اخبار ارز دیجیتال

سود تسلا: روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند اما بیت کوین را دست نخورده می گذارد

تسلا بیت کوین قابل توجهی در سه ماهه سوم داشت و هزینه های هوش مصنوعی و تحقیق و توسعه را افزایش داد.

تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی، ذخایر عظیم بیت کوین (BTC) خود را برای پنجمین سه ماهه متوالی بدون تغییر نگه داشت، حتی در حالی که در میان فشار هوش مصنوعی، پول بیشتری برای دو برابر کردن قدرت محاسباتی خود به کار برد.

طبق نتایج مالی سه ماهه سوم ۲۰۲۳ تسلا که در ۱۸ اکتبر منتشر شد، تا ۳۰ سپتامبر، این شرکت دارایی های دیجیتالی به ارزش ۱۸۴ میلیون دلار را در اختیار داشت که برای اولین بار در مارس ۲۰۲۱ خریداری شد. این بخشی از ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری شده در سال ۲۰۱۷ است.

آخرین نتایج سه ماهه به این معنی است که این شرکت از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، زمانی که حدود ۷۵ درصد از دارایی های خود را فروخت و ارزش آن ۹۳۶ میلیون دلار برای بیش از ۳۰۰۰۰ بیت کوین بود، هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرده است.

گزیده ای از ترازنامه سه ماهه سوم ۲۰۲۳ تسلا که دارایی های دیجیتال را برجسته می کند.منبع: تسلا

در همین حال، تسلا قدرت محاسباتی پروژه هوش مصنوعی خود را “بیش از دو برابر” کرده است، و با استناد به مجموعه داده های آموزشی در حال رشد و تغییر به هوش مصنوعی به جای نرم افزارهای کدگذاری شده برای آموزش ربات انسان نما Optimus خود، گزارش داد.

ما یکی از بزرگ‌ترین ابررایانه‌های جهان را مأمور کرده‌ایم تا سرعت توسعه هوش مصنوعی را تسریع بخشد و قدرت محاسباتی ما را در مقایسه با سه ماهه دوم دو برابر کند.»

درآمد و سود سه ماهه سوم تسلا کمتر از انتظارات وال استریت بود و این شرکت مجموع فروش ۲۳.۳۵ میلیارد دلاری را گزارش کرد. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۹ درصد افزایش داشت، اما کمتر از پیش‌بینی ۲۴.۳۸ میلیارد دلاری Zacks Investment Research بود.

سود نیز انتظارات را از دست داد، با سود گزارش شده هر سهم (EPS) 0.66 دلار، در مقایسه با برآورد اجماع Zacks از EPS 0.72 دلار.

کل هزینه های عملیاتی برای سه ماهه سوم ۲.۴۱ میلیارد دلار بود که بیش از ۱۳ درصد نسبت به سه ماهه قبل و بیش از ۴۲.۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

مربوط: مصرف انرژی پاک بیت کوین بر اساس گزارش ها از ۵۰ درصد فراتر رفته است – آیا تسلا پرداخت های بیت کوین را می پذیرد؟

هزینه های تحقیق و توسعه تسلا در این سه ماهه ۱.۱۶ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است. این شرکت این افزایش را به «سایبرتراک، هوش مصنوعی و سایر پروژه‌های تحقیق و توسعه» نسبت داد.

سهام تسلا (TSLA) پس از سقوط همچنان به کاهش خود ادامه داد و به پایین ترین سطح ۲۳۰.۱۹ دلار رسید.منبع: Google Finance

بر اساس داده‌های Google Finance، سهام تسلا تقریباً ۴.۸ درصد در روز کاهش یافت و به ۲۴۲.۶۸ دلار بسته شد و ۴.۲۵ درصد دیگر در معاملات پس از ساعت کاری به ۲۳۲.۳۷ دلار سقوط کرد.

مجله: مجموعه NFT: هنر خلاقانه هوش مصنوعی، Tomorrowland آینده فردا را می فروشد

نویسنده: Jesse Coghlan
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا