🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی سوئیس از طرح آزمایشی CBDC عمده فروشی “پول واقعی” رونمایی کرد: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توماس جردن، رئیس بانک ملی سوئیس، این پروژه را در کنفرانسی در زوریخ اعلام کرد. با این حال، بانک ها هنوز در مورد CBDC های خرده فروشی “احتیاط” می کنند.

طبق گزارش ها، رئیس بانک ملی سوئیس (SNB) اعلام کرده است که این بانک یک پروژه آزمایشی برای یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (wCBDC) راه اندازی خواهد کرد. رویترز به نقل از رئیس بانک توماس جردن گفت که این پروژه “به زودی” آغاز خواهد شد.

جردن در نشست Point Zero Forum در زوریخ در ۲۶ ژوئن گفت: wCBDC در صرافی دیجیتال SIX سوئیس صادر خواهد شد و برای مدت محدودی فعالیت خواهد کرد. گروه SIX همچنین بزرگترین بورس اوراق بهادار سوئیس را اداره می کند. بر اساس گزارش ها، جردن گفت:

“این فقط یک آزمایش نیست. پول واقعی معادل ذخایر بانکی استفاده خواهد شد و هدف آزمایش معاملات واقعی با فعالان بازار است.”

عضو هیئت مدیره SNB، توماس موزر، سال گذشته به کوین تلگراف گفت که یک CBDC می تواند به خوبی با امور مالی غیرمتمرکز کار کند. در اوایل سال گذشته، SNB wCBDC را به عنوان بخشی از پروژه Helvetia که قبلاً اثبات مفهوم wCBDC را تکمیل کرده بود، در سیستم‌های پشتیبان پنج بانک ادغام کرد.

این تغییری نسبت به موضعی است که یک سال پیش توسط کارلوس لنتز، اقتصاددان ارشد SNB بیان شد، که گفت بلاک چین پلتفرم مناسبی برای CBDC ها نیست و این کشور قصد انتشار CBDC را ندارد.

مرتبط: BIS به بانک های مرکزی فرانسه و سوئیس در پروژه CBDC فرامرزی می پیوندد

آقای توماس گفت که در مورد CBDC های خرده فروشی “در حال حاضر کمی محتاط” است، اما احتمال معرفی آنها را رد نکرد.

آندریا مکلر، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی سوئیس، در نشست امسال نقطه صفر در یک رویداد جداگانه از اردن، گفت که بانک مرکزی انتظار ندارد پول نقد در داخل کشور جایگزین شود. Mechler سال گذشته گفت که مقامات SNB “معتقدند که خطرات بیشتر از مزایای” CBDC های خرده فروشی است.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – و نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا