اخبار ارز دیجیتال

آزمایشگاه Terraform به دنبال رد دعوای دسته جمعی است، با این استدلال که قوانین ایالات متحده اعمال نمی شود.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قوانین فدرال اوراق بهادار فقط در ایالات متحده اعمال می شود، اما Terraform Labs ادعا می کند که این پروتکل در خارج از کشور توسعه یافته است.

آزمایشگاه Terraform به دنبال رد دعوای دسته جمعی علیه این شرکت است، با این استدلال که قوانین مربوط به اوراق بهادار ایالات متحده در مورد پروتکل های توسعه یافته خارجی اعمال نمی شود.

در 3 مه، Terraform Labs از یک قاضی فدرال در کالیفرنیا درخواست کرد که شکایت سرمایه‌گذار توسط نیک پترسون را که ادعا می‌کند شرکت با فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده فریب داده است، رد کند.

وکیل این شرکت، دنتونز، استدلال کرد که چون پروتکل در خارج از ایالات متحده توسعه یافته و مورد استفاده قرار گرفته است، قوانین فدرال اوراق بهادار اعمال نمی شود.

گزیده ای از طرح اخراج، پرونده شماره 3:22-cv-03600. منبع: Law360

اکوسیستم Terra/Luna در می 2022 سقوط کرد و میلیاردها دلار از بازار ارزهای دیجیتال پاک شد. کراش شکایت های متعددی را علیه این شرکت، گروه های مرتبط مانند گارد بنیاد لونا و بنیانگذار شرکت، دو کوون به راه انداخته است.

در ژوئن 2022، این شکایت دسته جمعی خاص با ادعای اینکه توکن های Terra (UST و LUNA) از جمله اوراق بهادار هستند، تشکیل شد.

طبق قانون360، درخواست Terraform برای رد این طرح استدلال می‌کرد که قوانین اوراق بهادار فدرال و اتهامات کلاهبرداری پستی و سیمی در این دعوی فقط در داخل کشور اعمال می‌شود.

قوانین فدرال اوراق بهادار به دلیل SAC اعمال نمی شود. [Second Amended Complaint] این ادعا نمی کند که هیچ یک از پروتکل های مورد بحث در داخل کشور توسعه یافته است. “

به گفته Terraform، همین استدلال در مورد ادعاهای RICO (سازمان های تحت نفوذ و فاسد متجاوز) در دعوا اعمال می شود و ادعا می کند که هدف شرکت کسب سود به ضرر سرمایه گذاران فردی است.

نیک پترسون، که از طرف سرمایه‌گذار شکایت را مطرح کرد، استدلال کرد که او به اندازه کافی ادعا نمی‌کند که اتهامات کلاهبرداری پستی و سیمی در داخل کشور رخ داده است.

به گفته Terraform، این شکایت همچنین می گوید که شاکی نتوانسته کیف پول دیجیتالی حاوی توکن های Terra خود را پیدا کند، که این ادعای “خسارت خانگی” را رد می کند.

مربوط: آقای دو کوون وجوه غیرقانونی را از لونا به بیت کوین تبدیل می کند: دادستان کره ای

Terraform و Do Kwon توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ماه فوریه شکایت کردند و قانونگذاران ادعا کردند که آنها یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری اوراق بهادار را ترتیب داده اند.

در ماه آوریل، دادگاه کره جنوبی حکم داد که LUNA بر اساس قانون بازار سرمایه این کشور یک اوراق بهادار نیست.

در 25 آوریل، هیون سونگ شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform و 9 نفر مرتبط با این شرکت در کره جنوبی متهم شدند.

آنها به کلاهبرداری، خیانت در امانت و اختلاس متهم شدند و بنا بر گزارش ها پس از نزدیک به یک سال تحقیقات محاکمه شدند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟

نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا