اخبار ارز دیجیتال

تانزانیا پس از بررسی اولیه در مورد پذیرش CBDC “احتیاط” کرد

بانک تانزانیا در انتظار نتیجه گیری تحقیقات خود در مورد CBDC قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد پذیرش آن است.

بانک مرکزی تانزانیا گفته است که همچنان در حال بررسی معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است، اما پس از شناسایی چندین چالش که می‌تواند بر اجرای آن تأثیر بگذارد، گفت: «تدریجی خواهد بود و رویکردی محتاطانه و مبتنی بر ریسک اتخاذ خواهیم کرد. “

طبق اعلامیه ۱۴ ژانویه بانک تانزانیا، از زمان اعلام استقرار احتمالی CBDC در سال ۲۰۲۱، این کشور آفریقای شرقی یک تیم فنی چند رشته ای را برای بررسی خطرات و مزایای یک CBDC تشکیل داده است.

این بانک فاش کرد که تیمش انواع مختلفی از CBDCها، مدل‌های صدور و مدیریت، چه مبتنی بر توکن یا مبتنی بر حساب را بررسی کرده است.

نظرسنجی ما تا به امروز نشان می دهد که بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان در مراحل مختلف سفر پذیرش CBDC خود هستند، با ۸۸ کشور در مرحله تحقیقاتی، ۲۰ کشور در مرحله اثبات مفهوم، ۱۳ کشور در مرحله آزمایشی و ۳ کشور در مرحله آزمایشی. واضح است که کشور در مرحله راه اندازی است.”

بانک مرکزی گفت حداقل چهار کشور – دانمارک، ژاپن، اکوادور و فنلاند – رسماً برنامه‌های خود را برای پذیرش CBDC لغو کرده‌اند، در حالی که شش کشور دیگر به دلیل چالش‌های ساختاری و فنی در مرحله اجرا از ارزهای دیجیتال دور شده‌اند. من به چیزی اشاره کردم.

بانک ها به برخی از این چالش ها به عنوان هزینه های بالای اجرا، تسلط نقدینگی، سیستم های پرداخت ناکارآمد و خطر اختلال در اکوسیستم های موجود اشاره می کنند.

یکی از حوزه‌های اصلی تمرکز تیم نیز خطرات و کنترل‌های مرتبط با صدور، توزیع، جعل و استفاده از ارز است.

تحلیل این یافته‌ها نشان می‌دهد که اکثر بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در نقشه‌های راه اجرای CBDC خود رویکرد محتاطانه‌ای اتخاذ کرده‌اند تا از خطرات احتمالی که می‌تواند ثبات مالی اقتصاد را مختل کند، اجتناب کنند.

مربوط: صندوق بین المللی پول خواستار قوانین سختگیرانه تر رمزارزها در آفریقا با گسترش صنعت است

در این مرحله، بانک جدول زمانی مشخصی برای تصمیم گیری در مورد CBDC تانزانیا ارائه نکرده است، اما گفته است که به نظارت، بررسی و همکاری با سهامداران از جمله سایر بانک های مرکزی برای دستیابی به اهداف خود ادامه خواهد داد. ادامه دهید.» او گفت. استفاده و تکنیک های صحیح و مناسب برای صدور شیلینگ تانزانیا به صورت دیجیتال. ”

فلورانس روگا، رئیس بانک تانزانیا در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که برنامه‌هایی برای گسترش تحقیقات در مورد ارزهای دیجیتال و تقویت ظرفیت کارکنان بانک مرکزی در تانزانیا در حال انجام است.

تانزانیا پس از صدور دستورالعملی در نوامبر ۲۰۱۹ توسط بانک مرکزی این کشور مبنی بر اینکه دارایی های دیجیتالی طبق قوانین محلی مجاز نیستند، تا حد زیادی ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا