اخبار ارز دیجیتال

Tether آدرس اعتبارسنجی ربات MEV 25 میلیون دلاری را در لیست سیاه قرار می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیانگذار Polygon و بسیاری دیگر از حامیان تمرکززدایی، مسدود کردن آدرس را یک سابقه بد می دانند.

تتر، صادرکننده پیشروی استیبل کوین USDT، هفته گذشته آدرس‌هایی را در لیست سیاه قرار داد که ۲۵ میلیون دلار در ربات‌های حداکثر قابل استخراج (MEV) استخراج کردند.

آدرس مورد بحث از یک اشکال در MEV-boost-relay برای پیشی گرفتن از یک ربات MEV که سعی در اجرای یک معامله ساندویچ داشت، استفاده کرد. ساندویچ زمانی اتفاق می افتد که یک سفارش درست قبل از تراکنش و یک سفارش دیگر کمی بعد از آن انجام شود. اساساً، معامله‌گر همزمان با تراکنش معلق اصلی در بین آن‌ها، پیشروی و بازگشت به عقب را انجام می‌دهد.

در این مورد، یک آدرس اعتبار سنجی روژ به تراکنش‌های MEV بازگشت و منجر به زیان ۲۵ میلیون دلاری در دارایی‌های دیجیتال مختلف شد که آن را به بزرگترین سوء استفاده MEV تا به امروز تبدیل کرد. Etherscan قبلاً آدرس را برای هشدار در مورد دخالت در یک سوء استفاده نشان داده است.

آدرس اعتبارسنجی روژ.منبع: Etherscan

آدرس USDT در زمانی که در لیست سیاه قرار گرفت تقریباً ۳ میلیون دلار در USDT و در مجموع ۲۱ میلیون دلار در توکن های مختلف دیگر ERC-20 داشت.

دارایی‌های دیجیتال در آدرس‌های اعتبارسنجی در لیست سیاه نگهداری می‌شوند.منبع: Etherscan

قرار گرفتن آدرس Rouge Validator در لیست سیاه باعث واکنش شدید جامعه به دلیل رویکرد سانسور آن شد. آرتور، مهندس در صرافی کریپتوکارنسی کراکن، فهرست سیاه را “چرند” خواند و گفت که ربات‌های MEV نیز از معامله‌گران استفاده می‌کنند و معاملات ساندویچی‌هایی که آنها سعی در انجام آن‌ها دارند به همان اندازه که پول نقد است. اشاره کرد که مخرب است.

“ربات های MEV از mfers استفاده می کنند. این خوب است، اما اگر کسی این کار را انجام دهد، آیا در لیست سیاه قرار می گیرد؟!”

یکی دیگر از کارآگاهان زنجیره ای که با نام توییتر ZachXBT شناخته می شود گفت قرار گرفتن در لیست سیاه توسط Tether می تواند نتیجه حکم دادگاه باشد. کوین تلگراف برای تایید همین موضوع با تتر تماس گرفت، اما در زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

Jaynti Kanani، یکی از بنیانگذاران Polygon تماس گرفت اقدامات تتر یک “سابقه بد” ایجاد کرد و جوردن هاگان، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Fastlane، آن را “نگران کننده ترین توسعه DeFi در سال ۲۰۲۳” خواند. او افزود که مسئله اصلی در اینجا تمایل تتر به مسدود کردن یا رفع انسداد “انبوه بر اساس فعالیت در لایه اجماع (زنجیره فانوس دریایی) است.”

ربات های MEV از اطلاعات مربوط به تراکنش های آینده برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند. آربیتراژ اغلب برای این کار استفاده می شود. (با استفاده از تفاوت قیمت بین صرافی ها).

هنگامی که ربات MEV متوجه می شود که شخص دیگری قصد خرید سکه را دارد، خود را در موقعیتی قرار می دهد که از افزایش جزئی قیمت که احتمالاً توسط آن پیشنهاد ایجاد می شود، سود می برد. در خط مقدم معاملات، ربات از صف می گذرد و ارز را کمی ارزان تر می خرد. سپس ربات جلوی تراکنش را قطع می کند و ارز دیجیتال را کمی ارزان تر می خرد.

مربوط: اعتبار سنجی اتریوم ۶۸۹ ETH را از رله MEV-Boost نقد می کند

عمل ربات های MEV اغلب به عنوان نوعی مالیات نامرئی در نظر گرفته می شود. اخیراً در مجموع ۲۷ پروژه مبتنی بر اتریوم برای راه اندازی MEV Blocker همکاری کردند. هدف MEV Blocker به حداقل رساندن مقدار ارزش استخراج شده از معامله گران است.

مجله: ممیزی های رمزنگاری و پاداش های باگ شکسته شده اند: در اینجا نحوه رفع آن آورده شده استنویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا