اخبار ارز دیجیتال

در حالی که شرکت های بزرگ با اخراج مواجه می شوند، استعدادهای فنی به وب ۳ منتقل می شوند

شرکت‌های Web3 در میان بازار صعودی به استخدام خود ادامه می‌دهند و غول‌های فناوری با اخراج و توقف استخدام مواجه می‌شوند.

همراه با رکود اقتصادی در آینده، بسیاری از شرکت‌های فناوری مجبور شدند برخی از کارکنان خود را کاهش دهند زیرا تورم همچنان در حال افزایش است. برای درک این موضوع، داده‌های Layoffs.fyi نشان می‌دهد که بیش از ۷۰۰ استارت‌آپ فناوری در سال جاری اخراج شده‌اند که بر حداقل ۹۳۵۱۹ کارمند در سراسر جهان تأثیر گذاشته است. همچنین گزارش شده است که غول های فناوری مانند گوگل، نتفلیکس و اپل در حال کاهش گسترده مشاغل هستند.

بسیاری از این اخراج ها احتمالاً به دلیل رکود اقتصادی است که منجر به تعداد زیادی از استعدادها در شرکت های Web3 در مراحل اولیه شده است. به عنوان مثال، اندرو ماسانت، کارآفرین سریالی، که استارت آپ های متعددی را تأسیس کرده است، به کوین تلگراف گفت که اخیراً Nillion، استارت آپی را راه اندازی کرده است که در محاسبات غیرمتمرکز تخصص دارد، تا از حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن پلتفرم Web3 کمک کند.

Nillion هنوز در مراحل اولیه خود است، اما نوآوری پشت این شرکت قبلاً قانع کننده بوده است. از زمان تأسیس شرکت در اکتبر سال جاری، استعدادهای برتر از شرکت‌هایی مانند نایک، Indiegogo و Coinbase به این استارت‌آپ در حال رشد پیوسته‌اند.

به عنوان مثال، اسلاوا روبین، بنیانگذار وب‌سایت تأمین مالی جمعی Indiegogo، به کوین تلگراف گفت که اخیراً به‌عنوان مدیر ارشد تجاری شرکت بر اساس فرصتی برای پیوستن به یک استارت‌آپ با مدل کسب‌وکار نوآورانه، به نیلیون ملحق شده است.

“فناوری پشت Nillion بسیار نوآورانه است زیرا بر پیشرفت محاسبات چند جانبه ایمن (MPC) تمرکز می کند. MPC به کندی شناخته شده است و برای موارد استفاده خاص کار نمی کند. من به خطر شکست در اینجا اهمیت نمی دهم زیرا این مشکل است. شانس بزرگی برای حل این مشکل است.”

ایده ساخت فناوری که MPC را پیش می برد، لیندسی داناس کوهن را نیز به نیلیون جذب کرد. کوهن قبلا به عنوان معاون مشاور عمومی در Coinbase فعالیت می کرد و امسال به عنوان مشاور عمومی شرکت به Nillion پیوست.

کوین بیس در ماه ژوئن اعلام کرد که کارکنان خود را ۱۸ درصد کاهش می دهد، اما کوهن در یک پست وبلاگ اخیر توضیح داد که کوین بیس را ترک کرده و به نیلیون می پیوندد زیرا فرصتی برای ارتقای حریم خصوصی و به اشتراک گذاری داده ها از طریق MPC وجود دارد. او نوشت: “این یک نوآوری واقعی ۰ به ۱ خواهد بود.”

در حالی که صنعت کریپتو همچنان با بازار نزولی مواجه است، واضح است که پروژه هایی که در این مدت ساخته شده اند به عنوان یک فرصت هیجان انگیز تلقی می شوند. روبین گفت: “من Indiegogo را در طول بازار نزولی سال ۲۰۰۸ ساختم و فکر می کنم همین اتفاق در این بازار رخ خواهد داد. ما در آینده شاهد ظهور شرکت های قوی خواهیم بود.”

در واقع، شرکت‌های Web3 با بودجه خوبی به استخدام خود ادامه می‌دهند، در حالی که شرکت‌های بزرگ فناوری با اخراج و توقف استخدام مواجه هستند. سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل The Sandbox، به Cointelegraph گفت که پلتفرم محبوب Metaverse در حال حاضر مجموعا ۱۰۳ فرصت شغلی دارد. او گفت: “هیجان کار در ردیف اول در Web3 عالی است و ما از این علاقه در موقعیت های باز لذت می بریم.”

طبق گفته Borget، Sandbox امسال به ۴۰۴ کارمند رسیده است که از ۲۰۸ کارمند در دسامبر ۲۰۲۱ تقریبا دو برابر شده است. بورگت اضافه کرد که املاک مجازی The Sandbox که با نام “LAND” شناخته می شود، در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد. ارزش کل بازار

علاوه بر این، از آنجایی که شرکت های Web3 به استخدام استعدادهای جدید و اکتسابی ادامه می دهند، به نظر می رسد جویندگان کار جوان تمایل زیادی برای کسب مهارت های لازم برای پیوستن به این شرکت ها از خود نشان می دهند.

پریانکا ماتیکشارا ماتیارگان، رئیس باشگاه بلاک چین استنفورد، به کوین تلگراف گفت که تعداد فزاینده ای از دانشجویان دانشگاه استنفورد در حال گذراندن دوره های متمرکز بر بلاک چین برای آماده شدن برای مشاغل پس از فارغ التحصیلی خود هستند.

اخیرا: آنچه که جنگ روسیه و اوکراین در مورد کریپتو فاش کرد

او گفت: «امسال، تعداد دانش‌آموزانی که در کلاس رمزنگاری پروفسور دن بونه ثبت‌نام کردند، بیشتر از دروس سنتی علوم کامپیوتر ثبت‌نام کردند.

علیرغم بازار نزولی، Mathialagan معتقد است که بهبودهای قابل توجهی در فضای Web3 ایجاد شده است که منجر به چشم انداز مثبت تری برای این بخش شده است. به عنوان مثال، او گفت که ادغام اتریوم در ۱۵ سپتامبر به اطمینان از یک پلت فرم کارآمدتر انرژی کمک کرد و از دانشجویانی که به دنبال استفاده از شبکه اتریوم در پروژه های Web3 خود هستند، دعوت شد. ماتیالاگان افزود در حالی که در طول سال ها کار نظری زیادی در زمینه هایی مانند علوم کامپیوتر انجام شده است، او دارای مدرک دکترا است. دانش آموزان Web3 را برای فرصت های جدید برای پیشرفت در نظر می گیرند. او گفت:

“ریاضیات مورد استفاده در علوم کامپیوتر نظری و رمزنگاری شبیه ریاضیات مورد نیاز برای پیشبرد برنامه‌های مبتنی بر اثبات دانش صفر است. اکنون صنایعی هستند که می‌خواهند به مدرک دکترا پرداخت کنند و از این یافته‌ها استفاده کنند، برای مثال، زیرا هر بلاک چین واقعاً یک سیستم توزیع‌شده، مهندسین سیستم‌های توزیع‌شده تقاضای زیادی دارند. اینها افرادی هستند که می‌توانند الگوریتم‌های اجماع و معماری‌های جدید طراحی کنند.»

همانطور که Masant به اشتراک گذاشت، به نظر می رسد که Nillion 10 مهندس را در شش ماه گذشته استخدام کرده است. Borget اضافه کرد که The Sandbox در حال حاضر ۱۷ مهندس را استخدام می کند و طراحان بازی، معماران و دیگرانی را استخدام می کند که می توانند به ساخت برند در متاورز شرکت کمک کنند.

شکاک باقی بماند

در حالی که شایان ذکر است که شرکت های Web3 به طور فعال در حال جذب نیرو هستند، نگرانی های بسیاری همچنان باقی است. برای مثال، شرکت‌ها همچنان بر ساخت‌وساز در بازارهای نزولی متمرکز هستند، اما تامین مالی می‌تواند یک مسئله باشد.

با توجه به این موضوع، ذکر این نکته مهم است که Nillion در حال حاضر توسط تیم موسس بوت استرپ شده است. سخنگوی دلفی دیجیتال، یک شرکت تحقیقاتی متمرکز بر رمزارز نیز به کوین تلگراف گفت که این شرکت در حال حاضر در حال استخدام سراسری است، اما هیچ بودجه ای جذب نکرده است.

ما تا به حال به طور کامل تحت فشار بوده ایم.» هر چقدر هم که چشمگیر باشد، اداره یک شرکت بر اساس امور مالی شخصی و درآمد عملیاتی می تواند برای جویندگان کار نگران کننده باشد. به عنوان مثال، Mathialagan می‌گوید که دانشجویانی که کار خود را در Web3 شروع می‌کنند می‌خواهند مطمئن باشند که این شرکت در دو تا سه سال آینده وجود خواهد داشت.

جسیکا واکر، مدیر ارشد بازاریابی در Fluid Finance، یک شرکت فین‌تک که بر انقلابی کردن بانکداری با بلاک چین متمرکز است، قوی‌ترین جامعه و تیم را برای مقاومت در برابر زمستان کریپتو دارد. او به Cointelegraph گفت که شناسایی شرکت‌ها یک بازی انتظار است.

ایجاد مشارکت و استقرار محصولات برای سازمان‌ها مهم است، اما در عین حال هزینه‌های سربار را در این دوره بودجه بندی می‌کنند.

علاوه بر این، Mathialagan برای دانش‌آموزان ارتباط با شرکت‌های Web3 را به همان اندازه دشوار می‌بیند که برای افراد در بخش Web2 دشوار است. برای مثال، شرکت‌هایی مانند Nillion، افرادی را از سازمان‌هایی مانند Coinbase، Indiegogo و Nike استخدام می‌کنند، اما Masanto گفت که قبل از استخدام او، تعداد انگشت شماری از این افراد را می‌شناخت.

اخیرا: آیا صندوق بین المللی پول از ارزهای دیجیتال انتقام می گیرد؟

واکر همچنین گفت که با توجه به بازار نزولی، استخدام‌کنندگان باید هنگام ورود اعضای جدید تیم به جزئیات توجه بیشتری داشته باشند. او گفت: “به خصوص در بازارهای نزولی، عدم اطمینان در مورد ایمنی نقش برای استخدام های جدید وجود دارد. در Fluid، ما اغلب سعی می کنیم ابتدا از جامعه استخدام کنیم.”

Mathialagan گفت که اگرچه استراتژیک است، باشگاه بلاک چین استنفورد در حال جمع آوری لیستی از آگهی های شغلی است تا به دانش آموزان کمک کند تا با ایجاد مشاغل بیشتر با شرکت های Web3 ارتباط بهتری برقرار کنند. ”

نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا