اخبار ارز دیجیتال

Terraform Labs مدعی است که Citadel Securities در سقوط استیبل کوین دخیل بوده است

Terraform Labs از یک قاضی درخواست کرد تا با متهم کردن Citadel Securities به نقش آن در سقوط USTC در ماه مه 2022، درخواستی برای وادار کردن Citadel Securities به ارائه داده‌های تراکنش بدهد.

آزمایشگاه‌های Terraform، که توسط دو کوون تأسیس شده است، یک بار دیگر بازارساز Citadel Securities را متهم کرده است که در یک “تلاش عمدی هماهنگ” ادعا شده برای ایجاد استیبل کوین شرکت در سال 2022 شرکت کرده است.

در 10 اکتبر، Terraform Labs دادخواستی را به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی فلوریدا ارائه کرد تا Citadel Securities LLC را مجبور کند اسناد مربوط به فعالیت تراکنش های ماه مه 2022 را در اطراف istablecoin که اکنون به عنوان TerraUSD Classic شناخته می شود (USTC) بدون پیوند ارائه کند.

اسکرین شات ارسال از Terraform که سیتادل را مجبور به ارسال اسناد اضافی می کند.منبع: ناظر دادگاه

دپگ می 2022، زمانی که دارایی از 1 دلار به 0.02 دلار سقوط کرد، نه به دلیل بی ثباتی الگوریتمی، بلکه به دلیل کوتاه کردن عمدی استیبل کوین توسط «بعضی شرکت کنندگان در بازار شخص ثالث» ایجاد شد.

“مووانت” [Terraform] این شرکت در شکایت خود گفت: «ما ادعا می‌کنیم که بی‌ثباتی بازاری که رخ داده است ناشی از بی‌ثباتی در الگوریتم اصلی استیبل کوین UST نیست.

در عوض، مووانت ادعا می‌کند که بازار با تلاش هماهنگ و عمدی برخی از شرکت‌کنندگان در بازار شخص ثالث برای «فروش کوتاه مدت» و جدا کردن UST از قیمت 1 دلار بی‌ثبات شده است. ”

این حرکت همچنین به «شواهد در دسترس عموم» اشاره می‌کند که نشان می‌دهد، رئیس سیتادل، کن گریفین، قصد داشت استیبل کوین را در حول و حوش دپگ کوتاه کند.

شواهدی در دسترس عموم وجود دارد که نشان می‌دهد کن گریفین، رئیس نهادهای سیتادل، قصد داشت UST را در ماه می 2022 یا در حدود زمان depegging بفروشد.

این پرونده به تصویری از یک چت کانال Discord اشاره می کند که در آن یک معامله گر مستعار با گریفین ناهار می خورد، که در آن گریفین گفته است: “آنها از Luna UST به سوروس مادر لعنتی می رفتند.” و احتمالاً به استراتژی های معاملاتی جورج سوروس اشاره می کند. روی شرط‌های یک طرفه و با اهرم بالا تمرکز می‌کند.

با این حال، طبق گفته فوربس، Citadel Securities قبلا معامله در استیبل کوین TerraUSD را در می 2022 رد کرده بود.

کوین تلگراف برای نظر بیشتر با سیتادل تماس گرفت و پاسخ فوری دریافت کرد.

مربوط: دو کوون می گوید درخواست استرداد SEC غیرممکن است

Terraform در شکایت خود گفت که این اسناد در ماه فوریه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده است که ادعا می کند آزمایشگاه Terraform و بنیانگذار آن Do Kwon “در سازماندهی یک ارز دیجیتال چند میلیارد دلاری دخیل بوده اند.” آنها استدلال می کنند که دفاع از آن بسیار مهم است. دادخواستی که مطرح کرده اند. تقلب در اوراق بهادار ”

این روزنامه می‌گوید: «اگر سیتادل سکیوریتیز در مخفی کردن این اطلاعات محدود موفق بود، این دفاع از نظر مادی به خطر می‌افتد».

اگر دادگاه از اجبار Citadel به ارائه اسناد معامله امتناع ورزد، Terraform درخواست می کند که این موضوع برای تصمیم گیری توسط قاضی Rakoff به دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک منتقل شود.

در ماه ژوئیه، آزمایشگاه Terraform از یک قاضی اجازه خواست تا داده‌های صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX را احضار کند و همچنین استدلال کرد که این اطلاعات می‌تواند در دفاع از آن مفید باشد.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا