اخبار ارز دیجیتال

مقام سازمان ملل: تروریست ها به صورت رمزنگاری از اعمال وحشتناک خود حمایت مالی می کنند

به گفته مقامات سازمان ملل، پول نقد و حواله همچنان “روش های اصلی تامین مالی تروریسم” هستند، اما سازمان های تروریستی “پیچیده” به ارزهای دیجیتال روی آورده اند.

به گفته سوتلانا مارتینووا، هماهنگ کننده مبارزه با تامین مالی تروریسم سازمان ملل، گروه های تروریستی حذف شده از “سیستم مالی رسمی” برای تامین مالی فعالیت های فجیع خود به ارزهای دیجیتال روی می آورند.

مقامات سازمان ملل این اظهارات را در یک سخنرانی در یک “جلسه ویژه” به میزبانی کمیسیون مبارزه با تروریسم سازمان ملل (CTC) در دهلی نو و بمبئی در ۲۸ تا ۲۹ اکتبر بیان کردند. فناوری برای اهداف تروریستی».

مارتینووا گفت در حالی که پول نقد و حواله (سیستم های سنتی انتقال پول در کشورهای عربی و جنوب آسیا) “روش های غالب” تامین مالی تروریسم است، “تروریست ها در حال سازگاری هستند و “ما می دانیم که با پیشرفت فناوری، تروریست ها سازگار خواهند شد.” آنها همچنین سازگار می شوند.”

مارتینووا گفت که این فناوری‌ها شامل ارزهای رمزنگاری شده است که برای «ایجاد فرصت‌هایی برای بهره‌برداری» استفاده شده‌اند.

اگر آنها از سیستم مالی رسمی کنار گذاشته شوند و بخواهند به طور ناشناس چیزی بخرند یا در آن سرمایه گذاری کنند و این اتفاق می افتد، ممکن است از ارزهای دیجیتال سوء استفاده کنند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گفت که در حالی که فناوری‌های نوظهور «پتانسیل بی‌نظیری برای بهبود وضعیت انسانی در همه جا دارند»، آسیب‌های آن بسیار فراتر از تأمین مالی تروریسم است.

تروریست ها و سایرین با ایدئولوژی های نفرت انگیز از فناوری های جدید برای انتشار اطلاعات نادرست، دامن زدن به اختلاف، عضوگیری و رادیکالیزه کردن، بسیج منابع و انجام حملات بهره برداری می کنند.

مارتینوا در مورد اینکه سازمان ملل چگونه با این موضوع در سطح بین المللی برخورد خواهد کرد، گفت که چالش اصلی جلب مشارکت کشورها در مقررات آن خواهد بود.

او گفت: «ما استانداردهای جهانی بسیار روشنی از گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل داریم.

با این حال، مارتینوا اضافه کرد که تعداد کمی از کشورها کار بر روی مقررات را آغاز کرده اند، و حتی تعداد کمی از آنها “این کار را به خوبی انجام می دهند” تا بازیگران غیردولتی بدخواه را بازدارند.

مربوط: تروریست ها هنوز از طریق ارزهای رمزپایه تأمین مالی می کنند، اما تأثیر محدودی دارند

تلاش‌های متعددی در سطح ایالت انجام شده است، از جمله مهمترین آنها وزارت خزانه‌داری ایالات متحده که میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash را به دلیل نگرانی‌های مربوط به پولشویی و جرایم سایبری تحریم کرد.

بسیاری از شرکت های پزشکی قانونی مبتنی بر بلاک چین مانند Chainalysis و Elliptic نیز اخیرا ردیابی مجرمان سایبری و گزارش فعالیت های آنها را به دولت ها آغاز کرده اند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا