🚨 اخبار ارز دیجیتال

تتر ۸۷۳۰۰۰ دلار USDT را در ارتباط با فعالیت های تروریستی در اوکراین و اسرائیل مسدود می کند

ناشر استیبل کوین آدرس های حاوی ۸۷۳۰۰۰ دلار USDT مربوط به فعالیت های غیرقانونی در اسرائیل و اوکراین را مسدود کرده است.

ناشر استیبل کوین تتر، با همکاری مجری قانون محلی، اقدام به مسدود کردن ۳۲ آدرس مرتبط با فعالیت های تروریستی در اسرائیل و اوکراین کرده است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که ۸۷۳۱۱۸ دلار USDT مربوط به فعالیت های غیرقانونی در اسرائیل و اوکراین مسدود شده است. این اقدام با همکاری آژانس ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل انجام شد.

پائولو آردوینو، که در اکتبر ۲۰۲۳ به عنوان مدیرعامل تتر منصوب شد، گفت که از آنجایی که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را می‌توان به راحتی در پلتفرم‌های بلاک چین ردیابی کرد، تتر می‌تواند به خنثی کردن استفاده از USDT در ارتباط با تامین مالی تروریسم کمک کند.

برخلاف تصور رایج، تراکنش‌های رمزنگاری ناشناس نیستند. اینها قابل ردیابی‌ترین و قابل ردیابی‌ترین دارایی‌ها هستند.

مدیرعامل گفت که صادرکنندگان استیبل کوین به طور فعال با آژانس های مجری قانون در سراسر جهان برای ردیابی جابه جایی غیرقانونی وجوه و در صورت امکان مسدود کردن دارایی های مرتبط با فعالیت های جنایی یا تروریستی کار می کنند.

در پایان سال ۲۰۲۲، تتر بیش از ۳۶۰ میلیون دلار دارایی را مسدود کرده بود. این شرکت بعداً بیش از ۱۰۰ میلیون دلار USDT را که رهگیری کرده بود مجدداً منتشر کرد.

این شرکت در حال حاضر تخمین می زند که در مجموع ۸۳۵ میلیون دلار USDT را مسدود کرده است که عمدتاً مربوط به هک های صرافی بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. تتر با ۳۲ کشور در سراسر جهان برای کمک به مبارزه با فعالیت‌های سایبری غیرقانونی شامل استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار همکاری کرده است.

در ژوئن ۲۰۲۳، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که کشورش یک کیف پول رمزنگاری شده حاوی میلیون ها دلار ارسال شده به سازمان تروریستی حزب الله را توقیف کرده است.

با استفاده از ابزار تحلیل بلاک چین Chainaosis، بیش از ۱.۷ میلیون دلار ارز مجازی در این عملیات کشف و ضبط شد.

در همین حال، داده های بلاک چین از استفاده مجرمان سایبری از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای انتقال ارزش از طریق اینترنت، به سمت استیبل کوین ها و آلت کوین هایی که می توانند به راحتی از طریق صرافی های غیرمتمرکز (DEX) قابل دسترسی و شستشو باشند، دور می شوند.

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا