🚨 اخبار ارز دیجیتال

فروش بیت کوین تسلا در سال گذشته یک اشتباه ۵۰۰ میلیون دلاری بود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ذخیره بیت کوین باقی مانده تسلا ۱۰۰ درصد نسبت به پایین ترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۲ افزایش یافته است و نشان می دهد که نگه داشتن بیت کوین واقعاً جواب می دهد.

قیمت بیت کوین (BTC) از زمانی که تسلا در جولای ۲۰۲۲ حدود ۱ میلیارد دلار فروش بیت کوین را اعلام کرد، بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

آیا تجارت بیت کوین تسلا سودآور است؟

تسلا حدود ۹۳۶ میلیون دلار از دارایی های بیت کوین خود را در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ تخلیه کرد تا سودی معادل ۶۴ میلیون دلار کسب کند. در آن زمان، بیت کوین حدود ۷۰ درصد ارزان تر از قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری خود در نوامبر ۲۰۲۱ معامله می شد.

نمودار قیمت ماهانه BTC/USD که شامل خرید و فروش بیت کوین تسلا است.منبع: Trading View

در ابتدا، تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین را در فوریه ۲۰۲۱ با قیمت متوسط ​​۳۶۰۰۰ دلار خریداری کرد. این شرکت سپس ۲۷۲ میلیون دلار بیت کوین فروخت و درآمد سه ماهه اول ۲۰۲۱ خود را ۱۰۱ میلیون دلار افزایش داد.

با این وجود، این شرکت باقی مانده بیت کوین را حفظ می کند، حتی اگر قیمت بیت کوین در بازار نزولی در حدود ۱۶۰۰۰ دلار تا سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ باشد. در حال حاضر، تسلا حدود ۳ بیت کوین را در اختیار دارد و دارای ۱۰۷۲۵ بیت کوین به ارزش ۳۰ میلیون دلار است که تقریبا ۱۵ درصد کمتر از فوریه ۲۰۲۱ است. بالا بردن

به طور کلی، تسلا از دو فروش جداگانه بیت کوین حدود ۱۶۵ میلیون دلار سود به دست آورد. از ۱۴ آوریل، دارایی های باقی مانده بیت کوین بیش از ۵۶.۶ میلیون دلار زیان تحقق نیافته است. درآمد خالص تا به امروز تقریباً ۱۰۸ میلیون دلار است.

آیا تسلا دارایی های باقی مانده بیت کوین خود را می فروشد؟

جالب اینجاست که فروش بیت کوین قبلی تسلا به جریان نقد آزاد ضعیف نسبت داده می شود. به عنوان مثال، فروش بیت کوین به ارزش ۲۷۲ میلیون دلار در سه ماهه اول ۲۰۲۱ تقریباً ۹۳ درصد از جریان نقدی رایگان تسلا در همان سه ماهه را تشکیل می داد.

عملکرد سه ماهه جریان نقدی رایگان تسلا.منبع: Statista

به طور مشابه، فروش بیت کوین تسلا در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ به دلیل کاهش ۷۳ درصدی جریان نقدی آزاد نسبت به سه ماهه قبل است. هر دو رقم فروش حاکی از آن است که ماسک به بیت کوین به عنوان پناهگاهی در طول فاز تسلا با کمبود نقدینگی روی آورده است.

مدیر عامل تسلا در آن زمان توضیح داد که این فروش برای اثبات نقدینگی بیت کوین به جای نگهداری وجه نقد در ترازنامه آن انجام شده است.

در همین حال، تحلیلگران وال استریت تخمین زدن انتظار می‌رود جریان نقدی آزاد تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ حدود ۲ میلیارد دلار باشد که ۴۰ درصد بیشتر از سه ماهه قبل است. این می تواند شانس تسلا را کاهش دهد که مقدار قابل توجهی بیت کوین را در آینده نزدیک کاهش می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا