اخبار ارز دیجیتال

تایوان فعالیت صرافی های ارز مجازی خارجی ثبت نشده را ممنوع کرد

جدا از صرافی‌های محلی مانند Maicoin، شرکت‌های پیشرو تجارت ارزهای دیجیتال مانند Binance، ByBit و Kraken نیز به مشتریان تایوانی خدمات ارائه می‌دهند.

کمیسیون نظارت مالی تایوان (FSC) در حال حرکت برای تقویت حمایت از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال با معرفی قوانین جدید است.

FSC با انتشار مجموعه ای از دستورالعمل های صنعتی برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) که در این کشور در 26 سپتامبر فعال هستند، نکات کلیدی را برای تنظیم بازار ارز مجازی در تایوان توسعه داده است.

در این دستورالعمل، مقامات قوانین مشترکی را در سراسر صنعت ذکر کردند، از جمله جداسازی دارایی‌های مالی صرافی‌ها از دارایی‌های مشتری و بررسی مکانیسم‌های فهرست‌بندی و حذف دارایی‌های مجازی.

FSC همچنین از VASPهای خارجی خواست تا از ارائه خدمات در تایوان بدون دریافت تأییدیه لازم از مقامات نظارتی خودداری کنند. FSC می گوید:

اپراتورهای پلتفرم دارایی های ارزهای دیجیتال خارجی مجاز به انجام تجارت در داخل قلمرو داخلی نیستند. […] مگر اینکه طبق قانون ثبت شده باشد. ”

مقامات همچنین گفتند که از VASPها خواسته می شود تا خود تنظیمی صنعت ارز مجازی را ارتقا دهند، زیرا از انجمن های مربوطه VASP انتظار می رود هنجارهای خود تنظیمی را بر اساس محتوای اصول راهنما ایجاد کنند.

این دستورالعمل‌ها در ارتباط با صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال تایوان و اعلام ایجاد یک انجمن مشترک خود تنظیمی اعلام شد. در ۲۶ سپتامبر، صرافی‌های محلی مانند Maicoin، BitstreetX، Hoya Bit، Bitgin، Rybit، Xrex و Shangbito رسما انجمن VASP تایوان را با هدف ارتقای صنعت و حمایت از تنظیم‌کننده‌ها تأسیس کردند.

مربوط: پس از رسوایی JPEX، هنگ کنگ پلتفرم های رمزنگاری «مشکوک» را فهرست می کند

جدا از صرافی‌های محلی، شرکت‌های پیشرو تجارت ارزهای دیجیتال مانند بایننس نیز به مشتریان تایوانی خدمات ارائه می‌دهند. در زمان نگارش این مقاله، صرافی Kraken اعلام کرد که “خدمات کامل را به مشتریان ساکن تایوان” ارائه می دهد، اما طبق وب سایت این صرافی، صرافی ByBit پرداخت های Visa و Mastercard را در کشورهایی مانند تایوان می پذیرد. گفته می شود که پشتیبانی می کند.

در ماه آگوست، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس بر اساس قانون کنترل پولشویی و FSC برای ثبت نام در تایوان درخواست داد.

Kraken و Bybit بلافاصله به درخواست‌های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که یک نشریه محلی گزارش داد که در 16 شهریور، FSC پیش نویس 10 دستورالعمل برای مدیریت ارزهای مجازی در کشور با برنامه هایی برای محدود کردن مبادلات ارز مجازی ثبت نشده تهیه کرده است. این چارچوب پس از تبدیل شدن FSC به تنظیم کننده اصلی کشور جزیره ای برای ارزهای دیجیتال در سال 2023 ارائه می شود.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ می شود

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا