🚨 اخبار ارز دیجیتال

Synthetix DEX را راه اندازی می کند و به تلاش ها برای کاهش “اصطکاک جدی” در DeFi می پیوندد

Kain Warwick به Cointelegraph گفت که Infinex به کاهش اصطکاک در DeFi و پر کردن شکاف قابلیت استفاده بین DEX و CEX کمک می کند.

پروتکل مشتقات غیرمتمرکز Synthetix آخرین پروژه ای است که با هدف پر کردن شکاف قابلیت استفاده بین صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز انجام شده است. انتظار می رود در سه ماهه چهارم شاهد راه اندازی پروتکل Synthetix V3 و بخش غیرمتمرکز مبادله آن (به نام Infinex) باشیم.

بنیانگذار Synthetix، کین وارویک، در مصاحبه ای با Cointelegraph گفت که راه اندازی Infinex، یک بازار غیرمتمرکز معاملات آتی دائمی که امکان معامله در خوش بینی (OP) را فراهم می کند، برای سه ماهه چهارم برنامه ریزی شده است. کاربران بیشتری به DeFi.

“از منظر معاملاتی، DeFi تقریباً همان قابلیت‌های CeFi را دارد. ما نقدینگی داریم، بازار داریم، عمق داریم، زمان اجرا داریم. من هنوز گم شده‌ام.”

“در حال حاضر، شما هنوز باید از حلقه های مراقبت از خود و همه چیزهای کوچک دیگری که باعث ایجاد اصطکاک جدی می شود بگذرید. برای کاربران روزمره که به تجارت در CEX عادت دارند، استفاده از این سطح بسیار دشوار است. اصطکاک از

Infinex یکی از تعداد رو به رشد پروژه هایی خواهد بود که هدف آن افزایش پذیرش و قابلیت استفاده از پروتکل های DeFi است. در ۷ سپتامبر، پروتکل جدیدی به نام Bumper راه‌اندازی شد که هدف آن محافظت از دارایی‌های کاربران در برابر خرابی‌ها با تعیین حق بیمه قرارداد بر اساس نوسانات واقعی به جای نوسانات تاریخی است.

در ۶ سپتامبر، چارلز دورسی، مدیر عامل بنیاد DyDx، به کوین تلگراف گفت که صرافی به زودی یک کتاب سفارش «صرفاً غیرمتمرکز» را برای رسیدگی به کاهش عملکرد مرتبط با کتاب‌های سفارش زنجیره‌ای ارائه می‌کند. گفت که او قصد دارد این کار را انجام دهد.

نقاط اصطکاک DeFi

کین با توضیح بیشتر در مورد راه اندازی آتی، گفت که تمرکز اصلی اینفینکس این است که با حذف نقاط اصطکاک مانند مدیریت پیچیده حساب و نیاز به امضای هر معامله، دسترسی معامله گران به دارایی های دائمی غیرمتمرکز را فراهم کند. آسان تر.

اساساً، این کارکرد و تجربه یک صرافی متمرکز است که از زیرساخت های غیرمتمرکز پشتیبانی می کند.

در ماه مارس، سید پاول، یکی از بنیانگذاران Maple Finance، استدلال کرد که پذیرش سازمانی DeFi تنها با کاهش این اصطکاک ها امکان پذیر است.آن ماه شاهد معرفی Maple Finance بودیم راه اندازی بیانیه سود ماهانه قابل بارگیری که وام دهندگان می توانند به حسابرسان و حسابداران خود ارسال کنند.

در همین حال، کین گفت که توضیح داده است که Infinex در ابتدا محدودیت‌های geo-blocking یا KYC را برای کاربران اعمال نمی‌کند، زیرا این فقط یک “فروت پایان” برای پروتکل مشتقات اساسی است.

در حالی که بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر مانند DyDx و Uniswap چنین اقداماتی را اعمال کرده‌اند، کین گفت که مدیریت Infinex به حالت مدیریت غیرمتمرکز تنزل خواهد یافت.

دارندگان توکن SNX کسانی هستند که می توانند تصمیم بگیرند که آیا geo-blocking، geo-fencing، KYC و غیره را انجام دهند یا خیر. آنها می توانند در مورد هر چیزی که می خواهند تصمیم بگیرند و رأی دهند.

مربوط: حجم معاملات Synthetix (SNX) از GMX پیشی گرفته است، اما آیا افزایش توکن DEX پایدار است؟

Infinex در کنار آخرین پروتکل مشتق غیرمتمرکز پروژه، Synthetix V3، مستقر خواهد شد. کین توضیح داد که Synthetic V3 معماری زیربنایی بخش جلویی Infinex را تشکیل می‌دهد و شامل «به‌روزرسانی‌های متعدد» برای روشی که معامله‌گران می‌توانند نقدینگی را فراهم کنند و به آن دسترسی پیدا کنند، است.

“بزرگترین تغییر در Synthetix V3 بازارهای بدون مجوز است. این بازارهای بدون مجوز به کسی اجازه می دهد تا هر نوع مهندسی مالی را که می خواهد انجام دهد، بازارهای جدید اختراع و مستقر کند و نقدینگی را جذب کند. این امکان وجود خواهد داشت.”

او افزود: “این بسیار شبیه یک استخر بدون مجوز به سبک Uniswap است.”

مشتقات غیرمتمرکز در ماه های اخیر به طور فزاینده ای در بین مدیران صندوق و معامله گران محبوب شده اند، به طوری که هنریک اندرسون، مدیر ارشد اجرایی Apollo Capital به Cointelegraph گفت که این بخش نوپا در نهایت می تواند چیز بزرگ بعدی برای DeFi به عنوان یک کل باشد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار محافظت کنیم – بیت کوین OG و کارشناسان بحث می کنندنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا