🚨 اخبار ارز دیجیتال

AI Leviathan Tencent از کلاهبرداری ۸۳ میلیون دلاری کشف کرد، اینفلوئنسر چینی ممنوع شد: آسیا اکسپرس

Tencent بزرگترین مدل AI LLM تا کنون را می سازد، مقامات کره جنوبی ۸۳ میلیون دلار کلاهبرداری رمزنگاری را رد کردند.

جمع‌بندی هفتگی اخبار از شرق آسیا، که مهم‌ترین روندهای این صنعت را انتخاب می‌کند.

۵۰۰ میلیارد دلار شرکای شرکت با Polygon

کارگروه Mirae Asset Security Token Working در کره جنوبی که دارای بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) است، با راهکار مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Polygon (MATIC) برای تلاش‌های توکن‌سازی امنیتی همکاری می‌کند.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی در ۷ سپتامبر، Mirae Asset Securities یادداشت تفاهمی با Polygon Labs برای “حمایت از شبکه های اوراق بهادار توکن شده داخلی و بین المللی” امضا کرد.

Sandeep Nailwal، رئیس اجرایی Polygon Labs، اظهار داشت: «حمله Mirae به توکن‌سازی بدون شک به تسریع پذیرش انبوه وب۳ در سایر مؤسسات مالی کمک می‌کند».

در همین حال، Ahn In-sung، رئیس بخش دیجیتال در Mirae Asset Securities گفت: “از طریق همکاری فنی ما با Polygon Labs، Mirae Asset Securities با هدف ایجاد رهبری جهانی در زمینه اوراق بهادار توکن شده است.”

پیش از این، Polygon Labs با مقامات پولی سنگاپور (MAS) و موسسات مالی پیشرو در طرح توکن‌سازی دارایی Project Garden شریک شد. نوامبر گذشته، Project Guardian معاملات ارزی و اوراق قرضه دولتی را از طریق Polygon انجام داد.

Tencent بزرگترین مدل LLM تا کنون را عرضه می کند

مدل جدید زبان بزرگ Hunyuan (LLM) Tencent دارای بیش از ۲ تریلیون پارامتر است. پیش از این، بزرگترین LLM حاوی بیش از ۱۷۵ میلیارد پارامتر داده آموزشی بود.

در کنفرانس جهانی اکولوژی دیجیتالی شرکت فناوری اطلاعات چین که در ۷ سپتامبر برگزار شد، Tencent اعلام کرد که Hunyuan AI، یک رقیب ChatGPT که در حال حاضر از طریق Tencent Cloud در دسترس است. کاربران می توانند API نرم افزار را مستقیماً به Hunyuan متصل کنند یا از آن به عنوان پایه ای برای انواع برنامه های کاربردی در مکاترونیک، خدمات مشتری و عملیات سازمانی استفاده کنند.

کنفرانس جهانی اکولوژی دیجیتال Tencent در سال ۲۰۲۳ (STCN)

Tencent ادعا می کند که Hunyuan می تواند “ده ها تریلیون” داده در روز را پردازش کند و روند تجزیه و تحلیل ریسک در خودروسازی را از چهار ساعت به کمتر از ۳۰ دقیقه کاهش دهد. این شرکت در پنج سال گذشته در مجموع ۳۱.۴ میلیارد دلار در تحقیق و توسعه ابر و هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده است. این شرکت می نویسد:

در پاسخ به این مشکل که مدل‌های مقیاس بزرگ تمایل به پراکندگی مزخرف دارند، Tencent الگوریتم‌ها و استراتژی‌های پیش‌آموزشی خود را برای ایجاد توهم مدل‌های مقیاس بزرگ با عناصر ترکیبی در مقایسه با مدل‌های متن‌باز در مقیاس بزرگ بهینه‌سازی کرده است. درصد تا ۵۰ درصد

Coinbase اقدامات سختگیرانه تری برای KYC برای مشتریان سنگاپور معرفی می کند

مشتریان سنگاپور صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس باید هنگام ارسال ارز رمزنگاری شده به آدرسی غیر از کوین بیس، اطلاعات مشتری خود را (KYC) ارائه دهند.

بر اساس مقررات MAS، مشتریان کوین بیس سنگاپور موظفند اطلاعاتی درباره نوع کیف پول گیرنده، نام صرافی طرف مقابل، نام کامل و کشور محل اقامت هنگام انتقال ارزهای دیجیتال از صرافی ارائه کنند. علاوه بر این، کاربرانی که ارزهای دیجیتال خارجی را در Coinbase دریافت می‌کنند، باید اطلاعات KYC مشابهی درباره فرستنده ارائه دهند تا به سپرده‌های خود دسترسی داشته باشند.

چک KYC جدید بر نقل و انتقالات بین حساب های Coinbase تأثیری نخواهد داشت. الزامات ضد پولشویی MAS برای تراکنش های دارایی دیجیتال در ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی شد و آخرین بار در مارس ۲۰۲۲ بازنگری شد. هنوز مشخص نیست که چرا صرافی اکنون این مقررات را ارائه کرده است.

ویژگی های جدید KYC Coinbase برای کاربران سنگاپور (Coinbase)

شاندونگ متاورس KPI

مقامات دولتی در استان شاندونگ چین به مقامات محلی گفته‌اند که صنعت متاورس این استان تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵ میلیارد یوان (۲.۰۵ میلیارد دلار) یا نرخ رشد سالانه ۱۵ درصدی تنظیم‌شده چرخه‌ای رشد خواهد کرد. شاخص‌های عملکرد (KPIs) ایجاد شده است. علاوه بر این، KPIها شامل ۱۰۰ انکوباسیون پروژه اکوسیستم Metaverse، ۳۰۰۰ پتنت مرتبط با Metaverse و حداقل ۳۰ تجربه Metaverse در مراکز خدمات عمومی است. دولت مردمی استان شاندونگ نوشت:

“[It is necessary to] یک شبکه فرهنگی اختصاصی شاندونگ، یک مرکز داده های بزرگ فرهنگی شاندونگ، یک پایگاه داده فرهنگی، و یک سیستم داده های بزرگ متاورز گردشگری فرهنگی ایجاد کنید. تمرکز بر جاذبه‌های توریستی سطح A، مراکز فرهنگی، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و سایر منابع گردشگری فرهنگی، و توسعه تعدادی از محصولات خدمات گردشگری همهجانبه مانند VR [Virtual Reality] تور ابری”

لطفا همچنین بخوانید
امکانات

کریپتو در فوتبال اروپا امتیاز بالایی کسب می کند

امکانات

کارکنان جعلی و حملات اجتماعی: پذیرش ارزهای دیجیتال یک میدان مین است

۸۰ حساب اینفلوئنسر کریپتو چینی ممنوع شد

Sina Weibo، یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه اجتماعی چین با بیش از ۵۸۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، ۸۰ حساب اینفلوئنسر رمزنگاری چینی را با مجموع بیش از ۸ میلیون دنبال کننده مسدود کرده است.

طبق اطلاعیه ای در تاریخ ۵ سپتامبر، این حساب ها به دلیل “ترویج فعالیت های معاملاتی ارز مجازی” مطابق با هشت قانون تشکیل دهنده “ممنوعیت ارز مجازی” چین که از آگوست ۲۰۲۱ اجرایی شده است، مسدود شدند. گفته می شود که یکی از کاربران نظر داد:

“علاوه بر این [crypto] گروه حذف شد اکثر افرادی که شش سال پیش با من بودند، اکنون رفته اند. کسانی که حذف نشده اند نیز به طور قابل توجهی محدود شده اند. لطفا این خبر را در توییتر پخش کنید. Weibo دیگر محیط خوبی نیست.

ممنوعیت ارز مجازی مدتی است که اعمال شده است، اما تنها در اوایل سال جاری بود که چین موضع سختی در اجرای آن اتخاذ کرد. در نتیجه، شرکت‌های مجرمانه و پروژه‌های قانونی حذف شده‌اند و خسارت‌های جانبی مشابهی برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده است.

حلقه کلاهبرداری ۸۳ میلیون دلاری ارزهای دیجیتال در کره جنوبی منهدم شد

پلیس کره جنوبی یک کلاهبرداری ۱۱۰ میلیارد وون (۸۳ میلیون دلاری) ارزهای دیجیتال را منهدم کرده است.

مقامات در ۵ سپتامبر اعلام کردند که ۲۲ نفر به اتهام کلاهبرداری و کلاهبرداری دستگیر شده اند. این گروه ناشناس که به سازماندهی طرح پونزی متهم شده است، ظاهراً ۸۳ میلیون دلار از ۶۶۱۰ نفر درخواست کرده است و وعده بازگشت سرمایه ۳۰۰ درصدی در بازار ارزهای دیجیتال را داده است.

بررسی‌های بعدی نشان داد که نهادی که توسط گروهی که از فهرست‌بندی توکن‌ها و ورود به مبادلات دارایی دیجیتال تأسیس شده بود، دستکاری شده است. اخبار محلی گزارش دادند که دارایی های مرتبط با این گروه ناشناس در جریان دادرسی کیفری توقیف شده است. یک مقام پلیس نوشت:

او گفت: “ما از تمایل جدی مردم برای بهبود اقتصادی و رونق سرمایه گذاری دارایی های کریپتو استفاده خواهیم کرد و به شدت با جرایم مالی مختلف که به زندگی مردم آسیب می زند برخورد خواهیم کرد.”

OKX در مراحل نهایی صدور مجوز در هنگ کنگ

بر اساس گزارش های خبری محلی در تاریخ ۳ سپتامبر، صرافی ارز دیجیتال OKX در حال دریافت مجوز ارائه دهنده دارایی مجازی از تنظیم کننده های هنگ کنگ است. مدیر ارشد اجرایی این شرکت، Zhikai Lai، انتظار دارد که OKX تا ژوئن ۲۰۲۴ مجوز نظارتی دریافت کند و ظرف یک سال ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ سرمایه گذار ارز دیجیتال هنگ کنگ را جذب کند. او گفت که می خواهد آنها را جذب کند. مجری گفت:

بانک‌ها مدت‌هاست که موضع محافظه‌کارانه‌ای در مورد صنعت ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده‌اند. این اولین بار بود که آنها پیام واضحی ارسال کردند که باید منابع آماده برای تمرکز روی آن‌ها را داشته باشند.

مدیر ارشد بازرگانی OKX Zhikai (Lennix) Lai (Zhihu)

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا