اخبار ارز دیجیتال

استراتژی تتر در السالوادور: چرا در انرژی آتشفشانی سرمایه گذاری کنیم؟

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ناشر استیبل کوین تتر در حال سرمایه گذاری استراتژیک در تولید انرژی و استخراج بیت کوین برای کمک به السالوادور در پذیرش بیت کوین است.

ناشر استیبل کوین تتر (USDT) برای سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در پروژه انرژی تجدیدپذیر در السالوادور برای تقویت پذیرش بیت کوین (BTC) در این کشور آمریکای مرکزی، به دنبال سرمایه گذاری خود شد.

شرکتی که مسئول انتشار USDT در بازار ارزهای دیجیتال است، یکی از معدود شرکت‌هایی است که در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در السالوادور سرمایه‌گذاری می‌کند. Volcano Energy برق را در السالوادور از انرژی خورشیدی و بادی تولید خواهد کرد تا عملیات استخراج بیت کوین در السالوادور آینده را تامین کند.

پارک انرژی های تجدیدپذیر ۲۴۱ مگاواتی (MW) آخرین اقدام در تلاش این کشور برای پذیرش بیت کوین پس از معرفی ارز قانونی BTC در سال ۲۰۲۱ است.

کوین تلگراف با پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری تتر در مانی 20/20 در آمستردام در ژوئن 2023 مصاحبه کرد. آردوینو با شرکت در کنفرانس معتبر مالی و پرداخت ها که Bitfinex Pay و شبکه لایتنینگ لایه 2 بیت کوین را تبلیغ می کند، به تعدادی از موضوعات مرتبط با Tether، Bitfinex و فضای گسترده تر پرداخت. فضای کریپتوکارنسی

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether و گرت جنکینسون، روزنامه‌نگار Cointelegraph در Money 20/20 در آمستردام.منبع: کوین تلگراف

تنها دو روز قبل از مصاحبه ما، تتر اعلام کرد که در Volcano Energy سرمایه گذاری خواهد کرد تا در معرض تولید انرژی قرار گیرد و در آینده از امکانات آن برای تامین انرژی یک مزرعه استخراج بیت کوین استفاده کند.

همچنین یک عنصر ایدئولوژیک در این حرکت وجود دارد، آردوینو معتقد است که السالوادور راه را برای پذیرش بیت‌کوین مستقل هموار می‌کند، علی‌رغم پذیرش نسبتا کند این کشور از بیت‌کوین به‌عنوان وسیله پرداخت.

آلدوینو شباهت هایی به پذیرش یورو به عنوان ارز قاره ای توسط اتحادیه اروپا در اوایل دهه 2000 اشاره کرد. این نیاز به منابع قابل توجهی برای اصلاح زیرساخت مالی موجود و جلب مشارکت عمومی از 27 کشور عضو داشت.

حتی با تمام قدرتی که داشتند، باز هم پنج یا شش سال طول کشید. مردم هنوز خیلی گیج بودند.

پذیرش بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در السالوادور با مشکلات متعددی روبرو است، همانطور که توسط جو هال، روزنامه نگار کوین تلگراف، که از بیت کوین به عنوان روش پرداخت اولیه استفاده می کند، در جریان بازدید اخیر از این کشور، بررسی شده است.

آردوینو استدلال می کند که استفاده گسترده و پذیرش بیت کوین در السالوادور به زمان نیاز دارد، عمدتاً با توجه به اینکه شهروندان مجبور به استفاده از ارزهای جایگزین در زندگی روزمره خود نیستند.

اول از همه، این بسیار ناعادلانه است که انتظار داشته باشیم کل جمعیت از بیت کوین استفاده کنند زیرا اجباری نیست.

سرمایه گذاری تتر در برنامه های ملی تولید انرژی بخشی از دو استراتژی است. اول، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های تولید انرژی ارزش خاص خود را دارد که می‌توان از آن برای تقویت یک تجارت استخراج بیت‌کوین استفاده کرد.

CTO می گوید: تتر صادرکننده USDT تا 1.7 میلیارد دلار ذخایر مازاد دارد

آردوینو همچنین گفتمان رایج در مورد تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین و همچنین انتقاد از صنعت به دلیل فشار بر شبکه جهانی انرژی را رد کرد.

اولاً، اکثر استخراج بیت کوین در حال حاضر با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر انجام می شود. ثانیاً، استخراج بیت کوین در درجه اول از انرژی مازاد استفاده می کند، اما تولید انرژی با ایجاد یک، آن را حتی قوی تر می کند.

آردوینو گفت که سرمایه گذاری توسط تتر و گروهی متشکل از 12 سرمایه گذار با هدف ایجاد تاسیسات تولید انرژی است که می تواند برای مشاغل، کارخانه ها و خانه ها نیز استفاده شود. انرژی مازاد حاصل از انرژی آتشفشانی برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد و به السالوادور کمک می کند تا به یک “تک شاخ با داستان خود” تبدیل شود.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد است

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا