اخبار ارز دیجیتال

ارزش بازار تتر به ۷۰ میلیارد دلار نزدیک می شود زیرا سرکوب ارزهای دیجیتال SEC به رقبای استیبل کوین ضربه می زند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

USDT تتر ارزش بازار خود را به نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار بازیابی کرد زیرا SEC به Paxos دستور داد تا انتشار BUSD، سومین استیبل کوین بزرگ را متوقف کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) استیبل کوین بایننس USD (BUSD) را برای نفع رقیب استیبل کوین تتر (USDT) منتشر و فهرست کرده است که ارزش بازار آن به بالاترین حد چند ماهه رسیده است. من می خواهم از Paxos به خاطر این موضوع شکایت کنم.

ارزش بازار BUSD 2 میلیارد دلار کاهش یافت

SEC ادعا می کند که استیبل کوین BUSD با پشتوانه دلار آمریکا یک امنیت است، و خاطرنشان می کند که Paxos آن را با نقض قوانین حمایت از سرمایه گذار برچسب سفید زده است.

مرتبط: Paxos «به شدت مخالف» با SEC که BUSD یک امنیت است

از زمان انتشار این خبر در ۱۳ فوریه، ارزش بازار BUSD حدود ۲ میلیارد دلار کاهش یافته است و تا ۱۶ فوریه به حدود ۱۴ میلیارد دلار کاهش یافته است. این پایین ترین سطح از ژانویه ۲۰۲۲ است.

عرضه BUSD در گردش.منبع: مساری

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، بایننس پس از سرکوب Paxos و افزایش بازخرید BUSD شاهد افزایش برداشت‌ها بود.

روند نزولی ارزش بازار سکه دلار آمریکا ادامه دارد

در همان زمان، USD Coin (USDC)، دومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار، همچنین شاهد خروج سرمایه در پاسخ به اخبار سرکوب SEC بوده است. این عرضه از ۴۱.۲۹ میلیارد دلار در ۱۲ فوریه به ۴۰.۹۹ میلیارد دلار در ۱۴ فوریه کاهش یافت.

اما پس از اینکه Circle فاش کرد هیچ تهدید قانونی از سوی SEC دریافت نکرده است، این رقم در ۱۵ فوریه به ۴۱.۳ میلیارد دلار بازگشت.

با این حال، علیرغم جریان های ورودی اخیر، ارزش بازار USDC از زمانی که به ۵۶ میلیارد دلار در ژوئن ۲۰۲۲ رسید، در یک روند کلی نزولی بوده است که طی هشت ماه گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

تسلط تتر افزایش یافت، ارزش بازار از ۶۹ میلیارد دلار فراتر رفت

سرکوب نظارتی شرکت‌های استیبل کوین مستقر در ایالات متحده برای تتر، استیبل کوین برتر با ارزش بازار بیش از ۶۹ میلیارد دلار، یک موهبت بوده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که نزدیک به ۸۹۰ میلیون دلار جریان ورودی از ۱۲ فوریه تا کنون سلطه تتر بر بازار را تا ۱۵ فوریه به ۵۱.۲۵ درصد رسانده است.

ارزش بازار USDT.منبع: مساری

این افزایش می تواند نشان دهد که سرمایه گذاران از سرکوب BUSD ناراحت هستند و به دنبال ایمنی در Tether USDT هستند. شرکت Tether Limited متعلق به شرکت iFinex مستقر در هنگ کنگ است که همچنین مالک صرافی ارز دیجیتال Bitfinex است.

مطالب مرتبط: USDT در مقابل USDC در مقابل BUSD: شباهت ها و تفاوت ها چیست؟

محققان بر این باورند که عرضه USDT در گردش ۱۰۰٪ توسط دلار (و حتی سایر ارزهای رمزپایه، اسناد خزانه، وجوه بازار پول و سایر ترکیبات دارایی) پشتیبانی نمی شود. تتر.

تتر بارها این اتهامات را رد کرده است و به طور منظم نظرات تضمینی سه ماهه را با امضای یک شرکت حسابداری شخص ثالث ارائه می دهد.

شکست ذخایر تتر. منبع: Tether.to

طبق آخرین گزارش مورخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲، دارایی های تلفیقی به حداقل ۶۷ میلیارد دلار رسیده است که حداقل ۹۶۰ میلیون دلار از بدهی های تلفیقی بیشتر است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا