت تتر در مقایسه با دلار آمریکا آنقدر زیاد نیست که فردی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کند، بخواهد تمام وقت خود را به بررسی آن اختصاص دهد.

بررسی نوسانات بازار تتر در ایران

نوسانات بازار تتر در ایران قدری متفاوت است. با توجه به این که قیمت دلار در چند سال گذشته ثبات نداشته و همیشه با نوسانات بالایی همراه بوده است، قیمت تتر نیز در این مدت تغییرات زیادی کرده است. به همین دلیل خریداران برای جلوگیری از متضرر شدن حتماً باید در خصوص نوسانات قیمت دلار در ایران اطلاعاتی کسب کنند. همچنین بد نیست به این نکته اشاره کنیم که برای جلوگیری از مواجهه با برخی مشکلات مانند کلاهبرداران حتماً برای خرید تتر از خدمات صرافی‌های معتبر استفاده کنید.

بد نیست بدانید که این کار علاوه بر حل این مشکلات می‌تواند سبب شود که تتر را اندکی ارزان تر نیز خریداری کنید. زیرا صرافی‌های بزرگ و معتبر کارمزد کمتری برای ارائه خدمات خود از مشتریان دریافت می‌کنند. از دیگر مزایای استفاده از خدمات صرافی‌های معتبر کاهش زمان انتظار برای دریافت تتر یا وجه حاصل از فروش آن‌هاست.

به طور کلی بررسی روند دراز مدت قیمت دلار نشان می‌دهد که قیمت این ارز به طور پیوسته در حال افزایش است. به عنوان مثال در سال 97 قیمت تتر برای روزهایی به 17 هزار تومان رسید و پس از آن شاهد کاهش قیمت آن و رسیدن آن به حدود 11 هزار تومان بودیم. اما اکنون قیمت هر تتر در حدود 50 هزار تومان است. پس می‌توان گفت که یکی از راه‌های ساده حفظ سرمایه و ارزش آن در ایران خرید تتر است.

جمع بندی

نوسانات بازار تتر تأثیر بسیار زیادی روی خریداران خواهند داشت. این تأثیر با توجه به نوسان بالای قیمت دلار روی خریداران بیشتر خواهد بود. از مهم ترین عوامل ایجاد کننده نوسانات بازار تتر می‌توان به قیمت دلار، رقابت تتر با سایر استیبل کوین‌ها، اخبار و قانون گذاری‌ها و میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. با توجه به سادگی خرید تتر در ایران در مقایسه با خرید دلار فیزیکی و افزایش پیوسته قیمت آن، افراد بسیاری برای حفظ سرمایه خود اقدام به خرید تتر می‌کنند. خرید تتر در صرافی مطمئن مزایای بسیاری دارد که از مهم ترین آن‌ها می‌توان به کارمزد پایین تر، قیمت واقعی و لحظه ای و عدم مواجهه با کلاهبرداران اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا