🚨 اخبار ارز دیجیتال

تتر به دنبال اتهامات هک FTX در لیست سیاه ۳۱.۴ میلیون دلار آمریکا قرار گرفت، ماسک واکنش نشان داد

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، اخیراً توییتر را به امید به حداکثر رساندن پتانسیل این پلتفرم خریداری کرد و از مشارکت توییتر در ردیابی توسعه FTX در زمان واقعی در مزرعه برنج قدردانی کرد.

در شب ۱۱ نوامبر، چندین آدرس کیف پول مرتبط با FTX پیدا شد که میلیون ها دلار ارز دیجیتال را بدون اطلاعیه رسمی منتقل می کرد. این موضوع باعث ایجاد حدس و گمان‌هایی شده است، از آغاز روند ورشکستگی FTX تا دخالت هکرها. ظرف چند ساعت، FTX در تلگرام تایید کرد که انتقال پول بخشی از یک هک مداوم بوده است.

ادمین FTX تلگرام هک شدن را تایید کرد.منبع: تلگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، پس از تایید تلگرام FTX در مورد هک، تتر به طور تهاجمی توکن های USDT به ارزش ۳۱.۴ میلیون دلار را که به این تراکنش مرتبط بودند در لیست سیاه قرار داد.مانند اشاره کرد به گفته محقق بلاک چین ZachXBT، توکن های USDT در لیست سیاه شامل ۳.۹ میلیون USDT از Avalanche (AVAX) و ۲۷.۵ میلیون USDT از Solana (SOL) بودند.

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، اخیراً توییتر را به امید به حداکثر رساندن پتانسیل این پلتفرم خریداری کرد و از مشارکت توییتر در ردیابی توسعه FTX در زمان واقعی در مزرعه برنج قدردانی کرد.

ایلان ماسک به دنبال مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید است.منبع: توییتر

تتر با قرار دادن توکن‌های دزدیده شده USDT در لیست سیاه، هکرها را از انتقال دارایی‌ها به حساب‌های دیگر یا مبادله آن‌ها با سایر ارزهای دیجیتال جلوگیری کرد. به عنوان بخشی از بازیابی، Tether می تواند USDT موجود در لیست سیاه را بسوزاند و همان مقدار دارایی را دوباره به مالک اصلی بازگرداند.

با این حال، هکرها بسیاری از دارایی های رمزنگاری دیگر، از جمله اتریوم (ETH)، Chainlink (LINK) و USDP را نیز به سرقت برده اند، اما هنوز هیچ مداخله ای از اکوسیستم مربوطه خود مشاهده نکرده اند.

مربوط: بن بست FTX-Binance نیاز به قوانین واضح را برجسته می کند – سناتور رامیس

طی چند روز گذشته، صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Binance، OKX، Kucoin و Crypto.com متعهد شده‌اند که شواهدی از ذخایر خود را به اشتراک بگذارند تا اعتماد سرمایه‌گذاران را دوباره به دست آورند.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، که رهبری این تلاش را بر عهده داشت، آدرس ۱۳۵ کیف پول سرد و گرم را به اشتراک گذاشت و شواهدی از ذخایر Bitfinex را آشکار کرد.

در حالی که این حرکت مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفت، تعداد کمی از اعضای جامعه به ناقص بودن داده ها به دلیل عدم وجود ارقام بدهی Bitfinex اشاره کردند.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا