اخبار ارز دیجیتال

پروژه Terra DeFi Terraport پس از راه اندازی به قیمت ۲ میلیون دلار هک شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کاربران Terra دور دیگری از بودجه خود را به دلیل نقض پلتفرم جدید DeFi Terraport Finance که در ۳۱ مارس راه اندازی شد، از دست دادند.

استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) تقریبا یک سال پیش سقوط کرد، اما چندین پروژه مرتبط با Terra هنوز در حال انجام هستند و سعی می کنند بر برخی مشکلات غلبه کنند.

Terraport Finance، یک پروژه تبادل مالی غیرمتمرکز (DeFi) مبتنی بر بلاک چین Terra Classic، در ۱۰ آوریل با یک کیف پول نقدینگی مواجه شد. مرده تمام استخرهای نقدینگی این پلتفرم از بین رفته و تقریباً ۲ میلیون دلار دارایی دیجیتال از بین رفته است.

Terraport گفت: “ما در حال حاضر با اعضای انجمن و صرافی های بزرگ کار می کنیم تا تا حد امکان از این وجوه مطمئن شویم و کیف های خود را در لیست سیاه قرار دهیم. همه وجوه ردیابی می شوند.”

طبق گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی، هکرهای Terraport وجوه سرقت شده را به صرافی‌هایی مانند Binance و MEXC Global منتقل کرده‌اند. بازرسان از تیم امنیتی صرافی خواسته اند تا دارایی ها را در اسرع وقت مسدود کنند.

در حالی که Terraport در حال بررسی مسائل امنیتی و تهیه گزارش‌های حوادث است، بسیاری از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال آنلاین از راه‌اندازی عجولانه Terraport انتقاد کرده‌اند.

پس از فروش توکن در فوریه و مارس ۲۰۲۳، TerraCVita راه اندازی Terraport، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر LUNC (LUNC)، در ۳۱ مارس. تا ۷ آوریل، Terraport سوخته حدود ۱۰۰ میلیون توکن LUNC در تلاش برای احیای Terra استفاده شد که یک سال پیش شکست خورد.

یکی از مفسران «چرا دو ماه پس از انتشار در پیش فروش عجله کردید؟» صدا زد او در توییتر گفت که پاسخ به این سوال کلید درک نیروی محرکه این پروژه است.

برخی از ناظران صنعت نیز ادعا شده Terraport بدون تکمیل ممیزی فعال شد و باعث عوارض بیشتری شد.

جامعه کریپتو همچنین نسبت به اینفلوئنسرهایی که قبل از سوء استفاده در تبلیغ Terraport نقش داشتند، ابراز خشم کرده است.

مربوط: گزارش: هک‌های DeFi و هک‌های کنترل دسترسی میلیاردها دلار برای سرمایه‌گذاران کریپتو در سال ۲۰۲۲ هزینه خواهند داشت.

به گفته لوی ریتولد از علاقه مندان به LUNC، اینفلوئنسرهایی مانند ClassyCrypto نیز وجود دارند. حذف شد محتوای تبلیغاتی مرتبط با LUNC اندکی پس از هک شدن پلتفرم. ریتولد می‌گوید: «همه چیز بسیار بد است و ممکن است فردی در تیم Terraport آن را به هم ریخته باشد.

صنعت DeFi که تا حد زیادی در سال ۲۰۲۱ ظهور کرده است، همچنان با آسیب‌پذیری‌های امنیتی و زیرساختی مبارزه می‌کند و حوادث جدید DeFi تقریباً روزانه رخ می‌دهد. یکی از جدیدترین چنین حوادثی در ۸ آوریل رخ داد، زمانی که پروتکل DeFi SushiSwap بیش از ۳ میلیون دلار را به دلیل اشکال در قرارداد هوشمند که نقدینگی تراکنش را جمع می کند، از دست داد.

مجله: آسیا اکسپرس: صرافی زو سو به حجم ۱۳.۶۴ دلار رسید، Huobi در خطر استنویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا