اخبار ارز دیجیتال

SWIFT پس از نتایج مثبت به مرحله بعدی آزمایش CBDC می رود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته سوئیفت، 24 درصد از بانک های مرکزی قصد دارند در چند سال آینده CBDC را معرفی کنند.

طبق بیانیه 9 مارس، انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT)، پلتفرم پیام‌رسانی بانکی، نتایج مثبت مربوط به آزمایش آزمایشی را اعلام کرده است که در آن موسسات مالی ارزهای دیجیتال مختلف بانک مرکزی (CBDC) را به هم مرتبط می‌کنند.

در طول دوره آزمایشی 12 هفته ای، سوئیفت تقریباً 5000 تراکنش بین دو شبکه مختلف بلاک چین و سیستم های پرداخت فیات موجود را شبیه سازی کرد. بیش از 18 موسسه مالی از سراسر جهان از جمله رویال بانک کانادا، بانک دو فرانس، سوسیته جنرال، BNP Paribas، مرجع پولی سنگاپور، HSBC، Deutsche Bundesbank و NatWest در این مطالعه شرکت کردند. همانطور که سوئیفت گفت:

در مجموع، نتایج آزمایش سندباکس نشان می‌دهد که راه‌حل آزمایشی پیوند بین سوئیفت می‌تواند نیازهای بانک‌های مرکزی و تجاری را برای قابلیت همکاری CBDC برآورده کند و با موفقیت از CBDC برای پرداخت‌های بین‌مرزی استفاده کند.

علاوه بر این، SWIFT گفت: «توافق قوی» بین شرکت‌کنندگان در مورد نحوه عملکرد CBDCها در آینده وجود دارد. به عنوان گام بعدی، SWIFT فاز دوم جعبه شنی CBDC را انجام خواهد داد و “راه حل پیوند متقابل CBDC را به نسخه بتا پرداخت ها با اتمی پیشرفته” توسعه می دهد.

سوئیفت انتظار دارد 24 درصد از بانک های مرکزی در چند سال آینده راه حل های CBDC را توسعه دهند. در حال حاضر بیش از 110 بانک مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی موارد استفاده از CBDC هستند. لوئیس سان، رئیس جهانی پرداخت های داخلی و نوظهور در HSBC، اظهار داشت:

همکاری متقابل برای تحقق پتانسیل CBDC ها برای ارائه پرداخت های برون مرزی در زمان واقعی کلیدی است. همچنین خطر افزایشی وجود دارد.

جریان پرداخت رابط SWIFT CBDC | منبع: سوئیفت

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا