اخبار ارز دیجیتال

سوزن الماس تسلا: دارایی بیت کوین سازنده خودروهای الکتریکی در سه ماهه دوم بدون تغییر


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین در سال ۲۰۲۱، تسلا ۷۵ درصد از بیت کوین خود را در سال ۲۰۲۲ فروخت و اکنون ۱۸۴ میلیون دلار باقی مانده بیت کوین احتکار شده است.

تسلا برای چهار فصل متوالی هیچ دارایی دیجیتالی را فروخته یا اضافه نکرده است و این باعث شده است که ۱۸۴ میلیون دلار بیت کوین (BTC) باقی مانده باشد.

در درآمد سه ماهه دوم ۲۰۲۳ خود که در ۱۹ ژوئیه منتشر شد، ارزش خالص دارایی بیت کوین تسلا به ۱۸۴ میلیون دلار رسید که در دو سه ماهه گذشته همان ارزش را داشت.

تسلا از زمانی که در سه ماهه دوم سال گذشته بیش از ۳۰۰۰۰ بیت کوین یعنی حدود ۷۵ درصد از کل دارایی های خود را به قیمت ۹۳۶ میلیون دلار فروخت، بیت کوین خرید و فروش نکرده است.

دارایی بیت کوین تسلا در پایان سه ماهه دوم به ۱۸۴ میلیون دلار رسید.منبع: تسلا

تسلا برای اولین بار در مارس ۲۰۲۱ به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد و مدیر عامل شرکت ایلان ماسک متعهد شد که بیت کوین را به عنوان پرداخت برای خودروهای تسلا در روز بعد بپذیرد.

اما ماسک از آن زمان پرداخت بیت کوین برای خودروهای تسلا را متوقف کرده است و نگرانی های زیست محیطی ناشی از مصرف بالای انرژی بیت کوین را دلیل این خروج عنوان کرده است.

تسلا در سال جاری عملکرد بهتری از انتظارات تحلیلگران داشته است و سود تعدیل شده هر سهم را ۰.۹۱ دلار گزارش کرده است که ۰.۰۹ دلار از انتظارات تحلیلگران پیشی گرفته است. فروش نیز عملکرد بهتری داشت و فروش تسلا در سه ماهه دوم ۲۴.۹ میلیارد دلار ۰.۸۱ درصد بیشتر از انتظارات بود.

مربوط: ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید برای “درک جهان” راه اندازی کرد

با وجود فراتر از انتظارات، به نظر نمی رسد بازار واکنش مثبتی نشان دهد. بر اساس داده های Google Finance، سهام تسلا در معاملات پس از ساعت کاری ۴.۱۹ درصد کاهش یافت و به ۲۷۹.۰۷ دلار رسید.

سهام تسلا در معاملات پس از ساعت کاری ۴.۱۹ درصد سقوط کرد.منبع: Google Finance

بر اساس داده های کوین تلگراف، بیت کوین در این هفته نزدیک به ۵ درصد کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت ۲۹۹۱۴ دلار معامله می شود.

برخی از معامله گران انتظار دارند بیت کوین پس از ناکامی در حفظ مقاومت بالای ۳۰۰۰۰ دلار، طی چند روز به قیمت های حدود ۲۷۵۰۰ دلار بازنگری کند.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا