اخبار ارز دیجیتال

Swyftx این هفته برنامه “کسب” را با استناد به مقررات مبهم متوقف می کند

صرافی کریپتوکارنسی استرالیا Swyftx تصمیم گرفته است به دلیل عدم شفافیت در مقررات مربوط به محصولات رمزنگاری خود، به برنامه درآمد خود پایان دهد.

صرافی کریپتو استرالیا Swyftx قصد دارد محصولات ارزهای دیجیتال خود را در این هفته با استناد به “چشم انداز نظارتی در حال تغییر” برای محصولات ارزهای دیجیتال در این کشور تعطیل کند.

از ۱۰ ژانویه به وقت محلی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجرای برنامه «درآمد» را متوقف می‌کنند و کاربران کل موجودی به‌دست‌آمده را به کیف پول‌های تجاری خود باز می‌گردانند.

Swyftx گفت که اگرچه ممکن است این تصمیم برای کاربران “ناامیدکننده” باشد، اما “متعهد است که بهترین کار را برای برنامه در آینده نزدیک انجام دهد.”

ما به ارزش و پتانسیل ارزهای دیجیتال اعتقاد داریم، اما آنچه در حال حاضر مورد نیاز است، شفافیت بیشتر در مقررات پیرامون ارائه ارزهای دیجیتال مانند Earn است.

این اطلاعیه توسط Swyftx در ۲۷ دسامبر ارسال شد، اما با توجه به زمان انتشار پست و نزدیکی تعطیلات، توجه چندانی به آن نشد.

این تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که تنظیم‌کننده‌ها اقداماتی را علیه شرکت فین‌تک Brock Earner و محصولات بازدهی رمزنگاری Finder.com آغاز کردند که ظاهراً بدون مجوزهای لازم ارائه می‌شوند.

با این حال، Swyftx به طور کامل درهای برنامه Earn خود را نبسته است، زیرا صرافی اعلام کرده است که پس از آسان‌تر شدن قوانین، راه‌اندازی مجدد برنامه را در نظر خواهد گرفت.

ما متعهد به همکاری با تنظیم‌کننده‌ها و دولت‌ها برای ایجاد یک محیط نظارتی شفاف و باثبات برای ارزهای دیجیتال در استرالیا هستیم و امیدواریم که بتوانیم پس از اعمال این قوانین، برنامه Earn را از سر بگیریم.

Swyftx قبل از انتشار به درخواست اظهار نظر توسط Cointelegraph پاسخ نداد.

برنامه Earn Swyftx برای اولین بار در ماه مه راه اندازی شد. در سال ۲۰۲۲، کاربران می‌توانند با وام دادن رمزهای رمزنگاری خاص به Swyftx، سود روزانه کسب کنند.

مربوط: ابرقهرمان می تواند با بررسی نظارتی با Swyftx ادغام شود

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در ماه های اخیر به طور فعال بر ارائه دهندگان محصولات کریپتو استرالیا نظارت داشته است.

در ماه نوامبر و دسامبر علیه Block Earner و Finder.com و همچنین علیه سازندگان توکن Quin در ماه اکتبر شکایت کرد. سال گذشته در مورد عبارت “گمراه کننده” آن نشانه.

دولت مشترک المنافع استرالیا نیز تلاش های خود را برای تنظیم بخش کریپتو افزایش می دهد.

در دسامبر، دولت کار استرالیا اعلام کرد که در اوایل سال ۲۰۲۳ یک سند مشاوره را به عنوان بخشی از طرح نقشه برداری توکن خود منتشر خواهد کرد.

جیم چالمرز، وزیر دارایی استرالیا گفت که این مقاله مشاوره نحوه تنظیم دارایی‌های رمزنگاری خاص، همراه با مجوز شرکت، مدیریت دارایی و چارچوب‌های حمایت از مصرف‌کننده را پوشش می‌دهد.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا