🚨 اخبار ارز دیجیتال

تتر در پروژه انرژی تجدیدپذیر یک میلیارد دلاری در السالوادور سرمایه گذاری می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برنامه‌های السالوادور برای ایجاد یک منطقه انرژی‌های تجدیدپذیر میلیارد دلاری، یک سرمایه‌گذار دور اول در ناشر استیبل کوین تتر پیدا کرده است.

ناشر استیبل کوین تتر (USDT) از همکاری با السالوادور دوستدار بیت کوین برای سرمایه گذاری در یک ابتکار برنامه ریزی شده ۱ میلیارد دلاری انرژی تجدیدپذیر خبر داده است.

این کشور آمریکای مرکزی از زمانی که تقریباً سه سال پیش اولین کشوری بود که ارز قانونی بیت کوین را صادر کرد، برای ترویج پذیرش بیت کوین تلاش کرده است. آخرین مورد، منطقه برق تجدیدپذیر متاپان است که هدف آن استفاده از انرژی خورشیدی و بادی برای تولید برق و کسب درآمد از طریق عملیات استخراج بیت کوین است.

تتر یکی از سرمایه گذاران دور اول تامین مالی برای توسعه Volcano Energy، یک پارک آینده انرژی های تجدیدپذیر ۲۴۱ مگاواتی است. این سایت در متاپان واقع شده و دارای ۱۶۹ مگاوات انرژی خورشیدی و ۷۲ مگاوات انرژی بادی خواهد بود.

مطالب مرتبط: واقعاً استفاده از بیت کوین در السالوادور چگونه است؟

انرژی تولید شده به یک مزرعه ماینینگ بیت کوین در السالوادور نیرو می دهد که تتر تخمین می زند بیش از ۱.۳ EH/s قدرت محاسباتی دارد. با این خروجی، نرخ هش ماینینگ بیت کوین تجمعی از Volcano Energy در بین ۲۰ استخر برتر فعال در سراسر جهان خواهد بود.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر گفت: این سرمایه‌گذاری نشان‌دهنده قصد ناشر استیبل کوین برای تشویق سرمایه‌گذاری در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و زیرساخت‌های استخراج است.

جوس لوپز، مدیر عامل Volcano Energy گفت که این پارک به معیاری برای استخراج بیت کوین تجدیدپذیر تبدیل خواهد شد زیرا این بخش به نوآوری در یک محیط رقابتی و در حال گسترش ادامه می دهد.

“امروزه بیش از ۵۲ درصد استخراج بیت کوین به صورت پایدار انجام می شود. ما معتقدیم که از طریق سرمایه گذاری های قابل توجهی مانند سرمایه گذاری ما، این درصد طی چند سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.”

تتر میزان سرمایه گذاری خود در مخابرات Cointelegraph را فاش نکرده است.

مکس کایزر، مدافع بیت کوین و نویسنده پخش، به شدت در تلاش‌های پذیرش السالوادور مشارکت داشته و به عنوان مشاور رئیس جمهور نایو بوکر و رئیس Volcano Energy خدمت می‌کند.

سیف الدین اماس، اقتصاددان و نویسنده استاندارد بیت کوین او همچنین حامی بیت کوین است و در حال حاضر پس از پیوستن به دفتر ملی بیت کوین به عنوان مشاور اقتصادی، در مدیریت السالوادور مشغول است.

همانطور که جو هال کوین تلگراف در جریان بازدید از این کشور آمریکای مرکزی در اوایل سال ۲۰۲۲ تحقیق کرد، رواج بیت کوین و توانایی استفاده گسترده از ارز دیجیتال برجسته در السالوادور تصویر جالب تری را به تصویر می کشد.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد است

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا