اخبار ارز دیجیتال

صنعت تاتو به فضای NFT در میان تغییر فرهنگ دیجیتال گسترش می یابد

توکن‌های غیرقابل تعویض می‌توانند گزینه‌ای برای هنرمندان خالکوبی برای به حداکثر رساندن درآمد و نمایش آثارشان باشند.

خالکوبی هزاران سال است که پدیده ای فراگیر در سراسر جهان بوده است و از تغییرات فرهنگی و فناوری فراتر رفته است. این فناوری همچنان به تکامل خود ادامه می دهد و در دنیای دیجیتالی به طور فزاینده ای مرتبط باقی می ماند. برای انجام این کار، ما اکنون به توکن غیر قابل تعویض (NFT) قدم گذاشته ایم. ) فضا.

کیت مک‌کردی که در صنعت خالکوبی با نام بنگ بنگ شناخته می‌شود، هنرمندی است که می‌خواهد روح فرهنگ خالکوبی را با فناوری مخرب ترکیب کند. او از نوع جدیدی از جوهر خالکوبی قابل بازنویسی استفاده می کند که در شرایط نوری مختلف ظاهر و ناپدید می شود.

طی پنج سال گذشته، بنگ بنگ گفت که دانشمندان دانشگاه کلرادو جوهر خالکوبی ساخته شده از میکروکپسول های فتوکرومیک ساخته اند. تصویر خالکوبی که به نور فرابنفش واکنش نشان می دهد. او این فناوری را راهی برای پل زدن میل به فردیت فرهنگ خالکوبی و منحصر به فرد بودن قابل اثبات NFT ها می داند. در ماه ژوئن، او اولین خالکوبی قابل بازنویسی خود را به عنوان یک NFT 1/1 به قیمت ۱۰۰ اتر (ETH) یا نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ دلار در آن زمان فروخت.

مک‌کردی به کوین تلگراف گفت:

“هویت دیجیتال ما در آینده بسیار مهم خواهد بود. ممکن است در حال حاضر مهمتر از هویت فیزیکی ما باشد. شخصی سازی و تعریف هویت در دنیای دیجیتال کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم و شباهت ها و فرصت های بی پایانی وجود دارد.”

شرکت دیگری که تلاش می کند تا جامعه خالکوبی را به Web3 پیوند دهد، Indelible است. Indelible به مالکان اجازه می دهد تا با کشیدن خالکوبی های جدید و افزودن یک i به تصویر نمایه موجود (PFP) NFT خود از حقوق IP خود استفاده کنند. مایک آمویا، بنیانگذار غیرقابل حذف، به کوین تلگراف گفت:

دارندگان NFT همیشه سعی می‌کنند از IP خود کسب درآمد کنند یا کارهای دیگری انجام دهند. کسب درآمد از IP یا لذت بردن از IP خود با پیوست کردن چیزی مانند هنر خالکوبی معروف، به نظر من این یک راه واقعا جالب است.

این استارتاپ که هشت ماه پیش ایجاد شد، این ایده را دارد که هنرمندان خالکوبی باید کار خود را فراتر از استودیوهایشان گسترش دهند و به راه‌های نامحدودی برای کسب درآمد از هنرشان دسترسی داشته باشند. “ما احساس می کردیم که این یک برنامه بسیار قانع کننده برای فرهنگ خالکوبی است. ما می خواستیم مسیر مخالف را طی کنیم و می خواهیم یک شخص واقعی را خالکوبی کنیم. ما می خواستیم Web3 را خالکوبی کنیم.”

مطالب مرتبط: NFT ها چیست و چرا اینقدر محبوب هستند؟

فرشته سرمایه گذار Amoia دو سال پیش این ایده را مطرح کرد و تصمیم گرفت استارتاپ خود را با تمرکز بر پتانسیل های دست نخورده ترکیب خالکوبی و NFT سرمایه گذاری کند. او گفت که اولین مجموعه شخصیت های PFP پروژه توسط هنرمندان خالکوبی مایک روبندال، مت اسکینی و بی جی بتس امضا خواهد شد. آمویا می گوید:

“همه جوامع باید از پروژه هایی مانند این استقبال کنند و بالعکس، زیرا ما به یکدیگر کمک می کنیم. این نیز کمک می کند تا افراد بیشتری بفهمند که چیست.”

NFT ها اشیای دیجیتالی هستند که صحت آنها را می توان در بلاک چین تأیید کرد، با ویژگی هایی مانند منحصر به فرد بودن و ناسازگاری. دسته بندی های مختلفی وجود دارد که می توان آنها را دسته بندی کرد، اما برجسته ترین آنها هنر، موسیقی و بازی های ویدیویی مبتنی بر بلاک چین است. در طول همه‌گیری، NFT‌ها دنیای هنر را با طوفانی فراگرفته و توکن‌های دیجیتال به قیمت ده‌ها میلیون دلار در خانه‌های حراج بزرگ فروخته می‌شوند.

تحقیقات بازار تایید شده (VMR) پیش بینی می کند ارزش بازار NFT تا سال ۲۰۳۰ به ۲۳۱ میلیارد دلار برسد. انتظار می رود طی هشت سال آینده، این بخش با نرخ مرکب سالانه ۳۳.۷ درصد رشد کند. موسیقی، فیلم و ورزش از جمله صنایعی هستند که تقاضای زیادی برای NFT دارند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا