اخبار ارز دیجیتال

وکیل مالیاتی فروش میکرواستراتژی بیت کوین را تجزیه و تحلیل می کند

فروش اخیر برخی از دارایی‌های مالی بیت‌کوین توسط MicroStrategy، از دست دادن درآمد مالیاتی ارزهای دیجیتال را در کانون توجه قرار داده است.

شرکت هوش تجاری MicroStrategy پیش از آغاز سال نو میلادی به تیتر خبرها تبدیل شد زیرا فروش برخی از دارایی های بیت کوین (BTC) آن توجه کارشناسان و منتقدان صنعت را به خود جلب کرد.

پرونده های نظارتی که در ۲۸ دسامبر در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ثبت شد، نشان می دهد که این شرکت برای اولین بار از زمان استفاده از یک ارز دیجیتال برجسته به عنوان دارایی مالی اصلی خود، بخشی از بیت کوین را فروخته است. آنچه انجام شد به تفصیل شرح داده شده است.

MicroStrategy در حال ایجاد موج در صنعت است زیرا شروع به نگهداری مقادیر زیادی از BTC در سال ۲۰۲۱ می کند. بنیانگذار مایکل سیلر این دارایی را به عنوان ذخیره بهتری از ارزش نسبت به ارزهای فیات معرفی می کند و این دلیل اصلی است.

با توجه به نقش تالر به عنوان یک حامی سرسخت بیت کوین در دو سال گذشته، تصمیم MicroStrategy برای فروش بخشی از آن توجه صنعت را به خود جلب کرده است. با این حال، پرونده های SEC این شرکت قصد واضحی برای ایجاد مزایای مالیاتی دارد.

MacroStrategy، یکی از شرکت‌های تابعه MicroStrategy، ۲۳۹۵ بیت کوین را به قیمت تقریبی ۴۲.۸ میلیون دلار بین اول نوامبر تا ۲۱ دسامبر خریداری کرد که میانگین قیمت هر بیت‌کوین ۱۷۸۷۱ دلار بود. سپس در ۲۲ دسامبر ۷۰۴ بیت کوین را به قیمت ۱۱.۸ میلیون دلار به طور متوسط ​​۱۶۷۷۶ دلار به ازای هر بیت کوین فروخت که بر قصدش برای کاهش مالیات تاکید می کند.

«MicroStrategy قصد دارد زیان‌های سرمایه ناشی از این معامله را در برابر سودهای سرمایه قبلی تا حدی که چنین بازگردانی‌هایی تحت قانون مالیات بر درآمد فدرال در حال اجرا در دسترس باشد، پس می‌گیرد و این می‌تواند مزایای مالیاتی ایجاد کند.»

کوین تلگراف با وکیل مالیاتی بین المللی و سلوا اوزلی CPA تماس گرفت تا فروش بیت کوین MicroStrategy و دلایل آن را کشف کند. همانطور که او توضیح می دهد، فروش ارزهای دیجیتال برای سود در آمریکا مستلزم پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه است.

برخی از سرمایه گذاران تصمیم می گیرند که سود سرمایه خود را در یک سال مالیاتی خاص با فروش برخی از دارایی های دیجیتال خود با زیان کاهش دهند.

اوزلی گفت: با توجه به اینکه دارایی هایی مانند BTC توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) به عنوان دارایی تلقی می شوند و مشمول قوانین سود و زیان سرمایه هستند، این رویه برای افراد در فضای ارزهای دیجیتال رایج است.

علاوه بر این، قانون فروش شستشو، که فروش اوراق بهادار را با ضرر و سپس دریافت مجدد ظرف ۳۰ روز ممنوع می‌کند، اعمال نمی‌شود. از آنجایی که کریپتو یک امنیت نیست، قوانین فروش شستشوی رمزنگاری خاص وجود ندارد. ”

MicroStrategy از این استثنا استفاده کرد و تنها دو روز پس از فروش برخی از دارایی های خود با ضرر، ۸۱۰ بیت کوین را به قیمت تقریباً ۱۳.۶ میلیون دلار به صورت نقد دریافت کرد.

اوزری نوسانات قیمت بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاران فردی و نهادی برای شناسایی و برداشت زیان سرمایه مورد تاکید قرار داد. چالش در شناسایی دارایی هایی است که بیشترین فرصت را برای پس انداز مالیاتی ارائه می دهند.

چالش سرمایه‌گذاران این است که شناسایی کنند کدام دارایی‌های دیجیتالی در سبد آنها دارای بالاترین مبنای هزینه (قیمت خرید اصلی) در مقایسه با قیمت‌های فعلی بازار هستند.

توکن های غیر قابل تعویض نیز راه دیگری برای کاهش بدهی مالیاتی ارائه می دهند. دی جی معروف استیو آئوکی NFT های مختلف را در OpenSea می فروشد و فعالیت او در پروفایل تایید شده اش منتشر می شود.

گزارش‌ها حدس می‌زنند که آئوکی تلاش می‌کرد تا یک برداشت فرار مالیاتی را اجرا کند. کوین تلگراف با سخنگوی دی جی تماس گرفت تا بفهمد چرا صدها NFT از مجموعه عظیم او فروخته شده است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا