اخبار ارز دیجیتال

مقامات می گویند که دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra در صربستان مخفی شده است

مقامات کره جنوبی از دولت صربستان خواسته اند تا در پیگرد قانونی آقای کوون در کره جنوبی همکاری کند.

موسس و مدیر عامل جنجالی Terraform Labs، Do Kwon اکنون پس از ترک سنگاپور در ماه سپتامبر در صربستان، کشوری در جنوب شرقی اروپا شناخته شده است.

Chosun Media در ۱۱ دسامبر گزارش داد که مقامات کره جنوبی پس از اطلاع از محل اختفای دو کوون، توانستند تأیید کنند که او اکنون در صربستان است.

یک منبع به این نشریه گفت: «ما اخیراً اطلاعاتی دریافت کردیم که مدیر عامل کوون در صربستان است و معلوم شد که درست است.

این گزارش همچنین می گوید که وزارت دارایی کره جنوبی “در حال درخواست همکاری از دولت صربستان” به عنوان بخشی از تحقیقات است.

از زمان فروپاشی Terra، مقامات کره جنوبی در جستجوی داکوون بوده‌اند، اما ظاهراً نتوانسته‌اند محل اختفای او را مشخص کنند.

مشخص شد که این مرد ۳۱ ساله در اواخر ماه آوریل، درست قبل از فروپاشی اکوسیستم ترا، به سنگاپور نقل مکان کرده است.

در ۱۴ سپتامبر، بخش جنایی اوراق بهادار مالی دفتر دادستان عمومی منطقه جنوبی سئول، حکم بازداشت Kwon را به دلیل نقض قانون بازار سرمایه کره جنوبی صادر کرد.

در همان زمان، مقامات سنگاپور تأیید کردند که آقای کوون دیگر در این کشور نیست و فهمیده شد که او در حمل و نقل به مقصدی جدید ناشناخته به دبی پرواز کرده است.

اندکی پس از آن، در ۲۶ سپتامبر، اینترپل نیز ظاهراً یک “اخطار قرمز” به Kwon صادر کرد. با این حال، از امروز، به نظر می‌رسد فهرست Do Kwon هنوز به پایگاه اطلاعیه قرمز اینترپل در وب‌سایت آن اضافه نشده است.

در ماه اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی دستور تسلیم گذرنامه کوون را در ۶ اکتبر صادر کرد. وزارت امور خارجه افزود که عدم رعایت این امر منجر به لغو کامل گذرنامه وی می شود.

در اواخر همان ماه، دادستان‌های کره جنوبی گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دو کوون برای توقف احتمالی قبل از عزیمت به مقصد دیگری به دبی پرواز کرد، تأیید کردند.

باید دید در صورت یافتن دو کوون در صربستان، چه رشته های قانونی می تواند از کره جنوبی برای استرداد موسس آزمایشگاه های Terraform کشیده شود.

کره جنوبی با ۳۱ کشور پیمان استرداد دوجانبه دارد، اما صربستان اینطور نیست. با این حال، کره جنوبی همچنین دارای یک معاهده چندجانبه گسترده تر استرداد با شورای اروپا است که صربستان یکی از امضاکنندگان آن است.

مربوط: دو کوون، یکی از بنیانگذاران Terra، با شکایت ۵۷ میلیون دلاری در سنگاپور مواجه است

کوون در چند ماه گذشته در شبکه های اجتماعی فعال بوده و مدعی است که “متواری نیست” و “هیچ تلاشی برای پنهان کردن انجام نداده است”.

فروپاشی اکوسیستم Terra در ماه مه تا حدی به دلیل عدم پیوند الگوریتمی پایدار کوین Terra USD Classic، USTC (UST سابق) بود که منجر به کاهش دارایی‌های خواهر Luna Classic، LUNC (قبلاً LUNA) تقریباً ۱۰۰٪ شد.

یکی از نمایندگان آزمایشگاه های Terraform بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا