اخبار ارز دیجیتال

تلگرام به حساب‌های بدون سیم‌کارت از طریق شماره‌های آنون بلاک چین اجازه می‌دهد

تلگرام قابلیت‌های امنیتی خود را با پشتیبانی از شماره‌های مبتنی بر بلاک چین ناشناس با قیمت حدود ۱۶ دلار افزایش داده است.

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام به‌روزرسانی جدیدی را ارائه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد به جای شماره موبایل، با استفاده از شماره‌های ناشناس مبتنی بر بلاک چین، حساب کاربری ایجاد کنند.

تلگرام قبلاً شماره تلفن های شخصی را از کاربرانی که آنها را به برنامه اضافه نکرده اند مخفی می کند، اما کاربران اکنون می توانند شماره تلفن های خود را از همه کاربران مخفی کنند و این باعث خوشحالی کسانی خواهد شد که به ویژگی های متمرکز بر حریم خصوصی اهمیت می دهند. این احتمال وجود دارد که

پلتفرم پیام رسان به یک اپلیکیشن محبوب در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. این حرکت بخشی از به‌روزرسانی ۹.۲ است که در ۶ دسامبر راه‌اندازی شد و همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تایمرهای پیام را در چت‌های جدید حذف کنند.

برای استفاده از این ویژگی، کاربران باید یک «شماره ناشناس مبتنی بر بلاک چین» را از Fragment، یک پلت فرم حراج غیرمتمرکز که توسط خالق تلگرام پاول دوروف تأسیس شده است، خریداری کنند.

Fragment نام های کاربری و شماره های ناشناس را می فروشد که فقط با تلگرام سازگار هستند. خریدها در پلتفرم از طریق توکن مرتبط تلگرام، شبکه باز (TON) انجام می شود.

با این حال، متأسفانه برای کاربران ایالات متحده، Fragment به شهروندان ساکن آنجا خدمات نمی دهد.

شماره ناشناس مبتنی بر بلاک چین: قطعه

در صورت خرید شماره می توانید از این شماره های خصوصی برای دریافت پیامک کد تایید پس از ورود به تلگرام استفاده کنید.

می توانید اعداد تصادفی را به صورت Fragment به قیمت ۹ تن (۱۶ دلار) خریداری کنید یا آنها را در حراج بفروشید. در زمان نگارش این مقاله، بالاترین پیشنهاد برای “+۸۸۸ ۸ ۸۸۸” ۳۳۰۷۵ تن (۶۰۵۲۷ دلار) است، بنابراین به نظر می رسد برخی از اعداد خاص تقاضای زیادی را به خود جلب می کنند.

مربوط: خرابی واتس اپ: آیا پیام رسان های غیرمتمرکز بلاک چین یک جایگزین واقعی هستند؟

پس از شکست FTX در ماه گذشته، دوروف در ۳۰ نوامبر از طریق کانال تلگرامی خود در پاسخ به شیوع دیگری از کلاهبرداری توسط یک نهاد رمزنگاری متمرکز گفت که این شرکت اقداماتی را برای بازسازی ابزار غیرمتمرکز خود انجام داده است.

علاوه بر Fragment، دوروف اشاره کرد که تلگرام در حال بررسی راه‌اندازی یک صرافی غیرمتمرکز در کیف‌های غیرقانونی و سایر اپلیکیشن‌ها است.

او نوشت: “راه حل واضح است. پروژه های مبتنی بر بلاک چین باید به ریشه های خود بازگردند: تمرکززدایی. کاربران ارزهای دیجیتال باید به یک تراکنش منفرد، شخص ثالث، بدون اعتماد و کیف پول خود میزبانی شوند.”نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا