اخبار ارز دیجیتال

صفحه یافت نشد | 404 | Cointelegraph

پلتفرم‌های پیام‌رسان در حال ساخت طیف وسیعی از ابزارهای غیرمتمرکز هستند، از جمله کیف پول‌های غیرمتمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز.

پاول دوروف موسس آن در 30 نوامبر از طریق کانال تلگرامی خود گفت که تلگرام قصد دارد مجموعه ای از ابزارهای غیرمتمرکز از جمله کیف پول غیرمتمرکز و صرافی غیرمتمرکز بسازد.

دوروف گفت که این ابتکار پاسخی به فروپاشی اخیر FTX است. صنعت “در چند دست متمرکز شد تا از قدرت سوء استفاده کند. بزرگترین مبادلات ورشکست شدند.”

این اعلامیه چند هفته پس از راه‌اندازی Fragment، یک پلت‌فرم حراج غیرمتمرکز برای نام‌های کاربری منحصربه‌فرد مبتنی بر شبکه باز (TON)، یک بلاک چین لایه‌ای، منتشر شد. به گفته دوروف، Fragment در کمتر از یک ماه 50 میلیون دلار نام کاربری فروخت.

دوروف علاوه بر تأسیس تلگرام و فرگمنت، در اولین نسخه رسمی بلاک چین TON نیز مشارکت داشت. وی درباره ابزارهای غیرمتمرکز جدید در توسعه گفت:

راه حل واضح است: پروژه های مبتنی بر بلاک چین باید به ریشه های خود بازگردند: تمرکززدایی. شما باید به

دوروف همچنین به ناکارآمدی پلتفرم‌های قدیمی، به‌ویژه اتریوم اشاره کرد. وی در ادامه گفت:

روزهایی که ناکارآمدی پلتفرم‌های قدیمی که تمرکز را توجیه می‌کرد، مدت‌هاست که از بین رفته‌اند. با رسیدن فناوری‌هایی مانند TON به پتانسیل‌های خود، صنعت بلاک چین در نهایت باید بتواند ماموریت اصلی خود در بازگرداندن قدرت را انجام دهد.

مطالب مرتبط: بازار حراج نام کاربری تلگرام ‘تقریبا’ آماده راه اندازی است

به گفته دوروف، آخرین ابزار Fragment که توسط تیم تلگرام منتشر شده است، در مدت پنج هفته با پنج نفر کار بر روی راه حل ساخته شده است. این ایده برای اولین بار در اواخر آگوست مطرح شد، زمانی که تیم قصد داشت از “قراردادهای هوشمند NFT مانند” برای حراج نام های کاربری بسیار محبوب استفاده کند. این ایده که اندکی پس از راه اندازی TON DNS راه اندازی شد، به کاربران اجازه می دهد تا نام های قابل خواندن برای انسان را به کیف پول های دیجیتال خود اختصاص دهند. قراردادها و وب سایت ها

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا