🚨 اخبار ارز دیجیتال

ربات کیف پول تلگرام امکان پرداخت درون برنامه ای به بیت کوین، USDT و TON را فراهم می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Wallet، ربات کیف پول نگهدارنده تلگرام، گفت که تجار باید خودشان تصمیم بگیرند که آیا حوزه قضایی آنها به آنها اجازه می‌دهد که پرداخت‌ها را با ارزهای دیجیتال بپذیرند یا خیر.

صنعت پرداخت ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می‌دهد و گزینه‌های جدید پرداخت ارزهای دیجیتال به پیام‌رسان تلگرام که پسند رمز ارز اضافه می‌شوند، اضافه خواهند شد.

Wallet، یک ربات تلگرامی که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را می دهد، یک راه حل پرداخت رمزنگاری مبتنی بر بلاک چین شبکه باز (TON) راه اندازی کرده است.

این سرویس جدید که «Wallet Pay» نام دارد، تراکنش‌های پرداخت ارز دیجیتال را بین کاربران و خرده‌فروشان ارائه می‌دهد و امکان پرداخت مستقیم در رابط تلگرام را فراهم می‌کند.

با اعلام این خبر در ۱۳ جولای، Wallet به Cointelegraph گفت که عملکرد پرداخت جدید بلافاصله در تمام حوزه های قضایی پشتیبانی شده توسط سرویس Wallet در دسترس خواهد بود.

یکی از سخنگویان Wallet گفت که در حال حاضر، لیست حوزه های قضایی که Wallet Pay از آنها پشتیبانی می کند، شامل اکثر کشورها به جز ایالات متحده و کشورهایی است که در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی قرار دارند. به عنوان مثال، Wallet Pay به کشورهایی مانند ایران، میانمار و کره شمالی سرویس نمی دهد.

برخی از کشورهایی که ربات‌های کیف پول در آن‌ها فعالیت می‌کنند، به ساکنان اجازه نمی‌دهند با استفاده از ارزهای دیجیتال پرداخت کنند، بنابراین شرکت‌های محلی مسئول رعایت خدمات کیف پول هستند. سخنگوی Wallet گفت:

قبل از درخواست برای استفاده از Wallet Pay، کسب‌وکارها باید تعیین کنند که آیا مجاز به انجام تجارت در حوزه قضایی خود هستند یا خیر.

فهرست حوزه‌هایی که به ساکنان اجازه نمی‌دهند برای کالاها و خدمات با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند، روسیه، اندونزی، ویتنام، ایران و مصر است. بر اساس داده‌های Statista، روسیه که پرداخت‌های رمزنگاری شده را در این کشور از سال ۲۰۲۰ به طور رسمی ممنوع کرد، پس از هند دومین کشور بزرگ برای دانلود تلگرام است. اندونزی، مصر و ویتنام نیز جزو ۱۰ کشور برتر برای دانلود اپلیکیشن تلگرام هستند.

۱۰ کشور برتر با دانلود اپلیکیشن تلگرام.منبع: اداره آمار

یکی از نمایندگان Wallet گفت این پلتفرم هنوز نمی‌داند کدام بازرگانان توانایی‌های پرداخت آن را برای اولین بار آزمایش می‌کنند، زیرا این شرکت هنوز فرآیند Know Your Business (KYB) را آغاز نکرده است. یک سخنگوی گفت:

“صدها درخواست توسط تیم پشتیبانی ما جمع‌آوری شد، اما ما رویه‌های KYB را در مورد این درخواست‌ها قبل از انتشار شروع نکردیم، بنابراین هنوز مشخص نیست چه کسی این ویژگی را اول اجرا خواهد کرد.”

یکی از نمایندگان Wallet همچنین تاکید کرد که این شرکت مستقل از تلگرام فعالیت می کند. ربات ها و برنامه های کیف پول بر اساس یک پروتکل باز به نام برنامه های وب تلگرام هستند که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه ها و خدمات خود را در تلگرام ایجاد کنند.

خدمات پرداخت از طریق ربات اختصاصی تلگرام یا وب سایت رسمی Wallet Pay در دسترس است. کاربران باید مراقب باشند که همیشه منبع ربات را بررسی کنند اگر تصمیم به آزمایش آن دارند.

مربوط: گردشگران از ممنوعیت پرداخت ارزهای دیجیتال در بالی ناامید شدند

ویژگی پرداخت جدید کیف پول از سه ارز دیجیتالی پشتیبانی می کند که در حال حاضر توسط سرویس کیف پول ارائه می شود. این ارزهای رمزنگاری شده عبارتند از بیت کوین، تتر (USDT) stablecoin و Toncoin (TON).

برخلاف کیف پول های خود نگهبان یا کیف پول های غیر حافظ مانند MetaMask، ربات کیف پول تلگرام کیف پول های نگهبانی را اجرا می کند و ساختار کارمزد خود را دارد.

یکی از سخنگویان کیف پول به کوین تلگراف گفت: «از امروز، کیف پول یک راه حل حضانت است. این نماینده اضافه کرد که کارمزد پرداخت‌های رمزنگاری شده در دوره بتا بین ۱ تا ۳ درصد خواهد بود.

طبق داده‌های پشتیبانی Wallet، ربات‌های کیف پول تلگرام در حال حاضر هنگام برداشت ارزهای دیجیتال از کیف پول‌های نگهبانی، کارمزدی معادل ۰.۰۰۰۴ BTC (12 دلار) دریافت می‌کنند. هزینه های برداشت USDT و TON به ترتیب ۲ USDT و ۰.۰۵ تن است.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا