اخبار ارز دیجیتال

افزایش وام های تتر استیبل کوین در سال 2023 با وجود اعلام مقیاس در سال 2022

تتر گفت که تامین مالی جدید به درخواست برخی از شرکای دیرینه انجام شده است و قصد دارد تا سال 2024 وام خود را به صفر برساند.

تتر، بزرگترین صادرکننده استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال، با وجود اعلام در دسامبر 2022 مبنی بر اینکه چنین وام‌هایی را به صفر می‌رساند، انتظار ندارد دیگر وام‌های استیبل کوین یا وام‌های تضمین شده در سال 2023 دریافت نکند.

تتر در آخرین گزارش سه ماهه خود اشاره کرد که دارایی ها تا 30 ژوئن شامل 5.5 میلیارد دلار وام بوده که نسبت به 5.3 میلیارد دلار در سه ماهه قبل افزایش داشته است. یکی از سخنگویان تتر به وال استریت ژورنال گفت که افزایش اخیر در وام استیبل کوین به دلیل چندین درخواست وام کوتاه مدت از سوی مشتریانی است که شرکت با آنها “روابط طولانی مدتی ایجاد کرده است.” این سخنگوی شرکت همچنین در نظر دارد تا سال 2024 این وام ها را حذف کند.

وام های تتر استیبل کوین در سال 2023 افزایش می یابد.منبع: شرکت ما

وام های استیبل کوین به یک محصول تامین مالی محبوب برای صادرکنندگان استیبل کوین تبدیل شده است و به مشتریان این امکان را می دهد که USDT را از تتر در ازای وثیقه قرض کنند. با این حال، این وام های تضمین شده به دلیل عدم شفافیت در مورد وثیقه و وام گیرنده همیشه با بحث و جدل همراه بوده است.

گزارش دسامبر 2022 WSJ نگرانی هایی را در مورد این محصولات و همچنین ادعا کرد که این وام ها به طور کامل وثیقه هستند. WSJ توانایی تتر برای برآورده کردن الزامات بازخرید در طول بحران را زیر سوال برد.

مربوط: CryptoBiz: هیچ مانعی برای Tether FUD وجود ندارد

تتر سال گذشته قبل از اعلام برنامه‌هایی برای حذف کامل وام‌های تضمین شده در سال 2023 به این بحث‌ها پرداخت. در آن زمان، ناشران استیبل کوین نگرانی ها در مورد وام های تضمین شده را “FUD” نامیدند و ادعا کردند که وام ها بیش از حد وثیقه شده اند.

افزایش اخیر در وام های وثیقه ای برای تتر در بحبوحه افزایش قدرت بازار و سود شرکت صورت می گیرد. تتر در ماه سپتامبر 3.3 میلیارد دلار ذخایر سود انباشته گزارش کرد که از 250 میلیون دلار در سال گذشته افزایش داشت. Cointelegraph برای اظهار نظر با Tether تماس گرفته است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

این لحظه از تاریخ را حفظ کنید و با جمع آوری این مقاله به عنوان NFT حمایت خود را از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری نشان دهید.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری در واقع با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا