🚨 اخبار ارز دیجیتال

دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra به جعل اسناد متهم شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دو کوون و هان چانگ جون از Terraforms در مونته نگرو متهم هستند، در حالی که یکی دیگر از بنیانگذاران، شین هیون سونگ، در کره جنوبی آزاد می شود.

بر اساس گزارش ها، دادستان های مونته نگرو پس از دستگیری مدیران اجرایی در اواخر ماه مارس، کیفرخواستی را علیه دو کوون، بنیانگذار Terra صادر کرده اند.

خبرگزاری کره جنوبی بلاک مدیا در ۲۰ آوریل گزارش داد که دفتر دادستانی پودگوریتسا، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق Terraform Labs، کوون را به جعل اسناد قانونی متهم کرده است.

این کیفرخواست چند هفته پس از دستگیری کوون به دلیل تلاش برای سوار شدن به یک پرواز خصوصی از فرودگاه پودگوریتسا پایتخت مونته نگرو به دبی در ۲۳ مارس منتشر شد. او مشخصاً با استفاده از اسناد جعلی به خارج از کشور پرواز کرد.

دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق آزمایشگاه های Terraform.منبع: بلاک رسانه

گزارش اشاره می کند که هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی سابق Terraform، با اتهامات مشابهی با Kwon روبرو است. هان همراه با کوون در ماه مارس در پودگوریتسا دستگیر شد.

بر اساس گزارش ها، پس از صدور کیفرخواست، دادستان مونته نگرو خواستار تمدید مدت بازداشت دو مدیر سابق ترافورم شده است.

هان و کوون در مونته نگرو متهم هستند، اما یکی دیگر از بنیانگذاران Terraform، Shin Hyunseung، که با نام دانیل شین نیز شناخته می شود، در کره جنوبی آزاد می شود. مقامات محلی تلاش کردند تا کادرها را دستگیر کنند، اما دادگاه منطقه جنوبی سئول این درخواست را رد کرد.

مربوط: آقای دو کوون وجوه غیرقانونی را از لونا به بیت کوین تبدیل می کند: دادستان کره ای

این خبر در حالی منتشر می شود که دادستان های جهانی بیشتر به نقطه عطفی در روند رسیدگی به برخی از مدیران ارزهای دیجیتال رسیده اند. روز پنجشنبه، پلیس ترکیه سرانجام فاروق فاتح اوزر، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Thodex را که پس از سرقت ۲ میلیارد دلار از یک صرافی در سال ۲۰۲۱ از ترکیه گریخت، بازداشت کرد.

در ۲۰ آوریل، کوین تلگراف همچنین تایید کرد که الکسی پرتسف، توسعه دهنده تورنادو کش، که توسط مقامات هلندی در آگوست ۲۰۲۲ دستگیر شد، از زندان آزاد خواهد شد.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا